امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فامپریدین - دالفیرا - فامبایوکس
#1
فامپریدین دارویی است با نام تجاری دالفیرا که برای بهبود در سرعت راه رفتن در برخی از بزرگسالان مبتلا به بیماری ام اس عرضه شده؛ این دارو در جولای 2011 از طرف آژانس پزشکی اروپا (EMA) مجوز گرفته است.

فامپریدین چگونه مصرف میشود؟
فامپریدین به صورت قرص و به صورت خوراکی مصرف میشود. مقدار مصرفی برای بیشتر بیماران به صورت یک قرص صبح و یک قرص در شب میباشد. فامپریدین آهسته در بدن ترشح میشود تا به صورت پیوسته مقدار بیشتری از فامپریدین را به بدن بیمار بدهد.

عوارض جانبی
عوارض جانبی معمول شامل گیجی و منگی، سر درد، کمر درد، اختلال در خواب، حالت تهوع ومشکلات معده است. باید توجه داشت عفونت مجاری ادراری بسیار شایع است.

فامپریدین برای چه کسانی تجویز میشود؟
پزشک در ابتدا پس از تشخیص، برای مدت دو تا چهار هفته دارو را تجویز میکند. حداکثر یک سوم بیماران احساس میکنند دارو باعث بهبود تحرک آنان شده، بنابراین فقط برای این دسته از بیماران مدت طولانی تری از مصرف دارو تجویز میشود.

تحقیقات در مورد فامپریدین
در مورد فامپریدین تعداد زیادی آزمایش انجام شده است. برای مثال، فاز 3 تحقیقات ، شامل 301 بیمار با ام اس نوع عود کننده یا پیشرونده ، تحت درمان به مدت 14 هفته، نشان داد که تعداد زیادی از بیمارانی که فامپریدین دریافت میکرده اند در مقایسه با بیمارانی که دارونما مصرف میکردند ، بهبودی مداومی در سرعت راه رفتنشان داشته اند. (35% در برابر 8%)
بازبینی طیف گسترده ای از آزمایشات انجام شده نشان میدهد فامپریدین در مقایسه با دارونما تاثیر مثبتی در سرعت راه رفتن داشته است. هرچند که مدارک کمی در رابطه با تاثیر قابل توجه فامپریدین بر روی تست تشخیص ناتوانی (EDSS) موجود است.


منبع: http://www.mstrust.org.uk/atoz/fampridine.jsp
تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر مجاز نمیباشد.
 تشکر شده توسط : kohedard , neghar , alireza1111 , hamid , nahid , chipchip , naazanin , Exhautless , maryam.N , zohrevand , elham 66 , hadisss , برگ 7 , آنا , banafshe13
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان