امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمین گیری!!!
سلام دوستان. سال نو مبارک
عجب دارم شاخ در میارم از این همه قضاوتهای جورواجور اطرافیان! همش از دلسوزی و حسن نیت که متاسفانه از کوچه و بازار می شنوند و در ملاقاتهای روزمره با هم در میان می گذارند. ببینید اینجوری بهش نگاه کنید که جاذبه مهمترین عاملیه که می تونید روی زمین زندگی کنید تا حالا ادمی دیدید که تو اسمون حرکت کنه همه زمین گیر هستیم و بهتر که نگاهمون به آسمون باشه. برای هر کس با بیماری و یا به نظر من نعمت ام اس مشکلات حرکتی به وجود میاد موقتی هست به این دلیل که اعصاب سیناپسهای جدید ایجاد می کنند و مشکل با تاخیر حل میشه. به همه پیشنهاد میکنم در مورد فیزیوتراپی با اطبا صحبت کنید. خیلی از مواقع اصلا نیازی به کورتن تراپی نیست و از طریق تمرینات توانبخشی به مرور و بدون عوارض توانایی قابل بازگشته. امتحان مهمی در پیش دارم برام دعا کنید در حال حاظر مهمترین عامل حرکت و زندگی من این مقطع از زندگیه.
برای اولین بار تولد را درک کنید فرصتهای ناب تکرار نمی شوند. من امشب هفت شهر آرزوهایم را گم کرده ام. اینجا ستاره ها پنهان شده اند. تا به خویش آمدم تمامم تباه شد........

تشکر شده توسط : parastoo joon , شیرین , nazii
خب ما باید به بچه هایی که تازه درگیر شدن حق بدیم که هر فکری تو کله شون بیاد
خود من اون اوایل خیلی میترسیدم(نمیگم که الان دیگه اصلا نگران نیستم) اما الان با توجه به اینکه بیماری رو بیشتر شناختم و کسانی رو که سالهاست ام اس دارن(مثه هستی جون)از نزدیک دیدم روحیه خیلی خیلی بهتر شد و دیدم نسبت به ام اس عوض شد
اول باید به خدا توکل داشته باشیم بعد هم قدرت اراده خودمونه که آیندمونو میسازه.با یه نفر که خارج از کشوره و طب سنتی میخونه راجع به ام اس صحبت کردم گفت مهمترین درمان اینه که اصلا به بیماریت فکر نکنی و هر روز ورزش کنی
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : seyyed reza , شیرین , farzad-s , fatima , ورپریده , parastoo joon , hamid , غزل , arezooo82 , # پریسا # , yummy
شیرین جون من مدت زیادی نیست که مریض شدم ولی امروز به صورت کاملا عینی یه تجربه بدست اوردم
راستش شنیده بودم بیشتره ام اسی ها عضلاتشون سفت میشه باور کن بدون اینکه زیاد بهش فک کنم تمام عید عضلات پاهام خشک شده بود تا امروز که رفتم دکتر وقتی دکی جون گفت رفلکس پاهات خوبه نمی دونم چی شد یه دفه پاهام بطور چشمگیری بهتر شدن باور کن من ادم جو گیری نیستم ولی به این اعتقاد دارم که گاهی بدون فکر کردن در مورد یه چیزی باز این ضمیرناخدا گاه دست به کار میشه پس گلم در مورد این فک کن که ده سال دیگه قراره تو جمع دوستات بگی من چند ساله که از دست ام اس خلاص شدمoklove51love51love51love51wink2wink2wink2
خدایا یاریم کن تا آن چه را که دانسته یا نا دانسته می شکنم دل نباشد innocent0001.gif
 تشکر شده توسط : parastoo joon , ارزو , fatima , najva , شیرین , غزل , arezooo82
دکتر ها آفریده شدن که به ما خبر های خوبی بدن!happy0065.gifwink2
مطمئنم در دیدار بعدی با دکترتون خبر های خوشی رو می شنوید...icon_biggrin
هر کسی، هر جایی نا امید بشه اونجاس که زمین گیر شده...پس یه فرشته ی امیدوارِ ام اسی هرگز زمین گیر نمی شهagreement2
ارزش تو به اندازه آن چیزی است که به آن دل می بندی
پس مواظب باش که به کمتر از بی نهایت عشق ، دلبسته نشوی...
 تشکر شده توسط : ارزو , ورپریده , najva , parastoo joon , شیرین , غزل , arezooo82
من الان نزدیک به 10 ساله که ام اس دارم
زمینگیر یعنی چی؟این کلمه اصلا برام مفهومی نداره
انقدر فعال هستم که مطمئنم اگه یه اشنا بدونه که ام اس دارم با اگاهی های بد جامعه حتما تعجب میکه
اما با این احوال از روی نگرانی یه بار از یه خانمی توی کلینیک که از سال 70 ام اس داره سوال کردم شما تا حالا از پاها مشکل نداشتی؟
گفت نه به طور طولانی مدت.تازه الان فقط چند ساله که شروع کرده به انجام تزریقات.بیمار دکتر لطفی هم بوده
خوب دیگه وقتی این نمونه های عینی هستند.چه ترسی باید وجود داشته باشه وقتی یه ادم ام اسی بلند ترین قله های کشورو فتح میکنه؟!
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : parastoo joon , ورپریده , zohrevand , fatima , najva , شیرین , غزل , arezooo82 , sohaa , نازلی , # پریسا #
منم 12 ساله که ام اس دارم تازه هر بار دکتر خواسته تزریق بده گفتم یه بار دیگه فرصت بده من خودم خودم را خوب میکنمagreement2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : fatima , neda.n , parastoo joon , شیرین , ostad2000 , غزل , seyyed reza , yummy , arezooo82 , نازلی
منم از سال 1387 ام اس گرفتم اما واقعا خوبم و از آدمهای دور و برم زرنگتر و شیطون تر فعال تر هستم
love51زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که عمری به اجبار خواهیم خفتlove51
 تشکر شده توسط : seyyed reza , شیرین , arezooo82 , نازلی , غزل
من اوایل که ام اسم تایید شد همه ی خواب و خوراکم فکر به ویلچر بود.در صورتی که تو پاهام هم هیچ مشکلی نداشتمRolleyes همه ی خوابام توش یه سکانس بود که نمیتونم از جام بلند شم و پاهام سنگینه...sad2 ولی بعد یه مدت که اینجا اطلاعات زیادی بدست آوردم بهتر شدمlove28
زمین گیر چیه توروخداSad
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : شیرین , arezooo82 , نازلی , غزل
همه چیز دست خداست.واقعا من از ته دلم دارم این جمله رو میگم.هرچی خدا بخواد همون میشه.دکترا مگه استغفرالله خدان که میگن 20-25 سال دیگه زمین گیر میشیم؟؟؟؟؟از آینده اومدن که خبر دارن قراره چه اتفاقی بیفته؟؟
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : sohaa , نازلی , غزل
اما گمانم این مورد ممکنه برای خیلیامون پیش بیاد.
اگه ازش نترسیم نمیتونیم درمقابلش وایسیم.
اگه بیخیال باشیم و جدی نگیریم شاید بدتر باشه.
من دارم کم کم سنگین میشم. یعنی سرعت و قدرتم خیلی کم شده.
اما نهایت سعیم رو میکنم که روی پاهای خودم بایستم.
باید بتونیم راه مبارزه رو پیدا کنیم.
حتما راهی داره، حالا ممکنه دارو باشه یا تغذیه یا آرامش یا ....
اما باید پیدا بشه.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست