امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره برای دکتر در خوزستان یا شیراز
تزریق کورتون طبق دستور پزشک از نظر مدتی که باید طول بکشه انجام میشه. پرستارا میتونن سرعت تزریق محلول سرم رو کم کنن تا طی مثلا سه ساعت تزریق انجام بشه. اینش مهمه که رعایت کنن و در مدت کوتاهتر از اونی که دکتر گفته تزریق رو تموم نکنن.
و همینطور چون اولین بارشه حواسشون به بیمار باشه .
تزریق کورتون و پالس تراپی خیلی چیز تخصصیی نیست ولی به هرحال توجه میخواد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : محبوب64 , zohaa , برگ 7 , m o h s e n
(2013/12/08, 06:16 PM)m o h s e n نوشته است: ممنون از همه دوستانicon_question
میگم دکتر محمدیانی بهش 5 آمپول داده گفته باید تو سرم تزریق بشه و بگیره
گفته هم شهرستان میشه انجام داد هم اهواز
حالا نمیدونم این آمپولها ایا اهواز زده بشه بهتره یا نه در شهرستان هم تزریق بشه مشکلی نداره؟
کلا تزریق در این بیماری ایا شیوه خاصی داره و بهتره دز شهری باشه که پزشک معالجش هم اونجا باشه یا نه؟
درباره گرما میشه بفرمایید "دوری از گرما یعنی چه"؟
رژیم خاصی رو باید دنبال کنه؟
(من اطلاع ندارم که دکتر اینها رو گفته یا نه و بیشتر دنبال تهیه جزوه ای هستم که چاپ کنم و بدم به خانواده که بدونند چه کارهایی رو باید انجام بدند)
آقا محسن بهتره آرامش خودتون رو حفظ کنید.این استرس به بیمارتون هم منتقل میشه ها
این آمپولی که میگین داده در سرم بزنین اسمش کورتن هستش.یا میگن پالس تراپی.وقتی بیمار حمله داره مثل بیحسی دستش یا تاری دید چند دونه بهش میدن که التهابش رو بخوابونه و حالش بهتر بشه.بعد از اون بهش میگه چه دارویی استفاده کن.شاید هم فعلا دارویی لازم نداشته باشه البته فقط شاید.مثلا آمپول هفته ای یکبار یا هر روز یا قرص فینگلیمد و.. . این داروهایی که همیشه باید استفاده کنه بیماری ام اس رو کنترل میکنه درواقع از پیشرفت بیماریش جلوگیری میکنه.برای این دارو (منظورم کورتن نیست) بهتون میگن که اگ بخواین با بیمه بگیرین باید برین انجمن ام اس خوزستان واقع در اهواز.. برای تایید بیماریش.اونجا بهتون کتابچه در مورد ام اس هم میدن حتما
اگه شماره انجمن رو خواستین بهم پیام خصوصی بدین تا شمارشو بهتون بدم

در مورد کورتن که دکتر براش نوشته واقعا فرقی نمیکنه که کدوم شهر اینو بگیره.اگ لازم بود که زیر نظر دکترش کورتن بگیره خودش میگفت.حتی اگ کسی رو دارین که بلد باشه میتونین در منزل هم کورتن بگیرین
پالس تراپی

مسلما هرچی که لازم بوده که رعایت کنه دکترش گفته
درکورد تغذیه میگن چربی حیوانی نخوره مثلا.یه رژیمهای غذایی رو بعضی بیمارهای ام اس استفاده میکنن که پزشکها مخصوصا دکتر محمدیان اونا رو قبول ندارن

گرما برای بیمار ام اس بده یعنی اگ بیمار ام اس بره در گرما حالش بد میشه البته معمولا موقته این بدی حال.بی رمقش میکنه یا علائمش رو تشدید میکنه...

حتما ورزش کنه.تا اون حد که خسته نشه.استخر برای بیمار ام اس خیلی خوبه دکتر محمدیان هم استخر رو خیلی توصیه میکنه.سعی کنه شب به موقع بخوابه.خودش رو خسته نکنه

شما بهتره یه سری به مطالب سایت بزنین و اونا رو بخونین.جزوه ی خاصی نداریم که بهتون بدیم
لینکهای زیر اخبار ام اس سایت هستن
http://mscenter.ir/forumdisplay.php?fid=15
http://mscenter.ir/forumdisplay.php?fid=17
http://mscenter.ir/forumdisplay.php?fid=22
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : m o h s e n
با تشکر از شما دوست گرامیpaeazanicon_question
دختر برادرم 5 روز کورتون گرفته و قراره یکشنبه بره پیش دکتر نیک سرشت
 تشکر شده توسط : paeazan
الان داشتم با داداشم صحبت میکردم
مثل اینکه دکتر نیک سرشت دستور درمان و... رو برای دکتر شهرستان که ایشون معرفی کرده بودند رو نوشته وگفته همونجا درمون کنید
گفته دارو نوشتم و باید بره کمیسیون تا تایید بشه و...
حالا باتوجه بهفاصله زمانی 2 ساعته با اهواز و اینکه دکتر محمدیان نژاد از اقوام هستش
بهتر نیست بریم زیر نظر خود ایشون؟یا همینجا باشیم و زیر نظر دکتر معرف دکتر نیک سرشت بمونیم؟
سوال بعدی اینکه دختر برادرم هنوز بی حسی دستش بر طرف نشده
الان دو روزه از پایان پالس ترابی و دریافت کورتون گذشته
معمولا چقدر طول میکشه تا دست بحالت عادی برگرده؟
آقا محسن والا من که اسفند 91 رفتم پیش دکتر نیک سرشت هرکاری کردم من رو به عنوان بیمار جدید و دائمیشون قبول نکردن.اصرار کردم همون شیراز یه دکتر که خودش قبول داره رو بگه برم زیر نظرش، به اصرار من کسی رو معرفی کردن و رفتم پیشش اما فقط همون یک بار.بنظرم چندان باسواد نیومد.اگ متمایل بودی اسم اون دکتر رو بهم پیام خصوصی بده که اگ میشناسم نظرم رو درموردش بگم

دکتر نیک سرشت به شما در شیراز دکتر معرفی کردن؟چه فرقی میکنه برین شیراز یا اهواز

به اقوام بودن یا نبودن دکتر محمدیان نگاه نکن، شما نگاه کن ببین علمش چقدره

تا اونجایی که من میدونم گاهی طول میکشه تا کورتن اثر خودش رو بذاره.چقدرش رو نمیدونم شاید در اشخاص مختلف و حمله ای که بیمار داره این روزها متفاوت باشه و بهتره اینا رو به دکترش بگین تا اقدامی اگه لازم براش انجام بده.بخاطر همین مراجعات مداومه که میگم دکتر بیمار باید در دسترسش باشه و راهش دور نباشه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : m o h s e n

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 92,702 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,263 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 102,919 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 19,785 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  شهربازی و بازی های هیجانی برای ام اس بده؟ نگین م 29 17,693 2017/05/24, 11:59 PM
آخرین ارسال: سها
  چه نوع ورزش برای ام اس مناسب است ؟ paeeze 45 25,453 2016/06/28, 10:57 AM
آخرین ارسال: niloofary
  بهترین دکتر متعهد و با اخلاق ام اس تو تهران مینوش 1 3,416 2016/06/22, 10:27 AM
آخرین ارسال: nahid
  کپسول Wellwoman برای بیمار ام اس ضرر داره؟ paeazan 5 33,360 2015/10/28, 08:05 AM
آخرین ارسال: glassheart
  مشاوره soheila1366 1 1,743 2015/01/06, 02:39 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,602 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان