امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه حلي براي سرگيجه
#1
سلام دوستان
يه راهنمايي ازتون مي خوام كه مربوط به ام اس نميشه
براي يكي از اعضاي خانواده م مشكلي پيش اومده و متاسفانه پزشكان حاذقicon_cry (متخصص) شهرمون جوابي براش پيدا نكردن و از اونها آبي گرم نشد.
مي خوام هر راه حلي كه براي از بين بردن سرگيجه وجود داره و مي دونيد بهم بگيد . مدت يك هفته ست كه اين سرگيجه ادامه داره و باعث عدم تعادل شده.
ممنون ميشم
[مديراي گلم:
ببخشيد مي خواستم تو پرسش و پاسخ عنوان كنم ، اشتباه شد .... ]
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
#2
گاهی اوقات سرگیجه ها مربوط به قسمت حلزونی گوش می تونه باشه ، پیشنهاد می کنم با یه دکتر گوش و حلق و بینی هم در این مورد مشورت کنی .
یکی از همکارام می گفت ، دچار سرگیجه شده بود جوری که مشکل تعادل هم پیدا کرده بود وقتی که به دکتر گوش و حلق و بینی مراجعه کرده بود دکتر تشخیص داده بود که مشکل از قسمت حلزونی گوشش هست .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : Matilat , pariya
#3
علاوه بر بخش حلزوني امكان بروز سكته مغزي خفيف نيز وجود دارد كه اگر در مخ صورت پذيرد نشانه هاي عدم تعادل دارد.
بعنوان مثال شخص توانايي حفظ تعادل خود را در حال جفت كردن پاها و بستن همزمان چشم ندارد و يا با كوچكترين اشاره اي مي افتد
يا در حالت دراز كش توانايي كشيدن پاشنه پا را در امتداد ساق پاي مخالف ندارد
البته غير از مسائل بالا دلايل زياد ديگه نيز مي تونه داشته باشه
#4
امكان سكته ي مغزي اصلا براش وجود نداره چون هم جوونه (29سالشه)و هم اينكه حالش اونقدرها هم وخيم نيست
آقا حامد دكتر گوش و حلق و بيني هم ديروز امكان ويروس در گوش مياني رو داد كه اونم گفت با يك شستشو حل ميشه
كه نشد...
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
#5
با سلام خدمت دوست عزیز،غرض از مزاحمت اینکه اگه امکانش هست در مورد روش درمانیتون توضیح دهید.Shy
#6
ممکنه دچار یکی از حمله های ام اس شده باشه
#7
خوشبختانه ام اس نداره
 تشکر شده توسط : tanha
#8
بهار جان عزیز دلم سرگیجه دلایل زیادی داره مثلاً کم خونی میتونه یکی از دلایلش باشه اگر آزمایش خون نداده حتماً این کارو انجام بده.
یک دلیل دیگه هم که پیش میاد معمولاً بعد از استفاده ار داروی بیهوشی یا بی حسی (در صورت وجود) حالت سرگیجه یا عدم تعادل ممکنه تا 3 ماه برای فرد ایجاد بشه که خود به خود خوب میشه.
افت فشار خون هم باعث ایجاد سرگیجه میشه.
عفونت گوش میانی هم از دلایل رایج ایجاد سرگیجه است.
امیدوارم به هر دلیلی که بوده هر چه زودتر خوب بشهAngel
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : Matilat
#9
كم خوني هم ميتونه دليل سرگيجه بشه
استرس كه عامل اصليشه
خيلي بدبينانش هم ممكنه وجود ضايعه اي در مغز باشه البته خيلي بدبينانه
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
#10
کم خونی - بخش حلزونی گوش - ضعیف شدن چشم (فقط شنیدم) - همین ام اس (که با سرگیجه شرفیاب شدند)

فشار و فعالیت‌شدید
به‌ هنگام‌ تعرق‌ شدید، آب‌ و نمك‌ زیادی‌ از بدن‌ دفع‌ می‌ شود و فشارخون‌ به‌ طرز خطرناكی‌ پایین‌ می ‌آید. اگر در حال‌ فعالیت‌ بدنی‌ یا ورزش، احساس‌ گیجی‌ كردید، بلافاصله‌ فعالیت‌ خود را قطع‌ كنید. سپس‌ بنشینید و سر خود را میان‌ زانوها قرار دهید. بهترین‌ راه‌ جلوگیری‌ از بروز این‌ مشكل، رساندن‌ آب‌ كافی‌ به‌ بدن‌ بخصوص‌ قبل‌ و بعد از فعالیت‌ بدنی‌ شدید است. اگر در هوای‌ گرم‌ یا در سالن های‌ ورزشی‌ گرم‌ ورزش‌ می‌ كنید، خیلی‌ مراقب‌ باشید. برای‌ حفظ‌ نمك‌ بدن‌ خود از غذاهای‌ نمكدار (مثل‌ چوب‌ شور، بیسكویت‌ شور و...) استفاده‌ كنید، مگر این كه‌ پزشك‌ استفادهِ نمك‌ را برای‌ شما محدود كرده‌ باشد.

به‌ هنگام‌ تعرق‌ شدید، آب‌ و نمك‌ زیادی‌ از بدن‌ دفع‌ می‌ شود و فشارخون‌ به‌ طرز خطرناكی‌ پایین‌ می ‌آید. اگر در حال‌ فعالیت‌ بدنی‌ یا ورزش، احساس‌ گیجی‌ كردید، بلافاصله‌ فعالیت‌ خود را قطع‌ كنید. سپس‌ بنشینید و سر خود را میان‌ زانوها قرار دهید. بهترین‌ راه‌ جلوگیری‌ از بروز این‌ مشكل، رساندن‌ آب‌ كافی‌ به‌ بدن‌ بخصوص‌ قبل‌ و بعد از فعالیت‌ بدنی‌ شدید است.

احساس‌ سرگیجه‌ و منگی‌ منتهی‌ به‌ ضعف‌ و بیحالی‌ می ‌تواند به‌ خاطر تپش‌ قلب‌ پایین‌ یا بالا باشد. در برخی‌ از افراد، فعالیت های‌ عادی‌ نظیر سرفه ، ادرار و بلع‌ آهستهِ غذا، می‌ تواند به‌ كاهش‌ ضربان‌ قلب‌ منجر شود. نتیجهِ كاهش‌ ضربان‌ قلب،‌ سرگیجه‌ است! از آنجا كه‌ برخی‌ عوامل‌ ضعف‌ و بیحالی‌ خطرناك‌ است‌ هر حالتی‌ را به‌ پزشك‌ گزارش‌ دهید.

اضطراب‌ و دلهره‌
جودی تنها زمانی‌ احساس‌ گیجی‌ می ‌كرد كه‌ از خانهِ خود دور بود. ضربان‌ قلب‌ او بالا می‌ رفت‌ و نفس ‌نفس‌ می ‌زد. بیشتر این‌ علائم‌ هنگام‌ حضور در جمع‌ یا تشویش‌ شدید خود را آشكار می ‌كرد. دکتر‌ با دقت‌ او را معاینه‌ كرد‌ و متوجه‌ شد‌ بیماری‌ خاصی‌ ندارد. دکتر در نهایت‌ به‌ این‌ نتیجه‌ رسید‌ كه‌ او به شدت‌ نگران‌ است؛ همسرش‌ سرطان‌ خون‌ داشت‌ و در مقابل‌ درمان‌ واكنش‌ خوبی‌ نشان‌ نمی ‌داد. با استفاده‌ از روان ‌درمانی‌ و داروهای‌ ضدافسردگی ، علائم‌ ناراحتی‌ او به تدریج‌ برطرف‌ شد.

حركات‌ نادرست‌ و اشتباه‌
آیا زمانی‌ كه‌ سریع‌ از جای‌ خود بلند می ‌شوید، سرگیجه‌ می گیرید؟ شما می‌ توانید از بروز چنین‌ مشكلی‌ جلوگیری‌ كنید. علت‌ این‌ امر كاهش‌ موقتی‌ فشارخون‌ است‌ و مسئله‌ ساز نیست. بهتر است‌ پیش‌ از برخاستن، پاهای‌ خود را تكان‌ دهید و آنها را به‌ سمت‌ جلو و عقب‌ خم‌ كنید تا از بروز این‌ مشكل‌ جلوگیری‌ نمایید. اگر صبح ها بلافاصله‌ پس‌ از بیدار شدن‌ از خواب، از جای‌ خود برخیزید، با اُفت‌ شدید فشارخون‌ رو به ‌رو می‌ شوید و همین‌ امر باعث‌ سرگیجهِ شما می‌ شود. برای‌ پرهیز از این‌ حالت، در حدود سی‌ ثانیه‌ بنشینید، سپس‌ از جای‌ خود بلند شوید. برخی‌ از افراد در اثر سفر به‌ سرگیجه‌ مبتلا می‌ شوند. بنابراین‌ اگر هنگام‌ مسافرت‌ با این‌ مشكل‌ برخورد می‌ كنید، یك‌ ساعت‌ قبل‌ از حركت‌ از قرص های‌ مخصوص‌ استفاده‌ نمایید.

افزایش ‌سن‌
ضعف‌ بینایی، فرسودگی‌ مفاصل، اعصاب‌ و ماهیچه‌ها و ضعف‌ ناشی‌ از عدم‌ فعالیت‌ و تحرك‌ معمولاً در سنین‌ بالا خود را به خوبی‌ نشان‌ می ‌دهد. این‌ عوامل‌ در موازنهِ بدن‌ ایجاد اختلال‌ می ‌كند و شخص‌ دچار سرگیجه‌ می ‌شود. برای‌ درمان‌ آن‌ می ‌توان‌ از حركات‌ نرمشی‌ خفیف‌ و منظم‌ استفاده‌ كرد. اگر‌ سرگیجهِ شما مداوم‌ یا شدید است، بلافاصله‌ به‌ پزشك‌ مراجعه‌ كنید. برای‌ پزشك‌ خود حالات‌ و علائم‌ ناراحتی‌ خود را به‌ طور دقیق‌ شرح‌ دهید. آیا سرتان‌ می ‌چرخد؟ آیا احساس‌ غش‌ و ضعف‌ دارید؟ در این‌ حالت‌ پزشك‌ برای‌ شما آزمایش هایی‌ انجام‌ می‌ دهد و در نهایت‌ شما را به‌ نزد متخصص‌ می ‌فرستد.

منبعWOMAN,S DAY:
دكتر ماریان لگاتو / شقایق قندهاری

منبع: http://www.tebyan.net/nutrition_health/d...15687.html

گفتی گل گیلاس عمرش از همه کوتاه تر است و با بادی می ریزد.
اما من لحظه ای را به یاد دارم که گل زندگی ام پژمرد با یک حرف،
باد هم نمی وزید...
 تشکر شده توسط : Matilat , Morteza
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  براي سلامتي خودت كليك كن Matilat 44 37,441 2016/12/08, 06:02 PM
آخرین ارسال: شهرزادکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان