امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لنزهای بیونیک یک گام تا تحقق دید سه برابری !
#1
لنزهای بیونیک یک گام تا تحقق


ایرنا- محققان کانادایی می گویند لنزهای بیونیک که بینایی کامل انسان را سه برابر می کنند، اکنون تحت آزمایش های بالینی قرار دارند و احتمالا تا دو سال دیگر در دسترس قرار می گیرند.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی بیگ تینک، محققان شرکت کانادایی Ocumetics Technology Corporation1 اکنون سرگرم آزمایش بالینی لنزهای بیونیک هستند؛ ابزاری پزشکی که نیاز به عینک و لنزهای تماسی را هم برطرف می کند و در صورت موفقیت آزمایش ها، تا دو سال دیگر در دسترس خواهند بود.

توانایی هایی که لنز بیونیک به انسان ها می دهند، چشمگیر است. این لنز داینامیک است و از طریق یکی از رایج ترین و موفق ترین رویه های پزشکی -جراحی آب مروارید- جایگزین لنزهای طبیعی داخل چشم می شود.

زمانی که لنزهای بیونیک در دسترس قرار گیرند، قدرت بینایی واضحی در تمام فواصل و بدون هرگونه مشکل در کیفیت بینایی به کاربر می دهند.

این لنز همچنین با اتصال به عضلاتی که انحنای لنزهای طبیعی انسان را تغییر می دهند، می تواند در داخل چشم به صورت خودکار تنظیم شود؛ این کار به آنها امکان می دهد که محور کانونی را بر محدوده های مختلف - و به طور بالقوه در محدوده های بسیار وسیعتر از دید طبیعی انسان- تنظیم کند.

علاوه بر این، از آنجا که لنزهای بیونیک با انرژی کمتر از 100/1 مقدار انرژی لنزهای طبیعی واکنش نشان می دهند، با استفاده از انها می توان تمام روز بدون وارد آوردن هرگونه فشار بر چشم تمرکز کرد.

از سوی دیگر، لنزهای بیونیک می توانند بینایی 20/20 انسان را سه برابر کنند؛ بینایی 20/20 اصطلاحی است که برای بیان حدت بینایی عادی اندازه گیری شده در فاصله 20 فوت استفاده می شود. اگر فردی بینایی 20/20 داشته باشد می تواند اشیاء را که باید در فاصله 20 پا دیده شود، به وضوح ببیند.

کارشناسان تصریح کردند که این لنزها راه حلی برای همه‌ مشکلات چشمی همچون کوررنگی، تاری قرنیه، دژنراسیون ماکولای شدید، نقص‌های شدید مادرزادی شبکیه و یا پارگی و نابودی عصب‌های چشم نیستند، اما راهکار خوبی برای درمان افت بینایی ناشی از افزایش سن هستند.

منبع

مترجم: درنا محمدیان*انتشار: زهره محتشمی پور

تاریخ خبر: 1396/06/14


خبر مرتبط قبلی :
دید بدون نقص تا پایان عمر با لنز بیونیکی جدید
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : yas8866
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان