امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه حل های مختلف برای لاغر شدن
[/color]آیا راه مناسبی برای لاغر شدن وجود دارد؟[color=#FF0000]
آژانس ملی سلامت غذا در فرانسه اخیراً گزارشی دربارۀ لاغری منتشر کرده است که تیتر بسیاری از رسانه ها قرار گرفته و تبدیل به نظر مشترک، بین متخصصان و کارشناسان تغذیه برای افرادی که اضافه وزن دارند یا خیلی چاق هستند، شده است.
.jpg   t.jpg (اندازه: 24.47 KB / تعداد دفعات دریافت: 5)

کی و چگونه باید لاغر شد؟
وزن ایده آل، همان چیزی است که مرتبط با شکل شناسی شماست. این وزن طبق یک محاسبۀ ساده از ضریب تودۀ بدنی به دست می‌آید.

بسیاری از زنان امروزی که می‌خواهند، حداقل باسن، ران های برجسته و شکم شان را آب کنند، چندان هم تابع این وزن نیستند.

آنها وزنی را دلشان می‌خواهد که با آن، تمام بدن شان لاغر باشد، البته به جز سینه ها، چرا که سینۀ بزرگ مد است. بهترین کاهش وزنی که برای این افراد در جهت به دست آوردن اندامی متناسب مورد نظر است، بین 3 تا 5 کیلوگرم خواهد بود. به این ترتیب این افراد اندام بسیار ظریفی به دست خواهند آورد.

زمانی که تابستان از راه می‌رسد، لباس ها دیگر نمی‌توانند توده‌های تنفرانگیز چربی را بپوشانند، بنابراین خانوم‌ها شروع می‌کنند به حمله به توده‌های چربی در حالی که بنابر فیزیولوژی بدن شان، این کیلوهایی که می‌خواهند کم کنند، واقعاً اضافه نیستند. خود را ملزم به اجرای رژیم‌های لاغری می‌کنند؛ رژیم لاغریی که یکی از دوستان‌ شان استفاده کرده یا همان طور که مد شده از اینترنت پیدایش کرده اند. اگر بخواهند از روش‌های معقول و منطقی استفاده کنند به یکی از مؤسسات زیبایی می‌روند و از ماساژ، مزوتراپی، لیپولیز و... استفاده می‌کنند. شجاع ترهایشان هم به سراغ پیلاتوس یا دوچرخه سواری می‌روند .

اما تمام این زنانی که آرزوی وزنی را در سر می‌پرورانند که متناسب با واقعیت وضعیت بدنی‌شان نیست، بازگشت وزن کم شده شان در کوتاه یا بلند مدت اجتناب ناپذیر خواهد بود. و این همان چیزی است که "یویو" نامیده می‌شود، یعنی کم کردن وزن و بازگشتش! این امر یکی از خطرات بزرگی است که طی یک دورۀ ده ساله یا حتی بیشتر باعث اضافه وزن شدید و چاقی بیش از حد می‌شود.

جدیداً یک عدۀ دیگر به این افراد پیوسته اند، آنها خواهان وزنی توهمی هستند که فاصلۀ بسیار زیادی با با وزن ایده آلشان دارد. آنها دائما در "رژیم" هستند، گرسنگی می‌کشند، قرص و جوشانده‌های لاغری می‌خورند و بین روش‌ هایی که لاغرتر نشان شان می‌دهند، در رفت و آمد هستند؛ در نهایت هم سلامتی شان را از دست می‌دهند.

کیلوهای واقعاً زیادی
اگر شما از آن دست افراد هستید که تعداد بسیار زیادی رژیم لاغری، از انواع مختلف را جمع آوری کرده اید و حالا هم دچار اضافه وزن و چاقی شده اید، لازم است که با یک پزشک متخصص یا کارشناس تغذیه مشورت کنید، و از او بپرسید که آیا وضعیتتان متناسب با شرایط بدن تان هست، و بررسی کنید که آیا این اضافه وزن، تأثیر بر سلامتی تان دارد یا نه؟

متخصص یا کارشناس تغذیه یک رژیم غذایی متعادل که متناسب با ذائقۀ شما و شرایط اجتماعی تان است، توصیه می‌کند؛ ضمناً او از شما می‌خواهد که فعالیت جسمی و تحرک داشته باشید: او شما را به مسیر درست هدایت می‌کند.

اگر شما به اندازۀ کافی تحرک داشته باشید تا مصرف انرژی تان را افزایش دهید، بنابراین بدون هیچ خطری به آهستگی لاغر خواهید شد. با استفاده از رژیم غذایی که متخصص یا کارشناس تغذیه به شما پیشنهاد کرده است، عادات غذایی سالمی پیدا می‌کنید که مانع چاق شدن تان می‌شوند.

تنها لاغر شدن؟ آسان نیست!وقتی که باید ده ها کیلوگرم وزن کم کنید، زمان زیادی می‌برد و طولانی می‌شود، خیلی طولانی. بنابراین پیروی کردن از آن دست رژیم‌هایی معجزه آسایی که آژانس ملی سلامت غذا به شدت منع شان کرده، دیوانگی است!

یکی از راه حل های پیشنهادی، روش ویت واچرز (Weight Watchers) است.
ایدۀ این روش در ذهن یک خانم بسیار چاق آمریکایی به نام جان نیدت که بعد از چندین تجربۀ لاغری تنها و دلسرد کننده شکل گرفت؛ این خانم از دوستانش دعوت کرد تا با او لاغر شوند. این روش جواب داد، گروه های دیگری به وجود آمدند، شبکه‌ بزرگ و بزرگتر شد و در سال 1963 به تمام جامعه منتقل شد تا جایی که تقریباً در کل کرۀ زمین، خصوصاً جاهایی که افراد چاق زیادی داشت، پراکنده شد. حالا این شبکه بر روی اینترنت قابل دسترس است.

یک مطالعه که در سال 2000 منتشر شده است، نشان داد این روش که از رژیم‌های غذایی متعادل و انجام فعالیت‌های جسمی بهره می‌برد و باعث به جریان افتادن بحث و جدل‌های بسیاری در جامعه شده است، بسیار مفید تر از لاغر کردن به تنهایی و زیر نظر متخصص تغذیه با دو جلسۀ 20 دقیقه‌ای مشاوره است.

از آنجایی که این روش‌های لاغری متقابل یکی از کلیدهای موفقیت در طولانی مدت است، شما می‌توانید بعد از مشورت با کارشناس یا متخصص تغذیه، به یکی از فروم های اینترنتی بپیوندید یا حتی خودتان یک شبکه درست کنید. شما به طور اجتناب ناپذیر تحت حمایت دیگران قرار می‌گیرید. مانند یک جلسۀ معمولی، شما در این فروم‌ها می‌توانید از پیشرفت‌ها، ناامیدی‌ها، دلسردی‌ها و پیروزی‌هایتان بگویید و با دیگران تبادل نظر کنید، این کار به شما کمک خواهد کرد.

و در طولانی مدت؟
واضح است زمانی که خیلی چاق هستید و باید وزن زیادی کم کنید (اضافه وزنی که طی چندین سال به وجود آمده) به خاطر ضربه‌هایی که این کم کردن وزن به سلامتی وارد می‌کند، ممکن است به یک متخصص تغذیه یا ترجیحاً خدمات ویژۀ تغذیه در بیمارستان‌ها مراجعه کنید. ممکن است در آنجا مجبور شوید که جراحی معده انجام دهید. زیرا پیگیری یک رژیم کم کالری به مدت چندین سال راحت نیست.

اما اگر کمی بیشتر حواستان باشد، روشی مانند وایت واچرز می‌تواند مانع از افزایش وزن و چاقی بیش از حد شما بشود. این روش با ایجاد عادات غذایی صحیح و رعایت اصول بهداشتی شما را به کاهش وزن آهسته و منطقی هدایت می‌کند.

آژانس ملی سلامت غذا، در گزارش معروفش فقط بر تغذیه ای سالم و متعادل تأکید نمی‌کند بلکه ضرورت کم کردن نمک را نیز یادآور می‌شود. از این به بعد، برای آشپزی باید کمتر روی نمک حساب کنیم!

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ - مترجم : زهرا علی دوست
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : Matilat , شهرزاد
آخه لاغر شدنم شد کااار ؟
من دارم خودمو می کشم یه گرم زیاد بشم confused2

اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : shokolat
آخه بهار جان من برعکس دارم از گرما میمیرم هر چقدر هم کم لباس می پوشم بازم گرممه من چی کار کنم؟icon_cryicon_cryicon_cry
واما سارا جان من در گیر یک ازدیاد وزنه شاید به جرات بگم تا 10 تا 15 کیلو هستم که با نوع خستگی شدیدی که درام خیلی کم تحرکم.....به نظر شما چی کار باید بکنم.....angry3angry3angry3angry3 این چاقی بدجوری روحیمو خراب کرده sadsadsadsadsad
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
هستی جونم با اتوجه به شرایطت و فراری بودنت از گرماwink2بهترین راه حل استخر رفتنه که حتی اگه شنا هم بلد نباشه با پیاده روی ساده در آب میتونی هم از ضعیف شدن عضلاتت جلوگیری کنی هم وزنتو کم کنی موفق باشیagreement2
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

چرا زیاد نوشیدن آب لاغر می کند؟

چاقی یکی از معضلات جهان امروزی است و بسیاری از افراد چاق به دنبال یک راه معجزه آسا برای کاهش سریع و آسان وزن هستند. ولی در حقیقت هیچ معجزه ای در کار نیست.تنها راه معقول و علمی کاهش وزن این است که مقدار کالری که شما می سوزانید،
بیشتر از مقداری باشد که دریافت می کنید.

نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز، یکی از نکات کلیدی برای تغذیه سالم و بخش مهمی از یک رژیم لاغری موفق و کارآمد است.

حال ما به شما می گوییم که نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز چگونه باعث لاغری می شود:

۱- غذا را هضم می کند. آب برای دفع مواد زائد از بدن شما ضروری است. بدون دریافت آب کافی، مواد زائد و دفعی در روده های شما جمع شده و باعث افزایش وزن می شوند.

۲- متابولیسم بدن را افزایش می دهد، در نتیجه کالری بیشتری می سوزانید. در عین حال خود آب، کالری ندارد، لذا باعث کاهش وزن می شود. هنگامی که بدن، آب کافی دریافت نکند، سلول های چربی، سفت می شوند و به راحتی نمی سوزند. در نتیجه کاهش وزن سخت تر خواهد شد.

۳- وزن آب بدن را کم می کند. هر چقدر کمتر آب بنوشید، بدن آب بیشتری در خودش نگه می دارد مثل شتر. شتر به دلیل اینکه در بیابان ها و آب و هوای گرم زندگی می کند، نمی تواند به مقدار کافی آب بنوشد، لذا همیشه در بدن خودش آب زیادی نگه می دارد.

وزن بدن بر اساس میزان آبی که می نوشید، تنظیم می شود. لذا هر چقدر آب بیشتری بنوشید، وزن بدن کمتر خواهد شد.

۴- با نوشیدن آب کافی، نیازی به نوشابه های گازدار نخواهید داشت. این نوشابه ها دارای شکر، مواد افزودنی مصنوعی (رنگ دهنده ها و طعم دهنده) هستند و کالری زیادی را به بدن می رسانند، لذا باعث چاقی می شوند. قندهای مصنوعی موجود در نوشابه های رژیمی هم مناسب نیستند.
چرا زیاد نوشیدن آب لاغر می کند؟

۵- گرسنگی را فرو می نشاند. هر چقدر بیشتر آب بنوشید، کمتر غذا خواهید خورد. لذا سعی کنید ۱۵ دقیقه قبل از خوردن غذا، یک لیوان آب بنوشید.

۶- خیلی وقت ها هنگام احساس گرسنگی، در حقیقت بدن شما تشنه است و نیاز به آب دارد، نه غذا. لذا هر وقت احساس گرسنگی کردید، یک لیوان آب بنوشید. این کار باعث می‏شود لاغر شوید و مجبور نباشید بدون اینکه بدن شما نیاز داشته باشد، غذا بخورید. نوشیدن آب، کاهش وزن شما را راحت‏تر خواهد کرد.

۸- میوه‏ها، منبع خوبی برای تامین آب هستند. هر چقدر میوه‏های تازه ی بیشتری بخورید، آب بیشتری دریافت خواهید کرد. بنابراین سعی کنید هر روز علاوه بر نوشیدن ۸ لیوان آب، از میوه‏های تازه به خصوص مرکبات نیز استفاده کنید.
۷- با نوشیدن آب، کبد کار خود را به بهترین نحو انجام می دهد. در نتیجه آب باعث می شود که چربی های بدن، بشکنند. نوشیدن آب زیاد به بدن کمک می کند تا چربی های شکسته شده، دفع شوند.

همچنین نوشیدن آب می تواند …

از سرماخوردگی و تب جلوگیری می کند.

سردرد را بهبود بخشد و تمرکز ذهنی شما را افزایش دهد.
پوست شما را از جوش ها پاک می کند.

به خاطر داشته باشید که …
* نوشیدن آب به تنهایی نمی تواند باعث کاهش وزن شود، بلکه عوامل دیگری هم در این کار موثرند که شامل ورزش کردن، رعایت اعتدال در خوردن غذاها (عادات غذایی سالم) و داشتن صبر و حوصله است.
* اثرات مصرف آب در خانم ها و آقایان متفاوت است.
نوشیدن آب در آقایان میزان متابولیسم بدن را سریعا افزایش می دهد و در خانم ها ذخایر قندی (کربوهیدرات ها) را سریع تر می شکند.

البته مشکل است که بگوییم روی هر فردی دقیقا چه اثری دارد، ولی در کل موثر است.

فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : shahrzad.s
اینم فکر خوبیه
حالا یه راه بگید من که لاغر کردم استخوان هامو آب کنم
نامش را دنیای مجازی گذاشتند
اما حرفهایمان ، حقیقی تر از دنیای واقعیست
اینجا راست میگوییم
اطمینان پیدا میکنیم
همراز میشویم و درودل میکنیم

فقط رژیم تحت نظر متخصص تغذیه جواب میده.... باید کم خورد و تعادل را رعایت کرد . من که انواع قرصهای لاغری ,چای لاغری ,کلاسهای ماساژ را رفتم وزود چاقیم برگشت !!!!!!!!!!!!! اگه بتونم جلوی خودم را بگیرم که هله هوله نخورم خوب میشمconfused2
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
sadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsad
راه های مختلف برای چاق شدنم بگید خوبTongue
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
اینجا رو یه نگاه بنداز عزیزم
لاغرها و افرادی که می خواهند چاق شوند بخوانند
http://mscenter.ir/Thread-%D9%84%D8%A7%D...9%86%D8%AF

من و شوهرم عاااشق خوردنیم خب Tongue پس لطفا یکی یه راهی رو بگه برای داشتن تناسب اندام به جز کنترل مواد غذایی ورودی wink2
یه ورزش (که هم برای سلامتی هم تناسب اندام هم اعصاب هم اعتمادبنفس بهتر از رژیمه)
ما برای فروریختن آنچه کهنه شده است، آفریده شده ایم
در ما دمیدند که طغیانگر و شورش آفرین باشیم... fighting0030.gif

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ورزشی موثر برای مبتلایان به ام اس shokolat 21 17,534 2014/03/24, 10:40 PM
آخرین ارسال: طلایی
  ۵ نکته برای ترشح بیشتر هورمون رشد shokolat 0 2,756 2013/04/17, 10:30 AM
آخرین ارسال: shokolat
  ۴ حرکت فوق العاده خطرناک برای بدن shokolat 2 3,163 2012/10/05, 09:42 PM
آخرین ارسال: reza_akrami_a
  8 اصل برای ورزش های تابستانی shokolat 0 2,318 2012/09/01, 09:41 AM
Heart چقدر پروتئین برای تقویت ماهیچه ها نیاز است؟ شهرزاد 0 2,351 2012/06/06, 12:39 AM
آخرین ارسال: شهرزاد
  ورزش برای برخی افراد مفید به نظر نمی رسد. warrior 0 2,149 2012/06/02, 02:23 AM
آخرین ارسال: warrior
  بهترین ساعت برای دویدن و لاغر شدن shokolat 0 2,601 2011/12/25, 11:10 AM
  10 توصیه برای کارمند سالم بودن shokolat 1 3,041 2011/11/23, 11:22 PM
آخرین ارسال: ساغر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان