امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سن ام اس به کودکی رسیده است
خدایا ما حالا بزرگیم میفهمیم اما اون بچه 4ساله چی اخه چرااااااااا دیروز دکتر صحراییان میگفت
عظمتتو شکررررررررررررangry3angry3angry3angry3
درست متر کن ! آدم ها هم قد خودشان اند ، نه هم قد تصورات توHeart
 تشکر شده توسط : maryamgoli , hessam , saeid , DavidBili , movahedi , neda.n , zenith , coffeedot
. . .

دیروزم دکتر صحراییان گفت چند روز پیش یه بیمار 3.5 ساله بهش مراجعه کرده و ام اس براش تشخیص دادن . . . sad2 angry3
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : anaram , DavidBili , saeid , movahedi , neda.n , earth , zenith , coffeedot
(2013/05/31, 04:07 PM)sama نوشته است: sad2sad2sad2sad2sad2sad2sad2
آخه بچه 4 5 ساله چه گناهی کرده angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3
بچه های حالا مثله بزرگا حرص میخورن و استرس دارن خدا رحم کنه ه هه ه هه

من میگم شاید ربط آنچنانی هم به استرس و اینا نداشته باشه؟ icon_cry
یا در واقع استرس و اینا بیشتر نقش پر رنگ کنندگی ماجرا رو ایفا میکنن و عوامل دیگه مهم ترن
بهرحال ام اس یه بیماری مولتی فاکترهconfused
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : fireboud , ابراهیم , zenith , coffeedot , زهرا59 , yummy
یه نظریه خیلی معتبر اینه که ام اس ایجادش چندان ربطی به استرس نداره اما کسایی که مبتلا میشن بعدش استرس میتونه در پیشرفت بیماری موثر باشه . حالا تا چه حد درسته نمیدونم
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : anaram , amin.noury , sooorooosh , ابراهیم , najva , zenith , coffeedot , parisa2011 , yummy
این اقا پسر اسمش کیارش هست. 3 سالشهangry3
من تو مطب دیدمش . همون شب زنگ زدم به فربود گفتم.البته یه چیزی رو بگم بچه ها.
من خودم اون روز که توی مطب دکتر صحراییان بودم یه بنده خدایی رو از شیراز برده بودم مطب دکتر. این دختر خانم 12 سالش بود ما رفتیم پیش دکتر صحراییان گفتیم اقا تو رو خدا اینو ویزیت کن. همشهری خودتونه. گناه داره. ایشون قبول کرد و قبول کرد. یه مرتبه تو حیات مدرسه خورده بود زمین. فلج کامل. confused2
ده گرم کورتن. ام ار ای خیلی وحشتناک بود. پاک های زیاد و به نسبت بزرگ.
بعد از یک ماه که ام ار ای مجدد شد. و شروع مصرف بتافرون جوابگویی به دارو فوق العاده بود .کوچیک شده بودن پلاکها. افزایش خیلی کم بود. یک دونهicon_cry
دکتر صحراییان گفتن ام اس تو بچه ها کم سن (زیر 15 سال) با سر و صدای خیلی بزرگ شروع میشه اما جوابگوییشون به اینترفرون ها و دارو ها خیلی عالی هست و معمولاً پس از دو سه تا ریواند برای همیشه خاموش میشه. در اصطلاح میگن ام اس بیناین میشه
Tongue
معمولاً ام اس در کودکان رفتار خوبی رو داره
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : fireboud , amin.noury , hessam , anaram , neda.n , ابراهیم , Nooranta , محمود , pariya , earth , zenith , naazanin , parisa2011 , yummy , hilda , saba.
نظراتون رو خوندم بچه ها ولی شک نکنید که خمیرمایه اصلی ام اس استرسه. حالا اگه یه بچه ی چهار پنج ساله ام اس می گیره و استناد شما اینه که اون استرس نداره قبول حرف شما درست اما پدر و مادرش چی اونا استرس نداشتند و ندارند؟ اینکه من یه دختری بودم که ویژگی بارزم خنده و پر انرژی بودنم بوده و همه با دیدن صورتم بهم می گفتند تو چقدر خونسردی و از این حرفا دلیل بر بی استرس بودنم نیست. من هیچوقت خاطرات شیرین بمباران رو یادم نمی ره. گفتم شیرین چون الان انقده اوضاع به هم ریخته است که می گم صد رحمت به اون روزگار. من تو شهری بزرگ شدم که دوزار مساحتش بود اما روزی بیست دفعه جولانگاه هواپیماهای عراقی بود. فکرشو بکنید هواپیماها انقده به ما نزدیک می شدند که خلباناش رو می دیدیم. برای همین از فیلم ملکه خوشم نیومد. یادم نمی ره که وقتی بمبارانها شدت زیادی گرفت و ما پناه اورده بودیم تهران خونه ی اقوام، منزل یکی از بستگانم نزدیک فرودگاست، سر سفره ناهار بودیم که یهو صدای یه هواپیما اومد منم پشقابم رو برداشتم که فرار کنم که اشک عموی خدا بیامرزم از دیدن اون صحنه دراومد. حالا شما بگید خمیر مایه ام اس چیه؟ داشتن استرس پدر و مادر تو ابتلای فرزند بی تاثیره؟
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : zenith , nazaninamiri70 , baharan , saba.
کاملا موافقم استرس منشا این بیماریه الان بچه ها مثله بزرگترها حرص میخورن .... دختر خواهره من 6 سالشه ولی دقیقا مثل ماها حرص میخوره و استرس داره . مثلا به خاطره اینکه قرار بود غذا ببره برای دوستاش استرس داشت و حرص میخورد که غذا خوب باشه ........ خودم یادم نمیاد کودکی خودم و خواهر و برادرام استرس داشته باشم اخه الان یه جورایی بچه ها عوض شدن و بیشتر از سنشون میفهمن .....
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : zenith , nazaninamiri70 , saba.
(2013/05/31, 05:01 PM)sooorooosh نوشته است: این اقا پسر اسمش کیارش هست. 3 سالشهangry3
من تو مطب دیدمش . همون شب زنگ زدم به فربود گفتم.البته یه چیزی رو بگم بچه ها.
من خودم اون روز که توی مطب دکتر صحراییان بودم یه بنده خدایی رو از شیراز برده بودم مطب دکتر. این دختر خانم 12 سالش بود ما رفتیم پیش دکتر صحراییان گفتیم اقا تو رو خدا اینو ویزیت کن. همشهری خودتونه. گناه داره. ایشون قبول کرد و قبول کرد. یه مرتبه تو حیات مدرسه خورده بود زمین. فلج کامل. confused2
ده گرم کورتن. ام ار ای خیلی وحشتناک بود. پاک های زیاد و به نسبت بزرگ.
بعد از یک ماه که ام ار ای مجدد شد. و شروع مصرف بتافرون جوابگویی به دارو فوق العاده بود .کوچیک شده بودن پلاکها. افزایش خیلی کم بود. یک دونهicon_cry
دکتر صحراییان گفتن ام اس تو بچه ها کم سن (زیر 15 سال) با سر و صدای خیلی بزرگ شروع میشه اما جوابگوییشون به اینترفرون ها و دارو ها خیلی عالی هست و معمولاً پس از دو سه تا ریواند برای همیشه خاموش میشه. در اصطلاح میگن ام اس بیناین میشه
Tongue
معمولاً ام اس در کودکان رفتار خوبی رو داره
سروش پس چرا واسه من خاموش نشده؟؟؟؟Smile (16)Smile (16)
خوب منم از 15_16 سالگی دچار ام اس شدم.
ام آر آی آخریم انقد پلاکا زیاد بود که تو پروندم نوشته بود پلاک های متعدد در مغزconfused
واسه من همه چیم برعکسه انگاریwoman

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , saba.
(2013/06/01, 05:56 PM)naazanin نوشته است: سروش پس چرا واسه من خاموش نشده؟؟؟؟Smile (16)Smile (16)
خوب منم از 15_16 سالگی دچار ام اس شدم.
ام آر آی آخریم انقد پلاکا زیاد بود که تو پروندم نوشته بود پلاک های متعدد در مغزconfused
واسه من همه چیم برعکسه انگاریwoman

واقعا 15-16 سال با 4 سال نزدیک همن ؟ icon_cry
درضمن خیلی 15-16 سال سن کمی برای ام اس نیست
توی همین سایت ، آمار بگیری بیش از 30 درصد بچه ها ، شروع بیماریشون در همین سنین بوده
وقتی میگن بچه ، منظور زیر 10 ساله confused
آنارام باشید
وافعاً دردناکه سن ابتلا به ام اس به کودکی رسیده.
ولی دوستان اینو میدونیم که استرس عامل ابتلا نیست .یکی از عوامل عود بیماریه.
چرا هیچ کس اشاره ای به تغذیه نادرست نمیکنه؟؟
امروزه هیچ ماده غذایی ارگانیک نیست. اون از برنج های آلوده هندی که صف های طویلی برای خریدش هست!!!!!!
اون از مرغ ها و میوه های هورمونی و ... اثرات این تغذیه نادرست به صورت انواع و اقسام بیماریها دیده میشه.وگرنه بچه 3-4 ساله چه میدونه استرس یعنی چی
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست