امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زنان در اجرای امور مختلف به طور همزمان، از مردان موفق تر هستند
دانش > پزشکی - مطالعات اخیر محققان انگلیسی نشان می دهد که هنگام اجرای امور مختلف به طور همزمان، زنان به نسبت مردان عملکرد بهتری دارند و به راحتی قادر به مدیریت امور هستند.

ایرنا نوشت:

زنان در اجرای امور مختلف به طور همزمان، از مردان موفق تر هستند

به گزارش پایگاه ساینس، براساس یک تحقیق محققان انگلیسی،مردان در زمان تغییر از یک وظیفه به وظیفه دیگرنسبتا کند هستند و توانایی سازماندهی این شرایط را با تاخیر دارند.

این بررسی نشان داد:هر دو گروه سعی دارند که به تمام کارهای خود طبق اولویت ذهنشان رسیدگی کنند؛ زنان این فعالیت را به راحتی انجام می دهند ولی مردان با تاخیر بیشتری نسبت به زنان آن را انجام می دهند.

در این بررسی 120 زن و 120 مرد در یک تست کامپیوتری رقابت کردند. این تست شامل سوییچ کردن بین یکسری عدد و شکل بود. زمانی که از داوطلبان خواسته می شد روی یک موضوع خاص تمرکز کنند، قابلیت ذهنی هر دو گروه برابر بود ولی زمانیکه از آنان خواسته می شد با سرعت، نظر خود را از یک موضوع به موضوع دیگر معطوف کنند، مردان عقب می ماندند و گیج می شدند.

مدیر این پروژه تحقیقاتی بر این باورست که شاید این تاخیر و سردرگمی در امور ناچیز کوچک به نظر بیاید ولی در دراز مدت بسیار تاثیرگذار است.

این گزارش حاکی است: زنان در حل مسایل از روش های هوشمند استفاده می کنند و برخی از این روش ها برای مدیریت چندکار به طور همزمان بسیار راهگشا است.

این تست نشان داد که تفاوت ذهنی زنان و مردان از روی نقاشی آنان نیز به راحتی قابل تشخیص است.

براساس نتایج این گزارش، یکی دیگر از تفاوت های زنان و مردان این است که زنان قبل از شروع کار در مورد آن فکر می کنند ولی مردان به سرعت دست به عمل می زنند، همچنین هنگام مواجه شدن با مشکل در روند امور، زنان کار را متوقف کرده و در مورد آن می اندیشند و پس از یافتن یک راهکار مناسب، آن را ادامه می دهند.

در بخشی از نتایج این تحقیق آمده است: عموم بر این باورند که مردان هنگام اجرای چند کار به طور موازی، موفق تر از زنان عمل می کنند که این تصور اشتباه است .

نتایج کامل این تحقیقات در شماره اخیر نشریه BMC Psychology به چاپ رسیده است.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : نارنجی مدرسه موشها , پروانه , محبوب64 , mahdiye1989 , visko , یوسفی نازنین , booshveg , saeid , hilda , رزمینا , shahrzad.s , پریا حقیقت پور
بله منم کاملا موافقمagreement2
جای خالی بعضی ها با هفت میلیارد نفر هم پر نمیشود!
همه ی دنیای من مینومlove28
 تشکر شده توسط : booshveg , پریا حقیقت پور
خانم پاييزان
فكر كنم كمي اين تحقيقي كه ازش صحبت كردين مغرضانه بوده
يه مثال ميزنم
هممون ديديم وقتي يه مرد رانندگي ميكنه همزمان با گوشيش هم صحبت ميكنه چايي هم ميخوره شايد حواسش به داخل ماشينم باشه
اما خانوماconfused2laughing3
وقتي يه خانوم داره رانندگي ميكنه اگه موبايلش زنگ بزنه اول ميزنه كنار بعد جواب ميده
نه اشتباه نكنيد نميخواد قانونو رعايت كنه! نميتونه همزمان صحبت كنه با هاشم نمي شه صحبت كرد چيزيم نميخوره تازه با اين همه تو رانندگي تنها هم از اقايون كم ميارهN_aggressive (35)
اجازه ... اشك سه حرف ندارد.
اشك خيلي حرف دارد!sad2
راستي
دروغ گفتن را هم خوب ياد گرفتم. حال من خوب است خوبِ خوب!!!
 تشکر شده توسط : booshveg , saeid , پریا حقیقت پور
شاید بخشی از جواب شما آقا مهدی

ضمنا من خبر رو با منبع گذاشتم از خودم نگفتم که
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : nahid , عسل راد , یوسفی نازنین , booshveg , پریا حقیقت پور
برای ایران آره مردا بلدن رانندگی کنن ولی تو کشورهای پیشرفته که اگه با این وضع برونن که ....!confused
گواهینامه های اونا فرق داره .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یوسفی نازنین , booshveg , saeid , پریا حقیقت پور
خدایی کار ندارم به هیچی

بهترین آشپزای دنیا مرد هستن یا زن ؟؟؟؟

خب معلومه مرد هستن happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifبزن اون دست قشنگرو [تصویر:  mix1-irangif241.gif]
 تشکر شده توسط : عسل راد , booshveg , saeid , ashrafi , پریا حقیقت پور
قبول دارم,مردا همزمان نمیتونن چندکار که سهله,دوتا کارو باهم انجام بدن,یه مثال ساده وقتی تلویزیون میبینن یه چیزو 6 بار بهشون بگو اگه فهمیدن چی میگی!!!
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : baharan , یوسفی نازنین , booshveg , SSA , hilda , nahid , omidaneh , shahrzad.s , پریا حقیقت پور
فقط

evilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifwomanwomanwomanwomanwomanwomanwomanwomanwomanwomanwomanwoman
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , یوسفی نازنین , booshveg , shahrzad.s , پریا حقیقت پور
دارم همه خانموما آقایون بفرمایند جلو بوق بزنندjumping0047.gif
 تشکر شده توسط : booshveg , saeid , پریا حقیقت پور
کاملا اشتباههangry2
اونایی هم که تو این تست شرکت کردن حتما مرد نبودنconfused2
خود من یه خاله دارم،اگه صدتا کار بگی ،توی هر صدتا داوطلبه ،و در آخر همه رو گند میزنه میرهconfused
چرا شما زنا به هر دری میزنید که بگید بهترید، در صورتی که خودتونم میدونید نیستید.confused2
پسرها پرچم دست ماست بترکونید fighting0030.gifevilgrin0039.gifSmile (52)
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : saeid , پریا حقیقت پور

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چرا بعضی خانم‌ها هنوز مجرد هستند؟ pedram 11 8,052 2019/10/14, 07:49 AM
آخرین ارسال: hessam
  افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ رهاورد 7 6,549 2019/06/13, 12:18 PM
آخرین ارسال: narges-sh
  5 شیوه خود مراقبتی برای زنان،با خود قرار بگذارید! شیوا29 0 2,783 2014/05/07, 02:36 PM
آخرین ارسال: شیوا29
  مغز زنان چندهسته‌ای است، مغز مردان تک‌هسته‌ای! paeazan 1 2,523 2013/12/05, 01:58 AM
آخرین ارسال: منصور91
  مقایسه زندگی زنان شاغل و خانه‌دار paeazan 0 4,409 2013/10/26, 10:48 PM
آخرین ارسال: paeazan
  ورزشهایی برای شادابی بیشتر زنان paeazan 0 2,829 2013/10/01, 02:05 AM
آخرین ارسال: paeazan
  تفاوتهای روانشناسی و بیولوژیکی زنان و مردان fereshteh 6 5,059 2013/08/17, 02:33 PM
آخرین ارسال: پروانه
  راز بلندی انگشت حلقه مردان از سبابه چیست؟! parisa2011 0 2,031 2012/11/28, 07:40 PM
آخرین ارسال: parisa2011
  آسیب‌پذیری زنان در برابر اخبار بد nahid 0 2,324 2012/10/26, 07:49 PM
آخرین ارسال: nahid
  زنان 3 برابر مردان دچار شكست عاطفی می‌شوند naazanin 3 2,969 2012/07/31, 01:43 PM
آخرین ارسال: پویش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست