امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان MRI
اهمیتی نداره که شما داروی سینووکس تزریق کنید و بعد ام آر آی انجام بدهید.
قدرت دستگاه خیلی اهمیت نداره و بیشتر در زمان تصویربرداری تاثیر میذاره.
هر قدر قدرت بیشتر باشه زمان تصویربرداری میتونه کمتر تعیین بشه.
در کل زمان تصویربرداری بستگی به این داره که چقدر کیفیت لازم باشه.
با افزایش کیفیت تصویربرداری زمان صرف شده برای یک ام آر آی هم افزایش می یابد.
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور
یعنی اگه mri در وقت کمتری انجام بشه ،قدرت دستگاه زیاد بوده ولی کیفیت کمتر بوده ؟
Mri مغز و گردن من که يکيشون هم با تزریق بود در مدتی که به نظرم کوتاه بود مثلا ۳۰—۳۰ دقیقه انجام شد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : helli , niloofary , پریا حقیقت پور
نه به این شکل
در ام آر آی یک تعادل بین قدرت دستگاه و زمان اسکن و کیفیت تصویر وجود دارد
یعنی با افزایش قدرت می شود زمان اسکن را کم کرد ولی هنوز کیفیت خوب در عس ها وجود داشته باشد
یا بافزایش زمان اسکن قدرت کم دستگاه رو میشه جبران کرد و کیفیت تصویر را در حد قابل قبول حفط کرد
البته نکات تکنیکی وجود داره که باید کارشناس ام آر به خوبی از آنها آگاه باشه تا تصویر خوب از آب در بیاد و بتونه حتی پلاک های ریز را هم بخوبی نشان دهد
 تشکر شده توسط : nahid , helli , niloofary , پریا حقیقت پور
Mri سهروردی چطوره؟؟ دستگاهش زیمنس بود، دکتر رادیولوژیش رو نمیدونم خوبه یا نه
سلام به همه...کسی میدونه زمان دقیق هربار ام ار ای کی هستش؟ دکتر من زیاد زمان خاصی رو نمیگه..و هربار باید من یادآوری کنم بهش..تا الان توی تقریبا یکسال تشخیص بیماریم دوبار ام ار ای دادم..و سوال بعدیم اینکه بزرگی یا کوچیکی پلاکهای مغز ربطی به شدید یا خفیف بودن داره یا نه؟ چون بار اول پلاکهام از هم جدا بودن و زیاد ولی بار دوم بصورت یه توده بزرگ بود ک مشکوک شدن به تومور.مرسی اگه جواب بدید.
در مورد سوال دومتون نميتونم چيزى بگم چون بلد نيستم. اما در مورد سوال اولتون، نظر هر دكتر متفاوته. من بعد از ٣ سال كه از بيماريم گذشته بود ام ار آى دادم. الان هم سالى يكى مينويسن برام. نظر دكتره من اينجوريه. دكتر تا لازم ندونه ام آر آى نمينويسه. مطمئناً اگه لازم باشه، شما هم يادآورى نكنيد، خودشون مينويسن.
 تشکر شده توسط : آنا , niloofary , پریا حقیقت پور
(2016/03/13, 01:23 PM)kambiz نوشته است: سلام به همه...کسی میدونه زمان دقیق هربار ام ار ای کی هستش؟ دکتر من زیاد زمان خاصی رو نمیگه..و هربار باید من یادآوری کنم بهش..تا الان توی تقریبا یکسال تشخیص بیماریم دوبار ام ار ای دادم..و سوال بعدیم اینکه بزرگی یا کوچیکی پلاکهای مغز ربطی به شدید یا خفیف بودن داره یا نه؟ چون بار اول پلاکهام از هم جدا بودن و زیاد ولی بار دوم بصورت یه توده بزرگ بود ک مشکوک شدن به تومور.مرسی اگه جواب بدید.

زمان ام آرای بستگی به نظر دکترتون داره٬ بزرگی پلاکها هم میتونه گاهی مشکل ساز بشه ولی بیشتر از اون جای پلاکها در مغز یا نخاع مهمه.
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : یه غریبه , niloofary , پریا حقیقت پور
(2016/03/13, 01:23 PM)kambiz نوشته است: سلام به همه...کسی میدونه زمان دقیق هربار ام ار ای کی هستش؟ دکتر من زیاد زمان خاصی رو نمیگه..و هربار باید من یادآوری کنم بهش..تا الان توی تقریبا یکسال تشخیص بیماریم دوبار ام ار ای دادم..و سوال بعدیم اینکه بزرگی یا کوچیکی پلاکهای مغز ربطی به شدید یا خفیف بودن داره یا نه؟ چون بار اول پلاکهام از هم جدا بودن و زیاد ولی بار دوم بصورت یه توده بزرگ بود ک مشکوک شدن به تومور.مرسی اگه جواب بدید.
زمان ام آر آی کهکاملا بنظر دکتر ربط داره من اینو میدونم که دکتر من بیشتر بر اساس معایناتش ام آرآی میگیره که البته تاحالا تقریبا سالی یک بار شده
درمورد سوال دومتونم من تو ام آر آی هام تعداد پلاکهام تقریبا زیاده ولی دکترم گفتن بیشتر از هر چیزی محل قرار گرفتن پلاک مهمه
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان