امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکایت از افزایش قیمت داروها
Question 
به نظرم به جز افرادی که مستقیم با بیماری و هزینه های سرسام آور آن روبرو هستند، کس دیگری به فکر معیشت و درمان و زندگی آنها نیست.

قیمت داروهایی که برای ام اس استفاده می شود که طبق نظر سنجی همین سایت بتافرون بیشترین درصد استفاده را دارد، به طور غیر منطقی و بی حساب و غیر قانونی افزایش پیدا می کند.

شروع ماجرا تغییر نرخ دارو از 98 هزار به 370 هزار بود.
بعد از دو هفته اعتراض های مکرر، قیمت به 186 هزار رسید.
بعد از عید، بیمه تامین اجتماعی با این توجیه که نرخ تمام داروها زیاد شده است و بتافرون هم باید شامل این افزایش بشود دوباره قیمت را به 250 هزار رساند.
بیمه خدمات درمانی هم ظرف 2-3 هفته آینده قرار است افزایش قیمت داشته باشد.

چند تا نکته خیلی مهم در رابطه این موضوع وجود دارد:
- حق طبیعی بیماران ام اس است که زندگی عادی داشته باشند، برای زندگی عادی استقلال مالی و درآمد لازم است.
- افزایش قیمت دارو تا این اندازه، جدا از بحث تورم و اقتصاد کلان جامعه، عملا استقلال مالی حداقل معیشت را از بیماران ام اس می گیرد.
- نگرانی، اضطراب و استرس مثل تمام بیماریها، برای بیماری ام اس بسیار بد و تشدید کننده است؛ این حق انسانی بیماران ام اس است که نگران افزایش هر هفته قیمت داروها نباشند و تنگنای خرید آن را نداشته باشند.

به نظرم به فکر یک اعتراض حسابی باشیم. حالا چطور و به کی، اول بگویید که نظر شما چی است؟ بعد راجع به چگونگی آن صحبت می کنیم.
 تشکر شده توسط : شهرزاد , ساغر , leili , TootFarangi , naz.gigili , نازلی , 7714 , فرناز , amelhy , لاله وحشی , yas8866 , Mohammad941611
88363600
شماره تماس وزارت بهداشت
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : پرستو , leili , yas8866
اون شماره که جواب نمیده .
ضمنا دارو مثلی که هر جا یک قیمتی هست ، من 370 نشنیده بودم ، فقط بهمن خودم خریدم 320 ، تامین اجتماعی 220 کرده الآن ولی خدمات درمانی قرار نیست قیمت رو از 186700 تومن بیشتر کنه ، خودشون گفتن اگر تغییر قیمت باشه میوفته 6 ماهه دوم سال.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : شهرزاد
من با یک خانم دکتری صحبت کردم که از مسئولان نمایندگی بایر (تولید کننده بتافرون) در ایران بود.
نرخ قبلی 370 برای بالارفتن قیمت دلار بود که خود وارد کننده تا این اندازه بالا برده بود. اما بعد از حدود 2-3 هفته، با اعتراض برخی نورولوژیست ها و معدود بیماران تا 186 پایین آورد.

اما موضوع این است که الان بیمه تامین اجتماعی این نرخ 250 را خودش گذاشته است، قیمتی که من شنبه خریدم.
الان بحث این نیست که قرار است قیمت تغییر کند یا نه، موضوع بی تعهدی و بی قانونی افزایش قیمت تا همین جا است.
انجمن ام اس
سایت ام اس سنتر
بنیاد بیماریهای خاص
بیمارانی که بیمه های غیر رایگان دارند باید اعتراض کنیم به وزارت بهداشت، به سازمان های بیمه، حتی به نمایندگان مجلس و اگر لازم شد بالاتر
بچه ها من امور بنياد بيمارانه خاص ثبت نام كردم يه حواله تخفيف 80 هزار توماني داد بردم داروخانه 29 فروردين بتافرون رو 170 هزار تومان خريدم
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : shokolat , # پریسا # , ارزو , پرستو
emruz 256100tuman betaferoon
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : پرستو
(2012/04/17, 05:42 PM)shokolat نوشته است: emruz 256100tuman betaferoon

افتضاح!
نمی دانم اینجا کسی دسترسی مستقیم به انجمن ام اس دارد یا نه؟

من تو سایتشان یک ایمیل زدم http://www.iranms.ir/fa/contactus/%D8%AA...D8%A7.html

به این شماره ها هم زنگ می زنم ۹-۶۶۹۵۳۹۰۷ و ۸-۶۶۹۵۱۱۸۷
به نظر انجمن باید بتواند منعکس کننده اعتراض بیماران باشد و همین را هم ازشان می خواهم.
خوب است اگر شما هم یک تک زنگ بزنید و ایمیلی بفرستید تا مشخص بشود تعداد بیماران معترض انگشت شمار نیست.
http://www2.darman.sso.ir/Forms/Public/o...egQuestion
این هم آدرس سایت تامین اجتماعی برای ثبت شکایت و اعتراض

فکر کنم خوب است که همه شکایت ثبت کنیم
 تشکر شده توسط : yas8866
انجمن ام اس می گوید داریم پیگیری می کنیم.

این شماره وزارت بهداشت را داده که زنگ بزنیم و پیام های اعتراضمان را ضبط کنیم، شاید به گوش خانم دکتر وزیر برسد.
من پیام گذاشتم.

88363600

تشکر شده توسط : ارزو
خوب علاوه بر افزایش نرخ دارو ام اس نرخ همه دارو ها افزایش 27% تا 30% داشت
نامش را دنیای مجازی گذاشتند
اما حرفهایمان ، حقیقی تر از دنیای واقعیست
اینجا راست میگوییم
اطمینان پیدا میکنیم
همراز میشویم و درودل میکنیم

برین جلو وزارت خونه عین این دانشجو های پزشکی معترض بشینین

[تصویر:  218470_236.jpg]
نامش را دنیای مجازی گذاشتند
اما حرفهایمان ، حقیقی تر از دنیای واقعیست
اینجا راست میگوییم
اطمینان پیدا میکنیم
همراز میشویم و درودل میکنیم

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاع از قیمت داروها hamid 1,061 733,513 2023/07/08, 01:07 AM
آخرین ارسال: علی008
Rainbow آیا تشعشع بالای موبایلها سبب افزایش آمارابتلا به ms شده است ؟ montazer 9 6,897 2016/05/31, 03:51 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  حذف یارانه بعضی داروها paeeze 50 28,984 2011/03/13, 10:42 PM
آخرین ارسال: earth

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان