امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زندگی را سخت نگیرید!
روزهای کودکیتان را به خاطر دارید؟

آن روزها هیچ چیز به نظرتان پیجیده نمی رسید. تنها چیزی که به آن فکر می کردیم مداد رنگی و شکلات و عیدی بود. چیزهایی که نمی دانستیم هیچ اهمیتی برایمان نداشتند چون به چیزهایی که احتمال داشت اذیتمان کنند کاملاً بی توجه بودیم.
اما هرچه سنمان بالاتر رفت نسبت به چیزهای اطرافمان حساسیت بیشتری پیدا کردیم. مثلاً زندگی و مرگ، دوست داشتن و جدایی، موفقیت و شکست. متوجه شدیم که تقریباً هر روز مجبوریم که نگران آدم ها و اتفاقات مختلف باشیم.

با اینحال، همیشه این را به یاد داشته باشید:
هیچوقت فکر نکنید که این چیزها مسئول احساس شما هستند. اتفاقات و موقعیت ها نیستند که آزارتان می دهند، این نگرش شما به آنهاست که چنین حسی ایجاد می کند.

چیزهای ساده را جدی بگیرید: به قدرت لبخند و خنده، بوسه و آغوش اعتماد کنید. مهربانی، صداقت، رویا و خیال را باور کنید. مثبت زندگی کردن اولین قدم برای خوشبختی است.

خود را رها کنید

به اشتباهاتتان بخندید

احتمالاً وقتی را به خاطر می آورید که میخواستید سخنرانی کنید و یکدفعه احساس کردید که ذهنتان در وسط سخنرانی خالی شد. حسابی ترسیده بودید. اما به احتمال خیلی زیاد شنوندگانتان ظرف یکی دو روز به کلی آن را فراموش کرده اند. همه ما گه گاه خراب می کنیم. اما خوشبختانه مردم این چیزها را خیلی زود فراموش می کنند.

• اطرافتان را با چیزهایی پر کنید که دوست دارید.

• از لحظاتتان فیلمبرداری کنید و آن را بعنوان یادگاری نگه دارید.

• خودتان را از آدمهایی که ناراحتتان می کنند دور نگه دارید.

• اگر کارتان با وجود اینکه حقوق بالایی دارد اما برایتان خسته کننده است، قبل از اینکه از آن بیرون بیایید، کاری پیدا کنید که دوست دارید.

• اگر کسی میخواهد مجبورتان کند که حرفش را قبول کنید با اینکه به هیچ وجه با او موافق نیستید، از آنها دوری کنید.

• اگر مسافرتی بهتان پیشنهاد شده، حتماً بپذیرید.

• درستان را ادامه دهید.

• هیچوقت نمی دانید که چقدر می خواهید زندگی کنید پس از موقعیت های زندگی نهایت استفاده را ببرید.

• برای خوشحال و خوشنود کردن دیگران به خودتان سختی ندهید. از عهده تان خارج است، هرچند ارزشش را هم ندارد. اما اگر می خواهید کار خوبی در حق کسی کنید، از عزیزانتان شروع کنید.

• تناسب اندامتان را حفظ کنید. همان آدم جذابی باشید که همیشه تصور می کردید. قدردان سلامتیتان باشید.

• فرضیات را کنار بگذارید. قبل از اینکه سخنرانیتان را خراب کنید، از فکر خراب کردن آن اعصاب خودتان را خرد نکنید. از اینکه ممکن است مصاحبه کاری را خراب کرده و کاری که می خواهید را از دست بدهید، از قبل نگران نباشید. بد نیست که انتظار اتفاقات بد را داشته باشیم اما نباید هم فقط انتظار اتفاقات بد داشته باشیم.

• طرز تفکرتان را عوض کنید. وقتی کسی مسخره تان می کند، از سابقه خانوادگیتان انتقاد می کند یا برای اشتباهات گذشته محکومتان میکند، گوش هایتان را ببندید. لازم نیست هر چیزی که می شنوید را باور کنید. شما خودتان را بهتر از هر کس دیگری می شناسید. هیچوقت اجازه ندهید که برای خودتان افسوس بخورید.

یادتان باشد: اینکه بقیه آدم ها نسبت به یک موقعیت مشابه چه واکنشی می دهند خود را ناراحت نکنید. وقتی دیدگاهتان منفی شده است، ناراحتید، عصبانی هستید، حسودی می کنید یا امثال آن، بدون اینکه بدانید همه انرژی و اشتیاق خودتان را هم کور می کنید. باید سعی کنید این احساسات منفی را در پایینترین حد نگه دارید چون مغلوب شدن در برابر این احساسات باعث می شود غیرمنطقی رفتار کنید و تصمیمات نادرستی بگیرید.

همیشه به دنبال خوشبختی باشید

مطمئن باشید که می توانید به آن برسید

فقط باید بدانید که چه باید بکنید
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : hadisss , rey123 , hamid_147 , leili-asmaneh , behzad mkh , اميدوار , برگ 7 , اهورا , alireza1111 , Kamyar , محبوب64 , ساناز66 , سالومه , shahrzad.s , mirzaee
مرسی زهرا icon_question
خب مثلا من به همه اینایی که نوشتی فکر می کنم اما توی عملکردم ناموفقم چون همش نگران و منتظر اتفاقاتی ناخوشایند هستم!
مثلا همین الان که دارم اینو می نویسم نگرانی تول دلم و ذهنم هست. تقریبا همیشه نگرانم
گاها نگران مسائلی کوچک
اما مدام نگرانم در زندگیم
نمی دونم چرا همچین راهکارهایی برای من مفید واقع نمیشه! confused2
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : paeazan , behzad mkh , اميدوار , Kamyar , محبوب64 , سالومه
اگه جدیدا اینطوری شدی بنظر من طبق تجربه خودم میگم چون به تازگی اتفاقات بدی برات افتاده، همش نگرانی که نکنه دوباره یه اتفاق بد بیوفته

و اگه از قبل اینطوری بودی میتونی به دکتر بگی راه کار بهت میده و دارو هم هست برای این حالتها

واقعا به همه این بالایی ها فکر کردی؟فکر کردن که کافی نیست عزیز من،باید عملیشون کنی
مثلا" نوشته " طرز تفکرتان را عوض کنید" خب باید طرز فکرت رو عوض کنی.سرچ کن یا کتاب بخون که بهت بگه چطوری طرز فکرت رو عوض کنی
بنظر من بعضی چیزها با گذر زمان و کسب تجربه حل میشه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : hadisss , behzad mkh , اميدوار , minoshka , محبوب64 , سالومه
من به زنگی سخت نمیگیرم
اون به من سخت میگیره آخه کیه که دلش سختی بخواد
 تشکر شده توسط : Exhautless , اهورا , همسر یک قهرمان , سالومه
این دنیا بر مردمان سخت گیر سخت می گیرد.

بر خیر و مخور غم جهان گذران
خوش باشو دمی به شادمانی گذران
در طبع جهان اگر وفایی بودی
نوبت به تو خود نیامدی از دگران .(خیام)

صبر کن عاطفه دلگیر شود بعد برو
یاکمی از تو دلم سیر شود بعد برو
باش تامرگ که درهجرتومشتاق وی ام
بهر م
ن قسمت و تقدیر شود بعد برو
 تشکر شده توسط : Kamyar , paeazan , همسر یک قهرمان , سالومه
گر یک نفست ز زندگانی گذرد
مگذار که جز به شادمانی گذرد
هشدار که سرمایه سودای جهان
عمر است، چنان کش گذرانی گذرد

smilingsmilingsmilinghappy0065.gificon_biggrin
 تشکر شده توسط : paeazan , سالومه
ما زندگی را سخت نمیگیریم
زندگی داره به ما سخت میگیرهrolleyes
بیا و همیشه کنارم بمان.کنارم که باشی
یعنی<رسما تعطیلی تمام دردها>
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , سالومه
زندگی مگه چقدر هست که بخوایم بهش سختم بگیریم
زندگی با همه ی خوبی و بدی هاش میگذره
پس چرا کاری نکنیم اگه میخواد بگذره خوب بگذره agreement2
فایده ام اس برای من این بود که دیگه زندگی را سخت نگیرمagreement2
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : سالومه

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شاد زندگی کردن برای ام.اسی‌ها سخت نیست! havaars 59 33,973 2018/01/13, 03:34 PM
آخرین ارسال: nahid
  ترک عادت های قدیمی،شروع زندگی جدید Escape 3 3,591 2014/02/19, 12:31 AM
آخرین ارسال: spring
  راز داشتن عمر طولانی در دیدگاه و نگرش مثبت به زندگی fereshteh 56 29,120 2012/07/31, 08:23 AM
آخرین ارسال: nazaninamiri70

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان