•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 20
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطالعات باليني داروي فينگوليد
من حدود یکسال پیش حمله شدیدی داشتم و داروم از سینووکس به بتافرون تغییر کرد قبل از این حمله ،مشکلی نداشتم و با سینووکس خوب بودم ولی بعد از حمله کاملا دست چپم و هر دو پام بی حس شد و بعد مصرفivig که هیچ تاثیری نداشت کورتون گرفتم و بعد دکتر حریرچیان دارویم را به بتافرون تغییرداد ولی الان بعد ازگذشت 10 ماه مشکل حرکتیم تا 70 درصد بهتر شده ولی دست چپم 30 درصد بهتر شده که 21 خرداد92 که به دکتر مراجعه کردم کلی گله کردم و گفتم اومدم دعوا کنم چرا من خوب نشدم؟گفت ما دیگر در فازی هستیم که مراقبت می کنیم تا بدتر و یا حمله جدیدی نداشته باشی ولی من چون از تزریق بتافرون و دردش خسته شدم mriجدید برام نوشت وگفت بعد دیدن mri احتمالا فینگولیمود برایت تجویز کنم که این دارو تا 70 درصد تاثیر بهتری خواهد داشت.
اما گفت باید جواب mri را ببینم و بعد به بیمارستان امام خمینی معرفیت کنم تا دارو از آنجا شروع بشه ولی به این دارو خیلی ایمان داشت من هم منتظر جوابmri هستمlove51.
الهی مرا آن ده که آن بهHeart
 تشکر شده توسط : paeazan , ghaside
(2012/12/08, 02:47 PM)nahid نوشته است: پس برای من که منتفیه .
باید در یکسال گذشته دست کم یه حمله داشته باشید و سابقه آبله مرغان !icon_cryconfused2

عزیزم واکسن آبله مرغان هم میشه زد. تو ایران واکسنش نیست اما کشورهای همسایه تزریق می کنن. علت لزوم ابتلای قبلی به آبله مرغان یا تزریق واکسن برای تجویز دارو اینه که چند مورد مرگ در افرادی که این دارو رو مصرف میکردن و دچار آبله مرغان شدن دیده شده. (چون این دارو تعدیل کننده سیستم ایمنی هست.). درسته که آبله مرغان جزء برنامه واکسیناسیون روتین کشور نیست اما خب باید برای بیماریهای خاص مثل کسانی که قراره شیمی درمانی بشن یا میخوان دارویی مثل فینگولیمود رو شروع کنن وجود داشته باشه که قبل از شروع درمان تزریق بشه. خب یه کم به فکر باشن خب confused2

... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , nahid , samiramiss
سلام دوستانicon_question
این دارو از فاز آزمایش بیرون اومده؟
قیمتش برای هر ماه چقدر میشه؟؟؟؟؟؟؟
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

Oral Fingolimod or Intramuscular Interferon for Relapsing Multiple Sclerosis

Jeffrey A. Cohen, M.D., Frederik Barkhof, M.D., Giancarlo Comi, M.D., Hans-Peter Hartung, M.D., Bhupendra O. Khatri, M.D., Xavier Montalban, M.D., Jean Pelletier, M.D., Ruggero Capra, M.D., Paolo Gallo, M.D., Guillermo Izquierdo, M.D., Klaus Tiel-Wilck, M.D., Ana de Vera, M.D., James Jin, Ph.D., Tracy Stites, Ph.D., Stacy Wu, M.D., Shreeram Aradhye, M.D., and Ludwig Kappos, M.D. for the TRANSFORMS Study Group

N Engl J Med 2010; 362:402-415February 4, 2010DOI: 10.1056/NEJMoa0907839
Share:

Abstract
Article
References
Citing Articles (296)
Background

Fingolimod (FTY720), a sphingosine-1-phosphate–receptor modulator that prevents lymphocyte egress from lymph nodes, showed clinical efficacy and improvement on imaging in a phase 2 study involving patients with multiple sclerosis.

Full Text of Background...
Methods

In this 12-month, double-blind, double-dummy study, we randomly assigned 1292 patients with relapsing–remitting multiple sclerosis who had a recent history of at least one relapse to receive either oral fingolimod at a daily dose of either 1.25 or 0.5 mg or intramuscular interferon beta-1a (an established therapy for multiple sclerosis) at a weekly dose of 30 μg. The primary end point was the annualized relapse rate. Key secondary end points were the number of new or enlarged lesions on T2-weighted magnetic resonance imaging (MRI) scans at 12 months and progression of disability that was sustained for at least 3 months.

Full Text of Methods...
Results

A total of 1153 patients (89%) completed the study. The annualized relapse rate was significantly lower in both groups receiving fingolimod — 0.20 (95% confidence interval [CI], 0.16 to 0.26) in the 1.25-mg group and 0.16 (95% CI, 0.12 to 0.21) in the 0.5-mg group — than in the interferon group (0.33; 95% CI, 0.26 to 0.42; P<0.001 for both comparisons). MRI findings supported the primary results. No significant differences were seen among the study groups with respect to progression of disability. Two fatal infections occurred in the group that received the 1.25-mg dose of fingolimod: disseminated primary varicella zoster and herpes simplex encephalitis. Other adverse events among patients receiving fingolimod were nonfatal herpesvirus infections, bradycardia and atrioventricular block, hypertension, macular edema, skin cancer, and elevated liver-enzyme levels.

Full Text of Results...
Conclusions

This trial showed the superior efficacy of oral fingolimod with respect to relapse rates and MRI outcomes in patients with multiple sclerosis, as compared with intramuscular interferon beta-1a. Longer studies are needed to assess the safety and efficacy of treatment beyond 1 year. (ClinicalTrials.gov number, NCT00340834.)
این مطالعه در نیو انلند انجام شده. تاثیر بالقوه و باور نکردنی دارو رو در کاهش عود بیماری مشاهده کردن. دارو روی 1292 بیمار مبتلا به مدت یکسال مصرف شده.تاثیر دارو وقتی که دورز 1.25 mg مصرف میشده بسیار مشهود تر بوده تا گروهی از بیماران که دوز 0.5 mg رو مصرف میکردن. کلاً اثر بخشی دارو خیلی بهتر از بتافرون بوده
منبع "
http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa0907839
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : parastoo joon , یه غریبه , سمانه میم
سلام من آزمایشای لازم برای خوردن این قرصو انجام دادم و سه شنبه دیگه به امید خدا قرصو شروع میکنم دکتر صحراعیان میگه تو ایران 67 نفر و در تهران 16 نفر از این قرص جواب گرفتند. خانوادم میگن ریسکه اما من میخوام خیلی خوشبینم
 تشکر شده توسط : ghaside , هانیه , zhilaps
(2013/06/13, 08:48 PM)ابراهیم نوشته است: سلام دوستانicon_question
نه آقا ابراهیم هنوز در حال آزمایشه، بهمین خاطر الان دارو و تمام آزمایشات و ام آر آی اون رایگانه
من یه خبر خوندم که مهر فینگلومد وارد بازار میشه.احتمالا تا مهر تست اون تمام و تائید میشه
(میخواد مثلا دو هفته یک بار بری تهران وگرنه من استفاده میکردم-خانوادم میگن چون در حال آزمایشه مخالفن که اینقدر برم تهران برای دارویی که هنوز تائید نشده-
شما که نوانترون زدی نمیتونی استفاده کنی)
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : kaveh_plus , arezooo82
این دارو عوارض زیادی داره و قیمتش هم بالاست. من که هر بار به دکترم میگم به جای آمپول برام داروی خوراکی تجویز کنه و دکتر هم به سختی مخالفت میکنه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
(2013/06/27, 06:39 PM)الی کوچولو نوشته است: این دارو عوارض زیادی داره و قیمتش هم بالاست. من که هر بار به دکترم میگم به جای آمپول برام داروی خوراکی تجویز کنه و دکتر هم به سختی مخالفت میکنه

نه دوست عزیز.اینطور که میگی نیست.
فینگولید مثل بتافرونها که عوارض بعد از تزریق دارن،نیست و مشکلاتی مثل تب و لرز،سردرد،بدن درد یا اینجورچیزا رو نداره...
عوارض بلندمدتش هم مثل آمپولهاییه که استفاده میشه.
توی ایران فعلا قیمتی نداره چون توی آزمایش و تحقیقاته...
(بعد از این تحقیقات و وارد شدن به بازار،به چه قیمتی میرسه و فروخته میشه رو خدا میدونه)
البته نمونه ی امریکاییش رو اگه بتونی گیر بیاری،باید حدود 10 _15 میلیون هزینه داشته باشه.
دکتر شما هم نظر و عقیده ی خودش رو داره و محترمه اما دلیل بر بد بودن دارو نیست.
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : melody , aarnika , paeazan , kaveh_plus , minoshka , mysis , arezooo82 , afsaneh , ساسان , عمومهربان , هانیه
(2012/09/09, 01:03 PM)mysis نوشته است: این دارو یکی از بهترین و قوی ترین دارو های ام اس در حال حاضر هستش ونمونه خارجی آن سال 2010 با نام تجاری جیلینیا و توسط شرکت سوئیسی ساخته شد
اسم علمی این دارو ، چه نمونه ی داخلی و چه نمونه ی خاجیش ، فینگولیمود هستنش که اسم تجاریش جلنیا است
منتها توی طرح تحقیقاتی داروی ایرانی ، برای تمایز قائل شدن بین نمونه ی داخلی و خارجی ، نمونه ی داخلی رو به اسم علمی دارو نمونه ی خارجی رو به اسم تجاری دارو صدا میزنند

(2012/09/09, 01:03 PM)mysis نوشته است: داروي فينگوليد اولين داروي خوراكي در فرم عودكننده ام.اس مي‌باشد كه پيش از اين، توليد آن در انحصار رژيم صهيونيستي بوده است.
این دارو به هیچ عنوان در انحصار رژیم صهیونیستی نبوده و نیست و همونجور که در ابتدا توضیح توضیح دادین ، شرکت سازنده اش سوئئسی هستن

(2012/09/10, 02:13 PM)mysis نوشته است: کبریایی زاده از ایران به عنوان اولین کشور ژنریک ساز دارو در دنیا نام برد و گفت: در حال حاضر این دارو با قیمت مناسب در اختیار بیماران مبتلا به ام اس در کشورمان قرار دارد.

وی، مصرف داروی خوراکی ام اس را در جلوگیری از پیشرفت ناتوانی جسمی بیماران موثر دانست و افزود: این دارو به صورت کپسولهای 0.5 میلی گرمی توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت داروسازی اسوه با اشاره به هر کپسول فینگولیمد که 120 یورو قیمت دارد، گفت: قیمت داروی ایرانی برای هر کپسول 12 هزار تومان (4 یورو) است که تحت پوشش بیمه بوده و بیمار فقط10 درصد آن را پرداخت می کند.
ظاهرا قراره قیمتی که روی دارو گذاشته بشه چیزی حدود 2 میلیون و 100 هزار تومنه که بیمه تعهد کرده مبلغی که پای بیمار در میاد
210هزار تومن باشه

(2012/09/10, 10:40 PM)azita_sa نوشته است: سلام.
در صورت استفاده از این کپسول ها، دیگه به آمپول احتیاجی نیست؟ و اینکه شرایط استفاده از این دارو چطوریه؟ برای همه میتونه تجویز بشه؟
ممنون میشم جوابمو بدید.

من یه توضیح بدم .
اونم اینکه شروط استفاده از این دارو خیلی زیاده
یعنی بیماری که میخواد تحت درمان این دارو قرار بگیره باید خیلی بادقت و وسواس مورد مطالعه قرار بگیره و سابقه ی بیماریش ، داروهایی که مصرف کرده و نتایجشون روی بدنش بسیار مورد اهمیته
بخصوص تجربه های مصرف گیاهان و کورتن و حساسیت های به ظاهر خیلی معمولیشو ....

(2012/09/11, 11:24 AM)paeeze نوشته است: البته اگه هر روز عوارضش طوری باشه که درد و .... ترجیح میدم همون هفته ای یه آمپول رو بزنمconfused2

تجربه ی شخصی من بعد از مصرف 3 سال اینترفرون ( آوونکس و ربیف ) و 2 سال آنتی بادی ( تایسبری ) و حالا جلنیا ، نشون میده هرچی که دارو قویتر باشه ، عوارضش هم سنگین تر و بیشتره
مهمترین عوارض مربوط به جلنیا ، قلبی و چشمی هستش
یعنی به طور معمول ضربان قلب رو کاهش میده ، خطر ابتلا به حملات قلبی رو افزایش میده و جدای از اون عوارض اینترفرونها رو هم بدنبال دارo .جدای از اون
و بستر بیروز انواع عفونت ها ( بخصوص از نوع ادراری اش ) رو هم آماده میکنه
یعنی تقریبا همه ی بیماران مصرف کننده ی این دارو ، حداقل در 6 ماه اول مصرف دارو ، به دفعات تجربه ی عفونت ادراری رو دادند

(2012/09/11, 12:18 PM)sooorooosh نوشته است: هر چی خط دفاعی تو داروها قویتر میشه عوارض جانبی دارو هم بیشتر خواهد بود...به خوراکی بودن دارو فقط نگاه نکنین پائیزه خانم....عوارض چشمی داره...مشکلات کبدی هم داره...بماند که بر اثر مشکلات قلبی که به و جود میاره باید 3 دوز اولش رو تو بیمارستان به مریض بدن...فشار خون اینا هم هست...و همین طور pml ...هر داروئی به موازات عوارض مثبتش مشکلاتی رو هم به همراه خواهد داشت....خوب داروهای خط دوم دفاع مثل همین فنگولیمد و تای سبری هم از این قاعده مستثنی نیستن...داروئی هست که بخودمم پیشنهاد شده و باید مصرف کنم...پناه بر خدا....هر چه پیش آید خوش آید

عارضه ی pml درباره ی این دارو صدق نمیکنه و بنظر میاد ، pml عارضه ایه که مخصوص آنتی بادی هاست
جلنیا آنتی بادی نیست
و بعدم اینکه 3 دوز اول رو توی بیمارستان مصرف نمیکنن . فقط دوز اول رو به مدت 8 ساعت در شرایط مانیتورینگ قلب مصرف میکنن

(2012/09/11, 02:34 PM)مهدی نصیری نوشته است: من از دکترم پرسیدم گفت در مواردی که اینترفرون ها جواب ندن یا خوب جواب ندن فقط از این دارو استفاده خواهد شد

این قضیه درباره ی تمام دارو ها حکم میکنه
تاوقتیکه بدن بیمار به دارویی جواب میده و مشکلی براش بوجود نمیاد ، هیچ دلیلی نداره که دارو رو عوض کنند
چون آداپته شدن بدن به یه دارو خودش به حد کافی بدن رو بالا پایین میکنه و از حالت نرمالی که درش قرار داره خارج میکنه

(2012/11/24, 01:26 PM)mysis نوشته است: تداخلات دارويي:
مصرف همزمان داروهاي آنتي آريتمي ممكن است با ريسك ايجاد تورسا دوپان همراه باشد. همچنين مصرف همزمان داروهاي كاهنده ضربان قلب مانند بتابلاكرها (مانند آتنولول و ديلتيازم) مي‌تواند باعث افت فشار خون بيمار گردد. لذا پايش بيمار در طول مصرف همزمان توصيه مي‌شود.

آها . این نکته هم خیلی مهمه که بیماری که فینگولیمود مصرف میکنه ، نباید مورد تجویز داروهایی که ریتم قلب و تغییر میدهن استفاده کنه
من خودم بدلایلی حدود یک ماهه پیش به یکی از این داروها اجتیاج پیدا کردم که بخاظر مصرف این دارو برام تجویز نشد

(2013/06/13, 08:48 PM)ابراهیم نوشته است: سلام دوستانicon_question

این دارو حدود 12 ماهه که درحال آزمایشات بالینی روی بیمارهاست
هرچند خیلی وقته که مجور ورود به بازار رو داره ولی بخاطر احتیاط پزشکایی مثه دکتر صحراییان تابحال ورودش به بازار شروع نشده بود
ظاهرا تا 10 - 15 روز دیگه قراره وارد بازار بشه
قیمتش رو هم بالا گفتم
ظاهرا با بیمه چیزی حدود 210 هزار تومن قیمت گذاری شده

(2013/06/26, 03:24 PM)shaadi نوشته است: سلام من آزمایشای لازم برای خوردن این قرصو انجام دادم و سه شنبه دیگه به امید خدا قرصو شروع میکنم دکتر صحراعیان میگه تو ایران 67 نفر و در تهران 16 نفر از این قرص جواب گرفتند. خانوادم میگن ریسکه اما من میخوام خیلی خوشبینم

بیمارایی که توی این 9 ماه توی طرح وارد شده اند 150 نفر بوده اند و بعد از نتایج مثبتی که دریافت شده بزودی دارو وارد بازار میشه

(2013/06/27, 07:22 PM)parastoo joon نوشته است: البته نمونه ی امریکاییش رو اگه بتونی گیر بیاری،باید حدود 10 _15 میلیون هزینه داشته باشه.
تا یک ماه پیش 13 میلیون بود
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : paeazan , fireboud , یه غریبه , FBF , nahid , sooorooosh , الهام ج , mysis , Nooranta , سمانه میم , طلایه , naarin.p , azita , parastoo joon , afsaneh , آنا , عمومهربان , sange sabor , hilda , hadisss , paeeze
افتتاح خط تولید داروی خوراکی «ام اس»، فردا

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت از افتتاح خط تولید داروی خوراکی "فینگولیمود" برای بیماری ام اس خبر داد.

دکتررسول دنیاروند، با بیان اینکه این دارو دارای مشابه خارجی است، عنوان کرد: اگر مواد اولیه داروهایی که قرار است در داخل تولید شوند، وارداتی باشد، معمولاصرفه جویی، 50 درصد است. اما اگر وارداتی نباشد میزان صرفه‌جویی آن‌ها بالای 90 درصد است.

وی ادامه داد: داروهای بیوتکنولوژی بیماران «ام. اس» ما تا 90 درصد صرفه‌جویی ارزی داشته‌اند.

دکتر سعدالله پرویزی، مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو نیز، به ارائه توضیحات تکمیلی پیرامون تولید این دارو پرداخت و گفت: فردا، تولید انبوه «فینگولیمود»، که یک داروی خوراکی برای بیماران ام اسی است کلید می‌خورد و پس از توزیع سراسری در هفته‌های آتی قابل دریافت در داروخانه‌های عرضه کننده داروهای بیماران خاص در کشور است. لازم به ذکر است این دارو مطالعات بالینی را طی کرده است.

وی ادامه داد: بیماران ام اسی تاکنون بیشتر از داروهای تزریقی استفاده می‌کردند، اما اکنون به سمت استفاده از داروهای خوراکی حرکت می‌کنیم و لازم است در این جهت داروهای خوراکی به پزشکان معرفی شود تا بتوان بویژه برای بیماران جدید، آن‌ها را جایگزین داروهای تزریقی کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه قیمت 30 عدد قرص خارجی، 8 میلیون تومان بود گفت: داروی مشابه ایرانی فینگولیمود، یک میلیون و 300 هزار تومان است که تحت پوشش 90 درصدی بیمه هم قرار گرفته است و بیمار برای خرید هر 30 عدد آن 130 هزار تومان پرداخت می‌کنند.

منبع: ایسنا
 تشکر شده توسط : رامنا , zenith

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 20
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مقايسه عوارض مصرف دو داروي سينووكس و آوونكس zaynab 129 99,553 2013/11/23, 12:20 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  داروي Betaferon ( نوع قديمي - عرضه قبل از سال 89) hamid 32 28,632 2011/02/06, 10:19 PM
آخرین ارسال: yas

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان