امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رونمایی از6داروی ضدسرطان وام اس
#1

رونمایی از 6 داروی ضدسرطان و ام.اس

داروهای ضدسرطان ریه، سینه، کلیه، پوست، روده بزرگ و بیماری ام.اس رونمایی شد.
در مراسمی با حضور غلامرضا شافعی رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و محمدمهدی آخوندی رئیس پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی-ابن سینا- قرارداد تولید انبوه این داروها به امضا رسید.
شافعی در مراسم رونمایی این محصولات اظهار داشت: طرح های رونمایی شده از جمله داروی ضدسرطان her 2، دستگاه UPS و کودهای فسفیدی، از محل منابع ایدرو و یا منابع طرح های صنایع نوین حمایت شده و اکنون آماده تجاری سازی و تولید انبوه است.
وی در خصوص داروی ضد سرطان her2 بیان داشت: این دارو مرحله آزمایش بر روی موش را با موفقیت طی کرده و در آینده نزدیک، مرحله آزمون انسانی را نیز طی خواهد کرد و به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.
رئیس ایدرو افزود: داروی her2 برای درمان سرطان سینه که از شایع ترین سرطان ها در کشور است، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
شافعی، در خصوص اهمیت تولید کودهای فسفیت نیز گفت: کود فسفیت که با کمک ایدرو و طرح های صنایع نوین و تلاش جهاد دانشگاهی تولید شده جایگزین کود اوره خواهد شد که میزان کاربرد کودهای اوره را به یک چهارم کاهش خواهد داد و علاوه بر صرفه اقتصادی، دارای خاصیت ضد قارچ بوده و به دلیل جذب کامل کود توسط گیاه، آلایندگی زیست محیطی نیز نخواهد داشت.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از آمادگی کامل سازمان گسترش برای سرمایه گذاری و تجاری سازی محصولات رونمایی شده خبر داد و اضافه کرد: تفاهم نامه ای به همین منظور و نیز برای تولید و تجاری سازی پنج داروی ضد سرطان با جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه ابن سینا منعقد خواهد شد که امضای این تفاهم نامه ها موجب تقویت همکاری ایدرو و دانشگاه ها در حوزه صنایع پیشرفته خواهد شد.
در ادامه این مراسم، تفاهم نامه سرمایه گذاری مشترک ایدرو و جهاد دانشگاهی برای تولید انواع داروهای ضد سرطان توسط شافعی و آخوندی به امضا رسید.
لازم به ذکر است: طبق این تفاهم نامه مرکزی برای تولید 5 داروی مبتنی بر آنتی بادی های منوکلونال با عناوین بواسیزوماب، ستوکسیماب، اینفلیکسیماب، ریتوکسیماب و تراستوزوماب ویژه درمان سرطان ها با سرمایه گذاری مشترک ایدرو و جهاد دانشگاهی ایجاد خواهد شد. در مرحله دوم، امکان تولید 5 آنتی بادی درمانی دیگر شامل آدالیموماب، ناتالیزوماب، اومالیزوماب، پالیویزوماب و رانیبیزوماب و افزایش تنوع محصولات به 10 آنتی بادی وجود دارد. ضمن آنکه این مرکز توانایی دارد تا به نیاز کشور در خصوص آنتی بادی های تشخیصی و تحقیقاتی پاسخ دهد.
میزان سرمایه گذاری مورد نیاز این طرح 60 میلیارد تومان خواهد بود و داروهای تولید شده در درمان انواع سرطان های ریه، سینه، کلیه، پوست و روده بزرگ و نیز بیماری ام.اس مورد مصرف قرار می گیرد. این داروها طی 5/1 سال آینده وارد بازار خواهد شد.


منبع: کیهان، ش20386 تاریخ 30/9/91، ص4 (اخبار اقتصادی)
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
#2
میخوام از یه داوش که اسوه زده استفاده کنمlangel
...
#3


کد خبر:۴۰۲۶۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۹
فردا صورت مي گيرد؛
رونمایی از داروهای جدید با حضور رئیس جمهور
دبیر اجرایی نهمین کنگره ام اس ایران از رونمایی چند داروی جدید با حضور رئیس جمهور خبر داد.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، حسین کرمانپور در نشست خبری نهمین کنگره ام اس ایران اظهار داشت: ایران کشور ام اس خیز است و این کنگره نیز برای ارتقای دانش متخصصان امر به خصوص در زمینه همکاری برای ارتقای تیم‌های درمانی بیماری ام اس صورت می‌پذیرد و برای متخصصان دنیا نیز نتایج این کنگره بسیار مهم است.

وی با اشاره به مشارکت دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجمن ام اس و مراکز تحقیقاتی از جمله مغز و اعصاب در این کنگره افزود: برای ارسال مقالات به کنگره نهم ام اس ایران افراد می‌توانند از طریق وب سایت این کنگره اقدام کنند و یکی از محسنات این کنگره حضور گروه‌های متعدد درمانی در زمینه بیماری ام اس است.

کرمانپور تصریح کرد: در این کنگره مشارکت متخصصان زنان نیز خواهیم داشت زیرا امروزه بحث بارداری و ام اس حساسیت‌های زیادی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: ما در تلاشیم تا با برگزاری کنگره نهم بتوانیم گام‌های بلندی را برای مشارکت متخصصان رشته‌های متعدد در زمینه درمان بیماری ام اس برای کنگره بعدی یعنی کنگره دهم برداریم زیرا بیماری ام اس با یک تخصص امکان پذیر نیست.

دبیر اجرایی نهمین کنگره ام اس ایران تصریح کرد: بحث تغذیه در بیماری ام اس بسیار مهم است زیرا با توجه به غذاهای جدید و جمع شدن فلزات سنگین میزان بیماری‌ها نیز افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: در زمینه بیماری ام اس در حال رایزنی هستیم تا پزشکان خانواده را در زمینه چگونگی مواجه با بیماری ام اس آموزش دهیم زیرا اگر بیماری ام اس به شخص بیمار به درستی اعلام شود، درمان آن نیز بهتر انجام می‌شود ولی به صورت معکوس می‌تواند خطرات خاص خود را داشته باشد.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : afsaneh
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی ایرانی ام اس در شیراز رونمایی می‌شود niloofary 5 3,725 2016/03/01, 11:45 AM
آخرین ارسال: 71shahab
  تأمین ارز دارو/رونمایی از ده داروی بیوتکنولوژی paeazan 8 4,747 2012/11/17, 07:15 PM
آخرین ارسال: ساغرکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست