امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سن ام اس به کودکی رسیده است
ام اس زیر 18 سال ام اس کودکان محسوب میشه. آمارها تو دنیا میگن که شامل 10% موارد ام اس میشه. اما اینجا بیشتره انگار
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : movahedi , toktam* , saba.
کودک اصولا به آدم زیر 11 سال میگن اولا
دوما اون تعریف مربوط به دهه اخیر نیست confused
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : movahedi , رامنا , toktam* , saba.
(2013/06/02, 02:20 PM)anaram نوشته است: واقعا 15-16 سال با 4 سال نزدیک همن ؟ icon_cry
درضمن خیلی 15-16 سال سن کمی برای ام اس نیست
توی همین سایت ، آمار بگیری بیش از 30 درصد بچه ها ، شروع بیماریشون در همین سنین بوده
وقتی میگن بچه ، منظور زیر 10 ساله confused

آنارام من مقایسه نکردم سن ابتلا خودمو باسن ابتلا کودکicon_cry
فقط یه جمله سروش نوشته بود که دکتر صحراییان گفته بودن که خواستم بهش بگم من دقیقا برعکس جمله دکتر بوده ام اسم
همین
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : toktam* , saba.
(2013/06/02, 09:09 PM)naazanin نوشته است: آنارام من مقایسه نکردم سن ابتلا خودمو باسن ابتلا کودکicon_cry
فقط یه جمله سروش نوشته بود که دکتر صحراییان گفته بودن که خواستم بهش بگم من دقیقا برعکس جمله دکتر بوده ام اسم
همین
متوجه شدم
منتها میخواستم روشن کنم مساله رو که وقتی میگن ام اس برای کودکان اغلب ( و نه همیشه ) همچین روندی داره ، برای کودکانه
یعنی افرادی که درسنین 11 به پایین مبتلا میشن
نه واسه ماهایی که 14 - 15 سالگی درگیر شدیمwink2
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : naazanin , toktam* , minoshka , saba.
(2013/06/02, 03:34 PM)anaram نوشته است: کودک اصولا به آدم زیر 11 سال میگن اولا
دوما اون تعریف مربوط به دهه اخیر نیست confused

نمیدونم اینجوری نوشته بود Tongue والله به ما که از 5 سالگی میگفتن دیگه بزرگ شدی... woman
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : toktam* , minoshka , saba.
اگرچه که درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد، اما درمان های زیادی وجود دارد که می تواند علائم را در کودکان و همچنین بزرگسالان بهبود بخشیده و از تکرار حملات و یا شدت آنها بکاهد.

به گزارش افکارنیوز ، برای فهم بهتر بیماری MS ساختار اعصاب را در بدن به صورت سیم تلفن در نظر بگیرید. اعصاب مانند سیم ها از دو بخش تشکیل می شوند.ماده انتقال دهنده و عایق. در یک سیم، ماده انتقال دهنده (رسانا) فلز و عایق پلاستیک است. در اعصاب، ماده انتقال دهنده، سلول های عصبی و عایق موادی است که (میلین) نامیده می شود میلین مخلوطی از چربی و پروتئین است. در واقع ماده ای دی الکتریک است که به شکل لایه ای اطراف سلول های عصبی را فرا گرفته و پیام های عصبی را در طول اعصاب منتقل می کند. وجود این ماده برای عملکرد صحیح سیستم عصبی ضروری است. MS میلین را تخریب می کند، با تخریب این ماده پلاک هایی بر روی اعصاب بوجود می آید.

با گسترش این پلاک ها انتقال پیام های عصبی کند شده و با مشکل مواجه می شود که باعث بروز بیماری MS می شود. این بیماری که بصورت فقدان میلین و ایجاد پلاک های سفید متعدد در مغز است، گرچه در کودکان نادر است، شیوع کلی آن در سنین قبل از ۱۰ سالگی است. این پلاک ها در مغز، اعصاب بینایی، ستون فقرات و همه ی آنچه با ارسال پیام های عصبی و در نتیجه عملکرد کلی انسان مربوط است، قابل مشاهده خواهد ...

(منبع : پایگاه خبری افکار نیوز)
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : yummy , coffeedot , paeazan

هنوز در شباب 9 سالگی بسر میبردم که ام اس خان بسراغم اومد....در اویل 10 سالگی تشخیص ام اس رو دادن

در حالی که ناتوان شده بودم....بعد از اولین پالس کورتون بیشتر ناتوانیهام رفع شد تا چند ماه خوب بودم...ولی بتدریج

دچار عوارض جور واجورش شدم...بسلامتی تقریبا همشو تجربه کردم بجز گوش شیطون کر...مشکل در حافظه و تکلم وبلع...

سالی 10 گرم کرتون گرفتنم سرشاخ بوده...بجزسال 91 که خوشبختانه هیچ کرتونی نداشتم...چیزی که بیشتر از ام اس عذابم داده

عوارض داروهاس...از 13 سالگی درمان با اینترفرونها رو شروع کردم...18 ماه آونکس، 6ماه بتا سرون که همون بتافرون

امروزیست، ولی نه بشکل الآن مایع حلالش مثل پنی سلین تو شیشه بود وباید بازوایه 45 درجه در بازو تزریق زیرجلدی میشد

بسیاردردناک بود از اون موقع به بعد هیچوقت به بازوم تزریق نمیکنم....و4 سال از ربیف و 6سال وهم اکنون از بتا استفاده میکنم

خدا رو شکر میکنم...روحیه خوبی دارم وکارم تو خونه خندوندن دیگرانه....مرتب ورزش کردم و میکنم و عضلاتم تحلیل

نداشته و ذره ایی اضافه وزن ندارم

زیاد به ناتوانیهام فکر نمیکنم و بدنبال تقویت توانیهام هستم...اوایل امسال کتابم چاپ شد که در بخشهای دیگه راجبش توضیح دادم...

راجب رابطه ام اس و استرس که دوستان فرمودن حرف زیاد دارم...ولی باشه در یک فرصت دیگه....

دوستتون دارم....پاینده و شاد باشید....دنیا ارزش خوردن هیچ غمی رو نداره.....icon_question

« گوهر پاک بباید که شود قابل فیض »
« *پیوند قلبها مسافت نمی شناسد وقتی که خــدا عاقداست و مهرش حس قشنگ عشق و امید »
« Love is the medicine for any kind of pain »
 تشکر شده توسط : saeid , همسر یک قهرمان , paeazan , Maz , minoshka , parisa2011 , برگ 7 , razie , nahid , saba.
منم یه دختر بچه ی 11 ساله را دیدم
چقدر معصومانه نگاه میکرد کلی نگران درساش بود
اسم زیبای اباالفضل
نمک زندگیمونه
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , paeazan , الهام ج , minoshka , parisa2011 , saba.
92/08/01 - 13:20

دبیر دهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس ایران عنوان کرد
۲۲۱ کودک مبتلا به ام‌اس در اصفهان

دبیر دهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس ایران گفت: ام‌اس در اطفال و در دخترها ۵ برابر بیشتر از پسرها است و در حال حاضر ۲۲۱ کودک مبتلا به ام‌اس در اصفهان زندگی می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مسعود اعتمادی‌فر دقایقی پیش در دهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس ایران در مورد سن شایع این بیماری افزود: سن شایع این بیماری بین 25 تا 40 سالگی است و آمار مبتلا به ام‌اس در زنان 2 برابر مردان است.

وی در ادامه در مورد ام‌اس اطفال گفت: در اطفال دختر ام‌اس دوبرابر اطفال پسر است و در حال حاضر حدود 221 کودک مبتلا به ام‌اس در اصفهان هستند و رشد این آمار بسیار نگران کننده است.

اعتمادی‌فر در مورد کمبود ویتامین D و اثر نداشتن حجاب بر روی این بیماری تاکید کرد: یکی از علل زمینه‌ساز بیماری ام‌اس، کمبود ویتامین D است و این مسئله ربطی به حجاب ندارد زیرا کشورهایی که از نظر حجاب مشکلی ندارند هم ام‌اس در زنان دو برابر مردان است.

* 7 درصد بیماران ام‌اس در استان تهران، اطفال هستند

وی در مورد اینکه آمار ام‌اس کودکان در تهران هم نگران کننده است، افزود: استان تهران 8159 نفر مبتلا به بیماری ام‌اس را دارا می‌باشد که 7 درصد این بیماران را اطفال تشکیل می‌دهند.

دبیر دهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس ایران گفت: آمار ام‌اس استان تهران نزدیک به آمار استان اصفهان است و این در حالی است که آمار ام‌اس تهران هم در حال پیشرفت است و همچنان زنان دوبرابر مردان مبتلا به ام‌اس هستند.

اعتمادی‌فر در پایان بیان کرد: ام‌اس بیماریی‌ است که بهترین زمان زندگی سراغ افراد می‌آید بنابراین ما با عشق تمام به تحقیقات ام‌اس ادامه می‌دهیم تا بتوانیم بهار زندگی افراد را روز به روز شادتر کنیم.
http://khabarfarsi.com/ext/6935190
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : nahid , saba.
من تو خونواده ای ام که 6 نفر مبتلا به ام اس هست.کوچکترین عضو که 14 سال نداشت
خدا بیامرز اصلا نتونست دووم بیاره
من خیلی میترسم چون پسرم 12 سالشه ولی همیشه مثل بزرگترها فکر میکنه
و خیلی هم استرس داره تو کارهاش
هرچی هم بهش میگم باز هیچ
ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﻧﮑﻦ ﭼﻮﻥ ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﺍﺯ ﺗﻮ ﮔﻨﺎﻩ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ...
 تشکر شده توسط : دربند , رامنا , nahid , saba.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان