امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی
منم خیلی راحت و خوشحال با پای خودم رفتم بیمارستان wink2
ولی بعد از 5 روز و 8 بار کورتون گرفتن لنگان لنگان و با کمک دو نفر دیگه اومدم خونه و تا 10 - 15 روز بیحال بودم confused
تازه گزگز دستم تا دو سه هفته بعدش خوب شد Dodgy
این روزای سختو که بگذرونم، میزنم رو شونه خدا و میگم :
جنبه رو حال کردی ؟!!
 تشکر شده توسط : tinookhe , سمانه ٧ , مرجان مولایی نژاد , leili-asmaneh
من الان کورتونم به نصف خوراکی رسیده تازه چشمام تارترشده وسفت وسنگینترم شدم چقدطول میکشه?
 تشکر شده توسط : سمانه ٧ , مرجان مولایی نژاد
من وقتی مرخص شدم نیروی جاذبه زمین به قدری زیاد شده بود ک نمی تونستم حرکت کنم. و از شانس خوشم سرما خوردم ک تقریبا سه ماه طول کشید تا خوب بشم . چشم راستم تار می دید ک چن روز بعد از مرخص شدنم خوب شد ولی دست راست که سر شده بود چهار ماه طول کشید تا خوب بشه
 تشکر شده توسط : tinookhe , مرجان مولایی نژاد
سلام یکی از دوستام ام اس نوع 3 داره حدود دو ماه پیش هم تاری دید پیدا کرد اما بعد دریافت 3 سرم متیل 1000 هنوز که هنوزه خوب نشده در ضمن این دوست ما در حالت عادی با عصا راه میره اما بعد این سه سرم هم هنوز که هنوزه راه رفتن با عصا هم براش آسان نشوده بنظر شما هنوز درگیر حملست و اگر داروی دیگری هم بنظر شما میرسه بهم بگید تا بهش بگم تا بتوته وضعیتش بهتر بشه
 تشکر شده توسط : مرجان مولایی نژاد
سلام
نوع 3 رو متوجه نشدم اسمش رو بگین
آقا علی شما سینوکس میزنین یا برای دوستتون نوشتین؟
اگه برای دوستتونه که من خیلی تعجب میکنم که با این شرایطش هنوز سینوکس میزنه! مطمئنا باید داروی قوی تری استفاده کنه
بگین بره نظر یه دکتر دیگه رو هم بپرسه

من خرداد ماه بهم تنش وارد شد و سمت چپ بدنم که مشکلی نداشت هم درگیر شد، MRI دادم مثل MRI دو سال پیش بود و تغییری نداشت
من هم پنج کورتن زدم اما فقط تا حدی حالم رو بهتر کرد
از دکتر که پرسیدم که پلاکی اضافه نشده پس این حالتم مربوط به چیه یه سری توضیحات پزشکی داد که من نفهمیدم smiling
خلاصش اینکه پلاک ها بخشی از ام اس هستن ( شاید هم اشتباه گفتم confused )
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : helli , مرجان مولایی نژاد
تاری دیدش در چه حدیه؟ میتونه با چشمش یه متن رو راحت بخونه؟
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
من هر وقت کورتون درمانی میشم تمام مدتی که کورتون میگیرم حالم شدیدن بد میشه. ضعف . سرگیجه شدید. تهوع. گاهی بیهوش هم میشم. وقتی هم که دارو قطع میشه تا 16 روز که باید قرص پردنیزولون که واسه جایگزین کردن کورتونه که دارو یهو قطع میشه بخورم . مثل بادکنک میشه قیافم. دقیقا تا یک ماه .یک ماهو نیم باید با سرگیجه و تهوع شدید و سردرد و بقیه ماجرا .... زجر بکشم به معنای واقعیlaughing3

علی آقا من هر وقت تاری دید دارم بعد از کورتون درمانی تا 2-3 ماه چشمم هنوز تاره. به مرور روشن میشه. منم همین نگرانیو داشتم که مبادا چشام خوب نشه ولی دکترم گفت بعد از هر حمله تا 6 ماه راه داره که به حالت اول برگرده. که 100 درصد هم تو مدت 6 ماه تاری دید یا عدم تعادل برطرف میشه. پس نگران نباشید . زمان میبره تا اوکی شه
......
 تشکر شده توسط : paeazan
با توجه به پست قبلی:اگه علامتی ۶ ماه از بودنش گذشت دیگه خوب نمیشه؟؟
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : samiramiss
بستگی به نوع حمله و شدتش داره
ممکنه خوب شه ولی زمان بره
در کل نمیشه دقیق بازه زمانیه خاصیه تعریف کرد

من تا حالا پالس تراپی نشدم بنا به نظر پزشکام
شیش ماه که سهله الان سه ساله یه علامتیم محو نشده angry3 (البته میگم پالس تراپی نشدم تا به حال!)
دکترم میگه همون روزای اول باید پالس میگرفتی تا رفع شن. اما اوایل نمی دونستن دردم چیه که بخوان پالس بدن confused2

برخی علایم به مرور رفع میشن اما خیلیییی زمان میبرهbadtaste
تا جایی که میدونم یه علامت اگه با پالس هم رفع نشه ممکنه خود عصب هم آسیب دیده باشه!
و باید صبر کرد icon_question
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : glassheart
من يه بار زمان تشخيص بيماريم پالس گرفتم. اما گزگز م هيچوقت كاملاً برطرف نشد. كم و زياد ميشه اما توى اين چندسال اصلاً قطع نشده. اين مهمه كه اين ضايعه ايجاد شده به عصب آسيب رسونده يا نه. كه اگه به عصب آسيب رسونده باشه پالس كارى نميكنه،
 تشکر شده توسط : glassheart , hadisss

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاعات در مورد کپسول سینوتک Maserati 0 4,173 2020/11/03, 10:18 PM
آخرین ارسال: Maserati
  پالس تراپی در شرایط کرونایی A.Kh 8 2,261 2020/04/07, 01:41 PM
آخرین ارسال: shokolat
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,336 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 103,821 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟ anaram 204 96,966 2019/04/25, 05:33 PM
آخرین ارسال: mahbub
  تاثیر واکسن هپاتیت، کزاز، آنفولانزا و... بر ام اس سیترا 58 34,517 2017/09/30, 05:42 PM
آخرین ارسال: nahid
  سئوال در مورد تست حافظه naazli 19 6,328 2017/06/17, 10:41 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  سئوال در مورد آزمایش ostad2000 30 21,993 2016/04/22, 07:00 PM
آخرین ارسال: سها
  حمله جدید درست بعد از پالس کرتن Kamyar 11 7,723 2016/03/21, 12:49 PM
آخرین ارسال: آنا
  كسي كه تجربه در مورد ام اس داشته باشه Hooosein 1 2,633 2014/11/28, 10:56 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان