امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل جویدن و بلعیدن
من از روز اول تولد ام اسم چنین مشکلی داشتم و هنوزم برطرف نشده Confused

یه وقتایی،غذا رو که میخوام قورت بدم،گلوم هَنگ میکنه!!! confused و اصلا یادش میره قورت دادن چه جوریه!!!confused2
مخصوصا وقتی نوشیدنی و مایعات میخورم.
فرشای خونه رو گُل گُلی کردم...بیا و ببیــــــــن...اصلا یه چیز ِ خاصّ..!!!confusedwink2
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : Pooya.N , یه غریبه , sooorooosh , samiramiss
(2012/10/18, 09:35 PM)sooorooosh نوشته است: آقا ما از بدوه تولد غذا میپرید پشته گلومون....فکر نمیکنم ارتباطی به ام اس داشته باشه....چقدر گیر میدین به ام اسه بنده خدا...ببینم یه کاری میکنین بره دیگه نیاد..angry2angry2
منم همیشه حس میکردم اپیگلوتم شله !! بعضی وقتا غذا رو زیر سبیلی میفرسته تو نای !!
هرگونه ارتباط به ام اس رو شدیدا تکذیب میکنم !!angry2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , samiramiss
خدا نکنه مایعات تو گلو گیر کنه
وقت فرو بردن انگار گلوله سربی اندازه توپ تنیس داری قورت میدی چنان دردی داره که سنگک خشک اونقدر درد نداره
یه جوری گیر میکنه که نه بالا میره نه پائین
اونوقت همین مایعات رو بخوای یه جایی رو آب بندی کنی ........evilgrin0039.gif
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : parastoo joon
به ام اس هم مربوط هست. چسبندگی خوراکهای خشک به گلو و گاهی ناتوانی در بلع غذا..

دم کرده آویشن شیرازی و پونه کوهی که با عسل شیرین بشه برای رفع این مشکل خیلی مفید هست.

خودم هم این مشکلات را داشتم که در کنار سایر مشکلاتم برطرف شده و دیگه هیچ مشکلی از این بابت هم ندارم.icon_biggrin
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : Hasty , parastoo joon , sina25
من هر وقت عود بیماری داشته باشم در بلع دچار مشکل میشم ووقتی پالس می گیرم خوب میشه...پس میتونه به ام اس ربط داشته باشه.confused2
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : parastoo joon , samiramiss
این یکی را یادم رفت بگم. خوراکی که خیلی خیلی به این مشکل میتونه کمک کنه، قدومه شیرازی هست.

دستور مصرف: 2 قاشق چایخوری در یک لیوان آبجوش، کامل هم بزنید تا لعاب بیفته، یک قاشق عسل بریزید. شب قبل از خواب و صبح ناشتا میل بفرمایید.

این نوشیدنی علاوه بر اینکه مشکلات دستگاه گوارش را برطرف میکنه، جداره ای دور دیوار معده بوجود میاره که اسید معده را در داخل معده نگهداری میکنه و در ضمن، تقویت حنجره هم هست. من چهارسال طبق همین دستور مصرف کردم تا اینکه همه این سیستمهای بدنم متعادل شد و چندماه پیش مصرفش را قطع کردم.

بجز اینها، تنفس عمیق را فراموش نکنید. دستکم روزی 20 بار نفس عمیق با بینی و بازدم با دهان داشته باشید.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : parastoo joon , sina25 , رزمینا , طلایه
سلام امیدوارم حال همگیتون خوب خوب باشه Smile
میخاستم ببینم برای رفع مشکل بلع چه دارویی مصرف میکنید؟ این مشکل بلع از عوارض داروا یا بخاطر بیماریه ؟HuhHuh
 تشکر شده توسط : samiramiss
(2014/07/02, 12:38 PM)malike نوشته است: سلام امیدوارم حال همگیتون خوب خوب باشه Smile
میخاستم ببینم برای رفع مشکل بلع چه دارویی مصرف میکنید؟ این مشکل بلع از عوارض داروا یا بخاطر بیماریه ؟HuhHuh

سلام
تا حالا این مشکل رو نداشتم ولی میدونم که یکی از مشکلاتی که ام اس ایجاد میکنه همینه. عجب موجودیه! به همه جا کار دارهconfused
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : zahra :)
یعنی دارویی براش نیست و باید تحملش کرد؟ Huh
این تاپیک رو هم بخونید شاید مفید بود.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : malike

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درد پشت سر و چشمها و مشکل در بلع غذا golpesar_ghandeasal 7 11,987 2020/04/17, 10:13 PM
آخرین ارسال: Bahar89
  مشکل در حرف زدن kia 31 33,749 2018/07/02, 10:13 PM
آخرین ارسال: 2018Shaghayegh
  مشکل عوارض موضعی تزریق ربیف و رسیژن ونابودی ماهیچه successful 53 41,019 2017/04/14, 02:35 PM
آخرین ارسال: delaram22

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست