امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالاتی که باید از پزشک خود درمورد MS بپرسید!
سلام
من خیلی وقته فقط پست ها رو می خونم ولی در این مورد دوست دارم یه توضیحی بدم.
دوستمون اشاره کردن:
(2014/04/01, 10:32 PM)یه غریبه نوشته است: همونطور که پزشکها همیشه میگن و شما هم اشاره کردی، هیچ دوتا بیمار ام اسی ای مثل هم نیستن. و نمیشه از روش درمانی که برای یه بیمار جواب داده برای بیمار دیگه الگو برداری کرد. با توجه به این مسئله فکر میکنید بودن این تاپیک لازمه؟ آخه پزشکتون با توجه به شرایط شما جواب میدن.

دقیقا درست میگید. هیچ دو ام اسی ای شبیه به هم نیستند. اصلا درست تر هیچ دو آدمی شبیه هم نیستند.
اما بد نیست بدونید که برخلاف کشور زیبای ایران‌ در همه جا درمان بیماری ها خصوصا بیماری های خاص و البته بیماری ام اس تحت یک پروتکل و ساز و کار انجام میشه.
سوالات بالا رو من با مشورت یکی از دوستان پزشکم ترجمه-باز تعریف کردم. این حداقل چیزیه که پزشکتون باید به شما بگه.
ما الگویی ارایه نکردیم. یه سری سواله که بر اساس اون پزشک به هر فرد جداگانه باید پاسخ بده.
این رو خود دوستان زمانی از من خواسته بودن که ما وقتی پیش پزشکمون میریم یادمون نمیاد چی بپرسیم و اونم چیزی نمیگه.

و اما دوست عزیزمون گفتن:
(2014/04/04, 03:19 PM)shaytoon نوشته است: همه این نکاتی که گفته شده برای هر نوبت که ما به دکترمون مراجعه میکنیم لازمه؟
این که تو هر ویزیت دکتر حرفهایی رو که در ویزیت قبلی به ما گفته ( ام اس ما چه نوعیه ، استرس برا ما بده ، ام اس سنتر کاملترین سایت ام اس هست ، و ... )
به ما بزنه فقط باعث اتلاف وقت و شاید کمبود وقت برای دیگر مریضها باشه.
با این موافقم که دکترم درباره داروهایی که برام مینویسه و چه اتفاقهایی قراره در بیماریم شکل بگیره بهم توضیح بده
ولی متاسفانه بیشتر دکترها میگن که ما به اونها اعتماد کنیم و هرکاری که اونها میگن ما چشم بسته انجام بدیم
باید شب و روز تو اینترنت بچرخیم تا بفهمیم داریم چه دارویی رو چرا مصرف میکنیم و چه کمکی به ما میکنه
چیزی که دکتر تو 5 دقیقه میتونه به ما توضیح بده

در کل من تنها خواستم از دکترها اینه که 2 مریض رو با هم ویزیت نکنن و به بیمارشون اجازه بدن با اونها راحت باشه

خوب البته که سوالی رو که جوابش رو قبلا پرسیده اید رو نیازی نیست تکرار کنید.
چیزی که واقعا در جامعه ما وحشتناکه بی احترامی پزشک به بیماره. واقعا ۵ -۱۰ دقیقه زمانی نیست که دکتر شما براتون وقت بذاره + منت
چه برسه به اینکه دو نفر همزمان که فکر میکنم غیر قانونی هم باشه.

هدف ما از ارایه این پست خدمت دوستان اینه که شما یا یکی از نزدیکان شما در جریان کامل شرایط شما باشه.
اگر شما نمیخواید بدونید اشکالی نداره ولی باید یکی از اطرافیان شما بدونه.
ما بعنوان یک بیمار خاص که عارضه ای به نام ام اس داره واقعا فاصله ی زیادی با حداقل امکانات برای درمان بیمارمون رو داریم.
نگذارید ندانستن حقوق خودتون حقتون رو ضایع کنه.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : ابراهیم , hessam , حکمت خدا , shaytoon , nojan.mrs01 , sange sabor
اینکه دکتر روز اول برا دل خوش کردن من گفت تا 2 سال آمپول میزنی
اما یه دکتر دیگه هم تو تهران رفتم اون گفت 8 سال
خب چرا از همون اول نمیگید مادام الاعمره
 تشکر شده توسط : shaytoon , sange sabor , narsis2
به منم گفته دو سال ولی خودم میدونم ,مادام العمره,امپول زدن اون قدرا هم سخت نیست,من راضیم تا اخر عمر امپول بزنم اما عوارض نداشته باشم
به دریایی درافتادم که پایانش نمیبینم...
 تشکر شده توسط : shaytoon , nojan.mrs01 , sange sabor , laleh
فعلا تنها سوالم اینه که چرا موبایلشون خاموشهHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.
دكتره مگه مث منو تو بيكار بياد واست توضيح بده صحبت پول هركه مريضش بيشتر پولش بيشتر.شوخي كردم اطلاعات ماها بيشتر ازدكتراست باور كنيد
 تشکر شده توسط : shaytoon , nojan.mrs01 , laleh
(2014/04/05, 06:24 PM)مریییم نوشته است: اینکه دکتر روز اول برا دل خوش کردن من گفت تا 2 سال آمپول میزنی
عزیزم دکتر ها که نمیگن فقط دو سال از این آمپول بزنی خوب میشی
اونا میگن تا دو سال از این آمپول بزن ...بعد اگه آمپول به بدنمون نساخت دو سال دیگه باید یه آمپول دیگه رو امتحان کنیم
و همینطور دو سال دو سال میرن جلو
 تشکر شده توسط : فرزانه۶۰ , shaytoon , nojan.mrs01 , laleh
(2014/04/17, 04:57 PM)آرزو نوشته است:
(2014/04/05, 06:24 PM)مریییم نوشته است: اینکه دکتر روز اول برا دل خوش کردن من گفت تا 2 سال آمپول میزنی
عزیزم دکتر ها که نمیگن فقط دو سال از این آمپول بزنی خوب میشی
اونا میگن تا دو سال از این آمپول بزن ...بعد اگه آمپول به بدنمون نساخت دو سال دیگه باید یه آمپول دیگه رو امتحان کنیم
و همینطور دو سال دو سال میرن جلو

'سلام آرزو جان اینو راست میگی ولی همگی خوب میشیم قول قول در ضمنآرزو جان دکتر منم دکتر ترابی خوشحالم از اشنایت
دل خوش از آنیم که حج میرویم
غافل از آنیم که کج میرویم
کعبه به دیدار خدا میرویم
او که هینجاست کجا میرویم
 تشکر شده توسط : آرزو , shaytoon , nojan.mrs01
انصافاً سوالای خوبیه اما فکر کنم همزمان باپرسیدن سوال دوم دکتر زنگ میزنه که نفربعدی بیاد داخل!!!
یا مثل دکتر من دکمه پیجر رو میزنه که میگه" نفربعدی"
 تشکر شده توسط : آرزو , Exhautless , nojan.mrs01
اينم ميدونم كه براي همه نوع ام اس داروي تكفيدرا استفاده ميشه ، من تكفيدرا استفاده ميكنم. دكترم گفت بقيه دارو ها رو دارن كنار ميزارن چون تكفيدرا بهترين هست فعلا. به اميد خدا به همه جاي جهان به دست همه برسه.
 تشکر شده توسط : nojan.mrs01 , sange sabor
(2012/02/06, 02:32 PM)شهرزاد نوشته است: خوب بود آقا علیرضا

ولی سوال من از دکتر فقط همینه:

آخره ام اس کجاس؟
میدونم این پست قدمت چند ساله داره
ولی چند روزی میشه که باهاش درگیرم
ی نفر که تازه(در حدود دو ماه)ام اس تشخیص داده شده براش همین سوال را از من داره من همه زمینه های دیگه تونستم متقاعدش کنم بجز این ی مورد
حرفی که من میزنم اینه که مگه تو میدونی آخر دنیا کجاست؟
آخر خوشی کجاست؟
آخر شغلت کجاست؟
آخر ازدواجت کجاست؟

و این جواب بنظر خودم کاملا منطقی و بنظر ایشون کاملا غیر منطقی Undecidedمیشه دوستانی که این سوال را دارن بگن چرا این جواب بنظرشون غیر منطقیه؟یا دوستانی که قبلا این سوال را داشتن بگن چه شکلی جوابشون را گرفتن یا متقاعد شدن؟

ممنون پیشاپیش
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نکاتی که مبتلایان به MS و اطرافیان آنها باید بدانند. sara 29 19,539 2013/12/05, 11:55 PM
آخرین ارسال: samiramiss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان