امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شادی و غم مسری است
[تصویر:  a9c98cbe9be73af6c4d31295665ade43.jpg?1338038554]

[تصویر:  1328845471p.jpg]

دانشمندان با انجام تحقیقات به این نتیجه رسیدند که شادی و غم می‌تواند در طولانی مدت مسری باشد و به دیگران منتقل شود.

دانشمندان با انجام یک تحقیق طولانی مدت متوجه شدند شادی و غم می‌توانند مانند بیماری‌های عفونی به دیگران منتقل شوند.

در این مطالعات، تغییرات صورت گرفته در وضعیت احساسی ‌مردم در طول زمان با استفاده از یک مدل بررسی شد تا دانشمندان بتوانند چگونی شیوع آن‌ها را بررسی کنند.

محققان دانشگاه هاروارد هم‌چنین از اطلاعات پروژه طولانی مدتی به نام تحقیقات قلبی Framingham استفاده کردند که اطلاعات پزشکی و اجتماعی ساکنان منطقه را از سال 1948 و هر دو سال یکبار ثبت کرده بود.

شرکت کنندگان این تحقیق که در مجموع هزار و 880 نفر بودند وضعیت احساسی خود را در هر مرحله به صورت شاد، غمگین و خنثی دسته بندی کردند. وضعیت‌های احساسی این افراد در طول زمان ارزیابی شد و دانشمندان بیش‌ترین تمرکز خود را روی این موضوع قرار دادند که چگونه وضعیت حسی یک فرد می‌تواند روی افرادی که در ارتباط با او هستند تاثیرگذار باشد.

دانشمندان با انجام این تحقیقات به این نتیجه رسیدند که شادی و غم می‌تواند در طولانی مدت مسری باشد و به دیگران منتقل شود. این بررسی‌ها هم‌چنین نشان داد مردم سریع‌تر از حالت ناراحت و غمگین به حالت خنثی باز می‌گردند.

این مطالعات نشان می‌دهد اگرچه که شرکت کنندگان سریع‌تر از ناراحتی به حالت خنثی باز می‌گردند، اما میزان شیوع غم و اندوه در جامعه بیش‌تر از شادی است. احتمال غمگین شدن یک فرد به دلیل ارتباط با یک فرد ناراحت تقریبا 2 برابر است. اما احتمال شاد شدن یک فرد در هنگام ارتباط با یک فرد شاد تا 11 درصد افزایش پیدا می‌‌کند.

پایگاه اینترنتی تکتاز
[تصویر:  setare1.gif]
 تشکر شده توسط : neda.n , پروانه , Nooranta , visko , parastoo joon , شيدا رها , sargol , paeazan , yummy , یه غریبه , آتریس , مریم۷۲
اوهـــــــــــــــــــــــــــــــــــوم ميگم اخه نصف ملت تبريز كه من باهاشون در ارتباطم نيششون تا بناگوش بازه نگو از من بهشون سرايت كردهevilgrin0039.gif
از اين به بعد بايد وقت قبلي بگيرن يا پول ورودي بدن و به باغ شادي خاله پروانه بيانN_aggressive (35)
البته ميگم اخه2ماهي كه اجباري خونه نشين شدم چرا غمگين شدم نگو اين 4نفر اعضاي خونواده ما همه غمگينن من 1 نفر زورم بهشون نرسيد حالات اونها به من سرايت كردlaughing3
اخه اقايون محقق چرا اينقدر زحمت كشيدن؟ما كه خيلي وقته ميدونستيم اينجوريهSmile (52)
راستي ببخشيد حيدر خان واكسن ندارررررررررررررررررررررررررره؟؟؟TongueTongue
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : chipchip , visko , آتریس
واکسن نداره ولی کــــپـــــسول داره

آقا به نظر من غم مثه میوه پوسیده میمونه ، اگه یه میوه پوسیده رو بذاری تو یه صندوق میوه ؛ همشون میپوسن.
حالا اگه یه چیز غمگین تو ذهنت باشه و بذاری همینجوری اونجا باشه ؛ تموم ذهنتو غمگین میکنه.
بدشم وژدانی چند درصد از غمهای ما غمه ؛ مثلا برگردید به 5 سال پیش ببینین چقد چیز بوده که اونموقع فک میکردین غمگین ترین لحظاتتونه ولی الان میخندین بهش .
 تشکر شده توسط : visko , پروانه , sargol , paeazan , FBF , یه غریبه
حيـــــــــــــــــــــــدر يه چيزي برا خودت ميگي هااااا ميگم تو خونه ما4نفر اين شكلي هستنsad2ميوه پوسيده چيه؟ننه بابام و كه نميشه بندازم بيرونconfusedخواهرمم كه مثل دوقلوهااا چسبيده به منsmilingتمام تلاشهاي بنده برا تغيير روحيه اونها با شكست مواجه شده تنها راه مونده در رفتن خودمهwink2كه اونم عمليات غيرممكن3هستشlaughing3
ضمنا محض اطلاع ما شيرزنيم برا خودمون غممون شكست ناخن و خش رو ماشينمون نيست..غم ما بزرگتر از اين حرفهاست بنا به دلايل امنيتي (ناراحت نشدن دوستان)از بيان انها معذوريمTongue
حالا اگه داروش و داشتي يواشكي بيا در گوشم بگو يا هم برام پست كن داداش كه محناجيم:تبريز در سفيد راه راه صورتيSmile (16)
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : chipchip
من منظورم از میوه پوسیده بقیه نبود confused منظورم افکار خوده آدمه Smile (16) آقا بالاخره یه چیز خوب و شیرین و خوشبحال هست که بش فک کنید ، خو به اون بیشتر میدون بدین Sleepy

اون راه راه صورتی با خالای بنفش و میگی یا اون یکی که خالای آبی داره
 تشکر شده توسط : neda.n , پروانه , sargol , paeazan , FBF
خنده برلب میزنم تاکس نداندحال من
خواهشااگه کسی خندونه بیادمنوهم مبتلاکنه
عید من آن روزی است که زحمت یک سال دهقان، شام یک شب پادشاه نباشد!
 تشکر شده توسط : پروانه , شيدا رها , chipchip
(2013/08/13, 09:18 PM)chipchip نوشته است: واکسن نداره ولی کــــپـــــسول داره

آقا به نظر من غم مثه میوه پوسیده میمونه ، اگه یه میوه پوسیده رو بذاری تو یه صندوق میوه ؛ همشون میپوسن.
حالا اگه یه چیز غمگین تو ذهنت باشه و بذاری همینجوری اونجا باشه ؛ تموم ذهنتو غمگین میکنه.
بدشم وژدانی چند درصد از غمهای ما غمه ؛ مثلا برگردید به 5 سال پیش ببینین چقد چیز بوده که اونموقع فک میکردین غمگین ترین لحظاتتونه ولی الان میخندین بهش .
یک آدمی که همیشه غمگین است توی مجلس شادی بیاریش بطور اتوماتیک وار غمش رو فراموش میکنه ازته دل شروع به خندیدن میکنه یعنی شاد میشه البته همین عمل میتونه برعکسش هم اتفاق بیوفته یعنی یک انسان شاد رو توی مجلس غم ببری غمگین میشه
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
نه اینطور نیست ، من بیشتر وقتا با شنیدن ترانه شاد شاد نمیشم ، غمگینترم میشم ! ذاتا شاد نیستم چه میشه کرد ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
"ذاتا شاد نیستم" این همون میوه پوسیده ی بود که میگفتم تو ذهن آدم باشه بدها Smile (16)

الان وقتی شوما میگی "ذاتا شاد نیستم" خو معلومه نمیشه شاد بود icon_cry اصن ینی چی Dodgy اصن چرا ذاتا شاد نیستین Dodgy اصن من اصاب ندارم Sleepy
 تشکر شده توسط : nahid
اون فکر پوسیده نیست ، وجود داره ، نمیشه انکارش کرد .
شما رو گول بزنم ، سر خودمو که نمیتونم کلاه بذارم ؟
هرچی الکی بگم شادم غمی نیست و... خوب میدونم دروغه ولی سعی میکنم بگم خیالی نیست .
اصن شادم خوبه ؟ شاد شدم ؟confused2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چرا آهنگ های غمگین باعث شادی ما می شوند؟ Arezu Esmaeili 0 2,413 2013/08/17, 03:29 PM
آخرین ارسال: Arezu Esmaeili

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست