امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زيفرون: توليد داروي ايراني ام اس
(2010/09/19, 08:39 AM)saffari_mo نوشته است: یک موضوع رو در مورد کیفیت برای همه موارد روشن کنم که ایزو (غالبا 9001)که گفتی استاندارد مدیریت کیفیت است نه خود کیفیت...البته استانداردهای ایزو تخصصی وابسته به کیفیت محصول هم داریم.
خب اگر نمی دونید بدونید که هر دارویی که وارد بازار می شود (داروهای ساخت داخل) باید دوسال مطالعه پس از ورود به بازار را انجام دهند. در حالیکه داروهای ساخت خارج حتی یک سری ساخت آن هم بطور کامل کنترل نمی شوند.
حالا شما هی بزنید تو سر داروی ایرانی که ال است و بل است...درحالیکه همین عوارض را اگر داروی خارجی داشته باشد ..دارو دارد اثر می کند و اگر داروی ایرانی داشته باشد دارو عوارض دارد.

هيچ كس با توليد مملكتش سر جنگ نداره اگه اون انتظاري رو كه از محصول خريداري شدش داره رو برآورده كنه،ولي اين تجربه اي كه مردم نسبت به خريد جنس داخلي دارن گواه اين مطلبه كه رضايتشون رو تامين نميكنه،شما هر وسيله رو كه ميخواي مد نظر داشته باش از ماشين گرفته تا لوازم منزل و دارو و خيلي چيزاي ديگه،حتي خود پزشكا هم روي خارجي بودن دارو يه تاكيد ديگه اي دارن علي الخصوص اينكه دارو با سلامت افراد سروكار دارهSmile (52)
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : mahsa , nima65
البته من اينو قبول ندارم كه توليدات داخل كلا بدن و توليدات خارج كلا بهترن و ...
فك ميكنم چيزي كه همه ي ماهارو نسبت به توليدات داخل بدبين كرده و نارضايتيهامون رو چند برابر كرده نحوه ي برخورد مسئولينه
اينكه وقتي مشكلي در توليدي پيش مياد يا نارضايتي اي هست نه تنها كسي خودش رو مسئول نميدونه كه يه عذر خواهي ساده بكنه از مردم و براشون مشكل رو شرح بده ، كه همه تقصير ها رو روي دوش ديگري ميذارن و جا خالي ميدن و مصرف كننده رو سردرگم ميكنن
مردم دوست دارن اگر چيزي رو مصرف ميكنن يا مورد استفاده قرار ميدن ولو اگر با مشكل باشه ، كسي وجود داشته باشه كه جوابگوي سوالات و اعتراضاتشون باشه ، بهشون توجه بشه و احساس كنن حداقل انقدر مهم هستن كه فروشنده يا مسئول در قبال مشكلات محصول بهشون جواب پس بده !
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : nima65 , TootFarangi , ostad2000 , saffari_mo
سلام دوستان عزيز،
من هم دارو خيلي استفاده كردم ولي فعلآ تغييري در خودم احساس نميكنم ،
اميدوارم كه ايفرون بتونه كاري واسه ماها انجام بده !!!
vay khodaya yany betaferon geron misheh yany bichareh shodim ba daro haye ashghaleh irani Smile (16)
(2010/11/05, 06:39 PM)maryamjoooon نوشته است: vay khodaya yany betaferon geron misheh yany bichareh shodim ba daro haye ashghaleh irani Smile (16)
اول گله اي نسبت به مديران محترم كه بهتر بود اين مطلب با اين تاپيك يكي ميشد
http://www.mscenter.ir/showthread.php?tid=1649
در پاسخ به اين دوستمون و ساير دوستاني كه زود قضاوت ميكنن:
بذاريد دارو بياد بازار استفاده كنيد بعد اينجور خرابش كنيد. من دل خوشي از كسي ندارم و همه هم از اخلاقيات من با خبرند. اگر چند دليل واسه عدم پيشرفت تو ابداعيات،اختراعات و يا حتي كپي برداري از توليدات خارجي تو ايران باشه يكي از اصلي ترين عواملش ، تخريب خود ما ايرانيهاست. ملتي هستيم بس پرمدعا فقط بلديم مسخره و تخريب كنيم خودمون و همنوعانمون را، چه رسد به دارو !!!!!!!!!
نمونش هم در مورد پزشكاي ايراني: اگر يادتون باشه همين چند سال پيش وقتي كسي يه درد مي گرفت سريع شال و كلاه ميكرديم دارو ندارمون رو ميفروختيم ميرفتيم اروپا و يا امريكا با تعجب ميديديم كه درمانهاي اونجا و حرف دكترهاش با اينجايكي هستش و بعد دست از پا درازتر برميگشتيم. ميدونيد اونجا سير تكامل و امكاناتش و تجهيزاتش بيشتره همين. مگر نه فكر نمي كنم پزشكا و مخترعانش تو كلشون 2 تا مغز داشته باشن.!!!!!!!!! و يا يه قرص مسكن معمولي كه همه ماها بعد تزريق مثل اجيل ميندازيم بالا. من عادت ندارم مسكن قوي مثل پروفن و يا .... بخورم . فردي به من گفت نومنه خارجي رو بخر رفتم هم امريكايي هم انگليسيش رو خريدم با اجازتون اثرش از استامينوفن ايراني هم كمتره .اگر هم لازم باشه مارك و كارخونه سازندش رو هم واستون ميذارم.همه ماها هم كه مهد آرزوهامون قطعا اين كشورها هستن ولي چون استامينوفنش روي من كار نداد بگم اينها كه كشور نيستن افتضاحن !!!!!!
حالا يكي سيستم ساختار بدنش روي داروي ايراني جواب ميده يكي رو خارجي و يكي هم هيچ و بر هيچ كه فكر كنم از همه نوعش تو همين سايت باشه

پس بهتره اينقدر به فكر تخريب نباشيم
 تشکر شده توسط : مولتی ام اس , فراموشم نکن

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پايان موجودي داروي بتافرون در اهواز/ hamdam 1 2,202 2013/07/04, 09:58 PM
آخرین ارسال: sargol
  مبتلایان به ام اس از كمبود داروي ضد تشنج ايراني رنج مي برند hamdam 0 1,969 2013/04/20, 02:00 PM
آخرین ارسال: hamdam
  بهره برداري از خط توليد داروهاي بيوتکنولوژي در استان البرز paeazan 1 2,625 2013/03/05, 06:14 PM
آخرین ارسال: hessam
  شکل خوراکي داروي گلاتيرامر با نام تجاري کوپامر به زودي وارد بازار paeazan 2 3,760 2013/03/05, 05:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  گام مهم محقق ايراني در درمان اختلال عصب بينايي «ام‌اس» با پيوند س blue sky 2 3,556 2012/09/13, 04:18 PM
آخرین ارسال: sooorooosh
  مبتلايان به ام.اس از مصرف داروي “ ever young ” پرهيز كنند kia 2 2,730 2011/05/20, 11:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  انجمن «ام اس» توانايي تامين داروي تمام بيماران را ندارد محمود 0 2,143 2010/08/18, 01:58 PM
آخرین ارسال: محمود
  تفاوت وحشتناك بين مصرف داروي MSدر ايران و انگلستان maya 2 3,887 2009/09/08, 10:59 AM
آخرین ارسال: داوود

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان