•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفربا ام اس و داروی تزریقی
با یخ خشک تو یخچال های دستی یا کیف های کلمن
نمونه
کیف کلمن
یخ خشک
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : Hegan , شیرین , mohammadreza1369 , ehsan 10054

ام اس دلیلی برای سفر نکردن نمی باشد. افراد مبتلا به ام اس مانند افراد دیگر باید
رویاهای خود را تحقق بخشند. حتی سفرهای دور نیز نباید از ذهن خارج شوند.

[تصویر:  19120295198185139122197217261222253420418.jpg]

آمادگی پیش از سفر، برای دوران لذت بخش بسیار مهم است. قبل از سفر با پزشک خود جهت تطابق توانایی بدن شما و برنامه سفر و همچنین توصیه های لازم مشورت کنید.

با سفر انرژ‍ی شما افزایش یافته و توانایی بیشتری جهت انجام فعالیت های روزمره خواهید داشت. دوری از محیط و کارهای روزمره باعث تغییر روحیه شما خواهد شد.
شاید محدودیت های روزانه که به سبب سلامتیتان رعایت می کردید با توجه به محیط سفر برای چند روز کمتر شود.

مقصد سفر

سفر به نقاط هیجان انگیز نیز ممکن خواهد بود البته باید در مورد مناطق گرمسیر، با بررسی جوانب تصمیم گرفته شود. چند نکته را جهت دستیابی به سفری خوش باید در نظر داشته باشید:

-اغلب بیماران ام اس در مقابل گرما تحمل ندارند اگر شما هم جزو این دسته هستید از سفر به مناطق گرمسیر و شرجی خودداری کنید. همچنین حمام آفتاب طولانی مدت مشکل زا خواهد بود.

-عملکرد و توانایی بدن با گرما افت خواهد کرد. از تغییرات شدید آب و هوایی پرهیز کنید. البته شرایط افراد با توجه به توانایی بدنی، متفاوت می باشد. بنابراین تجربه شخصی و همچنین دوره بیماری تان اساس تصمیم گیری خواهد بود.

-بیماری می تواند زیباترین سفر را تلخ کند. وقتی شما قصد سفر به مناطق مختلف را دارید با پزشکتان در مورد نیاز به واکسن های ضروری صحبت کنید. معمولا از واکسن در دوران عود بیماری استفاده نمی شود.

-سعی کنید مدتی قبل از سفر مکان مورد نظر خود را رزرو کنید. با این کار شما امکان انتخاب اتاق مناسب با توجه به شرایط (طبقه اول، نزدیکی به امکانات، آسانسور و . . .) را خواهید داشت.

-چک کنید آیا دارو برای مدت زمانی که در سفر هستید در اختیار دارید، همچنین باید داروها را در کیف مناسب حمل نمایید. برخی داروها مانند بتافرون باید در یخچال نگهداری شوند از اینرو باید در طول سفر با هواپیما، قطار و یا وسایل نقلیه دیگر همچنین در هتل و یا محل اقامت، شرایط لازم فراهم گردد.

امیدواریم با رعایت نکات لازم، سفر زیبایی داشته باشید.

منبع:
انجمن ام اس ايران
www.ms-gatway.com
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : booshveg , zohrevand , yummy , najva , blue sky , parastoo joon , nazii , min00 , زهراجون , نسترنى , arezooo82 , MFhealth , ساغر , kaveh_plus
من دارومو نمیبرم استراحت
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
 تشکر شده توسط : نسترنى , arezooo82
من خیلی میرم مسافرت ولی کمتر از یک هفته اگه بخوام یه هفته بیشتر شه همش توی فکرم پس داروم چی اگه خودمون باشیم که مشکلی نداریم ولی اگه کس دیگه ای باهام باشه مشکل دارم و سعی میکنم نرم

بعدشم مجبورم توی گرما هم برم سفرم برم و .... بهرحال به نکات مثبتش که برای روحیه خوبه فکر میکنم نه به عوارض و چیزهای دیگه .... بیخیال دو روزی خوش باش بذار بقیه فک کنند تو هم مثل اونایی بذار فکر کنن ..... بهرحال برای من مخفی کردن بیماریم از همه چیز مهمتره و حاضرم هر کاری بکنم agreement2
 تشکر شده توسط : ثریا , نسترنى
مسافرت ميرم داروم را هم ميبرم ميزنمicon_question
انسان هرگز حتي به مرگ هم تسليم نمي شود مگر زماني كه اراده اش ضعيف باشد(((اندوخته اي با ارزش تر از تندرستي نميشناسم)))
 تشکر شده توسط : hamid , نسترنى , arezooo82 , kaveh_plus
چون رازه منو کسی نمیدونهsmiling
دارو با خودم نمیبرم
مثلاً عید یه هفته با قبیله شوشو رفتیم شمال سه تا آمپول نزدم
چند وقت پیشم رفتیم اصفهان باز با... یه آمپولم اونوقت نزدم
ولی خدارو شکر مشکلی پیش نیومد
البته خیلی حواسم به گرما، استرس و سر و صدا بود
ما که نباید تارک دنیا بشیم، نه؟
والا اینجوری این بیماری نیست که ما رو ته خط میرسونه بلکه افسردگی و خیلی چیزای دیگست.icon_biggrin
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : نسترنى , شیرین
من عاشق مسافرت هستم و هر جا هم كه باشه ميرم چون بنظر من هر مكانى ارزش يكبار ديدن رو داره و البته هميشه داروهامم با خودم ميبرم ، يه ظرف يخ كوچيك و چند تا پد الكل مشكل دارومو برطرف ميكنه ، اگر قرار بر مسافرت باشه اصلاً برام مهم نيست كه ديگران داروهامو ببينن agreement2
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : kaveh_plus
بهرحال هر کسی یه نظری داره اوناییکه بیماریتون رو میدونن خب معلومه میدونن باید امپول بزنید و مشکلی بارتون نیست ولی من خودم رو میگم کسی نمیدونه هیچوقت ریسک نمیکنم تازشم اگه بخوام ببرم با هزار تا مکافات که جای خاصیم داشته باشه بتونم برم تزریق کنم ولی اونم باید شرایط خاص خودش باشه ولی بهرحال حاضر نیستم کسی بفهمه Smile (16)
 تشکر شده توسط : arezooo82
واااااای من عاشششششق مسافرتمlove28
تنها مشکل نگهداری داروهاس اما منکه مسافرتمو به خاطر داروها به هم نمیزنمN_aggressive (35)تلاش میکنم و یه راه حلی واسشون پیدا میکنمevilgrin0039.gifمثه این سری که تو جایخی بودن و روزی دوبار ما دنبال یخ فروشی میگشتیمconfused
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : شیرین , kaveh_plus
منم اگر بچه خوبی باشم میبرم
کلا حال میده چه مسافرت ، چه وقتی مهمون داریم : بیام بشینم وسط جمعیت امپول بزنم
بعد حسی که اون لحظه دارم : smiling
[تصویر:  ww1gasmasktrench.jpg]
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : kaveh_plus

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی اکرووس Ocrevus ارزو ش 3 3,519 2019/12/14, 07:29 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 102,917 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,823 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  آیا داروهایم داروی ام اس است؟ danynazary 4 3,254 2017/01/06, 03:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی تک نسخه ای و عدم توجه مسئولان hamdam 1 2,094 2015/07/13, 06:15 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  داروی تاریخ مصرف گذشته helli 6 4,512 2015/06/18, 06:22 PM
آخرین ارسال: helli
  داروی trexan moojtaabaa 1 5,622 2013/05/27, 09:02 PM
آخرین ارسال: anaram
  آیا دکتر شما داروی بتامتازون براتون تجویز کرده؟ mahmoodbnjr 7 26,079 2013/03/22, 06:11 PM
آخرین ارسال: sargol
Rainbow ثبت نام برای داروی خوراکی! Destiny hope 57 30,340 2012/12/19, 10:31 PM
آخرین ارسال: ghaside
Question داروی Immunocal را میشناسید؟ dr.dentist 4 4,253 2011/11/12, 01:10 PM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست