•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفربا ام اس و داروی تزریقی
helli جان این تاپیک رو بخون :
کیف حمل دارو
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , hamid , helli , arezooo82
ناهید جان که در مورد حمل و نقل دارو بهت لینک داده، من در مورد یبوست برات توضیح میدم طبق تجربه ی شخصیم
انجیر تازه و یا خشک خیلی کمکت میکنه، آلو هم خیلی خوبه.سیب با پوست بخوری که خیلی موثره
خوردن آب مخصوصا در ناشتا کمک میکنه
ورزش وتحرک داشتن هم کمک میکنه
یبوست

اگه یبوست داشتی تا مثلا دو سه روز من یه داروی گیاهی میگم بهت که بریزی در آب جوش و با عسل بخوری که خیلی راحت دفع داشته باشی
البته پودر برای یبوست در داروخانه ها هم هست اما موقع دفع حداقل من حس بدی داشتم مثلا میخواست بدویی تا توالت
اگه خواستی بهم پیام خصوصی بده تا بگم اون داروی گیاهی رو چطور درست کنی
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : hamid , hadisss , nahid , helli , arezooo82
دست گل همه تون درد نکنهicon_question
چند روز نتونستم بیام نت بعد الان که جوابتون رو دیدم کلی خوشحال شدمlove51
آرزوی سلامتی واسه ی همه ی دوستانicon_question
 تشکر شده توسط : kohedard , eglantine
(2010/07/29, 08:55 AM)nazaninn نوشته است: مرمر جان خوب هر كسي با اون يكي فرق ميكنه ديگه
ولي بايد مراقب باشي توي مدت طولاني در معرض گرما قرار گيري البته به محضي كه توي محيط خنك برگردي همه اون حالتهاي ناخوشايندي كه برات پيش آمده به حالت اولي خودش بر ميگرده بهترين كار هم دوش گرفتنه با آب يه كمي خنك خيلي نگران اين موضوع نباش البته اونقدرا هم اتفاق خاصي نميافته ولي مراقب باش به هر حال عزيزم
واسه دارو ها هم خوب با دكترت مشورت كن تا واسه اون مدتي كه نيستي نسخه بنويسه واست البته توي تاريخ هاي مختلف تو هر شهري كه باشي با اين نسخه ميتوني داروت رو بگيري
من كه اينجوري عمل ميكنم نميدونم را ههاي ديگش رو
كشورهاي ديگه هم من خبر ندارم از مايا و زينب بايد بپرسي كه خارج از كشور زندگي مي كنند حتما ميتونن كمكت كنن

چه جالب! یعنی میشه دارو رو از شهرهای دیگه هم تهیه کرد؟ آخه اینطوری که توو همین سایت خوندم فقط از همون جایی که همیشه می گیریم باید بگیریمconfused2
 تشکر شده توسط : kohedard , ehsan 10054 , eglantine
(2012/03/01, 07:15 PM)شیرین نوشته است: سلام به دوستای گل ام اسیم
1سوال داشتم:تو تعطیلات نوروز تو ماشین سینووکس رو کجا نگه دارم وقتی یخچال نیس؟
من از یکی از شهرهای جنوبی که 18 ساعت بود دارو زیاد برده بودم هواپیما گیر نیومد واسم مجبور شدم با اتوبوس بیام دوتا اب معدنی بزرگ گذاشتم یخ زد بعد یکی رو یکی زیر داروم گذاشتم دورشم حوله پیچیدم. البته شیراز یکی شونو ترسیدم عوض کردم از مغازه های اطراف دروازه قران یه اب معدنی یخ دیگه گرفتم صبح که رسیدم تهران هر دوشون هنوز یخ داشت مشکلی هم نداشتم گذاشته بودم تو زیپ بیرون چمدون رو درش..

جا سازی درست بشه هیچ مشکلی نداره
ولی واسه مسافرت با ماشین تو کلمن با دو تا یخ خشک
دارو که به شما تحویل میدن از دارو خانه های خاصی میتونید بگیرید البته اکه با طرح سلامت تغییر نکرده باشه علوم پزشکی سهمیه تونو به دارو خانه های خاصی میده..
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : kohedard , ehsan 10054 , helli , eglantine
دوستان خوبی که اولین ساله که با ام اس سفر میکنین ، نگران حمل داروها و یا نگهداریشون نباشید .کیفهای حمل دارو برای داروهای مختلف یخچالی توسط شرکتهای سازندشون وجود داره که میتونید رایگان تهیه کنید.(تاپیک کیف حمل دارو)

اگر سفر نسبتا طولانی میرید، لازم نیست تمام محتویات جعبه دارو رو در کنار یخ بذارید. مثلا سینووکس ، تنها ویال حاوی پودرش یخچالیه که اونم حجمی نداره .میتونید در یه جا توی پوششی قرار بدید و در جای خنک نگه دارید.اما چسبیده به یخ نه چون دارو نباید یخ بزنه.
اگه میترسید کسی ببینه و بفهمه بیماریتون رو ، برچسب روی شیشه رو بکنید ، اینطور اگرم کسی ببینه فکر میکنه آنتی بیوتیکه !
البته من فقط سینووکس رو دیدم نمیدونم داروهای دیگه چطوره.

در منزل هم اگه فقط قسمت یخچالی دارو رو در یخچال بذاریم حجم کمتری رو اشغال میکنه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : ابراهیم , mstoday , hadisss , eglantine , یه غریبه
مرسی ناهید جان بابت یادآوری icon_question
کیف حمل داروها بعضیشون خیلی های کلاسن Smile (16)
برا من که کسی اصن شک نمیکرد که کیف دارو باشه Sleepy
کیف ربیف جوری بود که هر کی میدید میگفت کیف دوربین فیلمبرداریه laughing3
منم الکی گاهی کلاسه میذاشتمو میگفتم که مثلا کیف خاصیه مخصوص وسایلم و اینا laughing3
الانم که داروم عوض شده کیفشو بخشیدم به یه بنده خدایی که کلی باهاش حال میکنه Smile (16) wink2
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : ابراهیم , nahid , eglantine , nazaninamiri70 , helli
ممنون ناهید جانicon_question
آمپولای ما که از قبل پر شده خیلی حجمش زیاده نمیدونم وقتی میرم مسافرت و قراره خونه ی یکی بمونم باید چطوری داروم رو مخفی نگه دارم آخه نمیشه که همینطوری گذاشتش توو یخچال مردم بدون اینکه متوجه بشن! کاش می دونستم چه داروهای دیگه ای نیاز به یخچال داره که الکی بگم این فلان داروئه. دنبال یه بیماری کم دردسر می گردم ...

(2015/03/03, 09:27 PM)hadisss نوشته است: مرسی ناهید جان بابت یادآوری icon_question
کیف حمل داروها بعضیشون خیلی های کلاسن Smile (16)
برا من که کسی اصن شک نمیکرد که کیف دارو باشه Sleepy
کیف ربیف جوری بود که هر کی میدید میگفت کیف دوربین فیلمبرداریه laughing3
منم الکی گاهی کلاسه میذاشتمو میگفتم که مثلا کیف خاصیه مخصوص وسایلم و اینا laughing3
الانم که داروم عوض شده کیفشو بخشیدم به یه بنده خدایی که کلی باهاش حال میکنه Smile (16) wink2

میتونم بپرسم داروی قبلیتون چی بوده؟ کیف داروی من که یه جوریه حس می کنم نمیتونه دارو رو زیاد نگه دارهrolleyes
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : nahid
دارومو نوشتم که icon_cry
داروی قبلیم آمپول ربیف بوده!
یخ مخصوص همراه با کیف باید بدن
من دوتا یخم داشتم که از همونا برای نگهداری دارو در سفر استفاده میکردم
خوب هم بودن
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : helli , shaytoon
(2015/03/04, 08:40 PM)hadisss نوشته است: دارومو نوشتم که icon_cry
داروی قبلیم آمپول ربیف بوده!
یخ مخصوص همراه با کیف باید بدن
من دوتا یخم داشتم که از همونا برای نگهداری دارو در سفر استفاده میکردم
خوب هم بودن
اوپس ! ببخشید نمیدونم چی شد ربیف رو ندیدمBlush
ممنونم عزیزمicon_question
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : hadisss

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی اکرووس Ocrevus ارزو ش 3 3,519 2019/12/14, 07:29 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 102,928 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,832 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  آیا داروهایم داروی ام اس است؟ danynazary 4 3,255 2017/01/06, 03:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی تک نسخه ای و عدم توجه مسئولان hamdam 1 2,096 2015/07/13, 06:15 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  داروی تاریخ مصرف گذشته helli 6 4,515 2015/06/18, 06:22 PM
آخرین ارسال: helli
  داروی trexan moojtaabaa 1 5,623 2013/05/27, 09:02 PM
آخرین ارسال: anaram
  آیا دکتر شما داروی بتامتازون براتون تجویز کرده؟ mahmoodbnjr 7 26,084 2013/03/22, 06:11 PM
آخرین ارسال: sargol
Rainbow ثبت نام برای داروی خوراکی! Destiny hope 57 30,345 2012/12/19, 10:31 PM
آخرین ارسال: ghaside
Question داروی Immunocal را میشناسید؟ dr.dentist 4 4,253 2011/11/12, 01:10 PM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست