امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ذهن، داروي اصلي
#1


اگر به دارويي كه مي خوريد اعتقاد داشته باشيد درمان مي شويد


محققان دانشگاه آكسفورد در كامبريج و دو دانشگاه آلماني در رابطه با نقش ضمير خودآگاه براحساس درد بررسي هايي انجام دادند.

طي بررسي ها آنها روي پوست ۲۲ داوطلب يك حوله بسيار گرم قرار دادند. ميزان درد بين صفر تا صد، ۶۶ نمره محاسبه شد.

طبق اين تحقيق وقتي محققان به داوطلبان بدون آنكه به آنها بگويند مواد بي حس كننده زدند ميزان درد نمره محاسبه شد اما به محض اينكه داوطلبان فهميدند بي حس كننده استفاده كرده اند ميزان درد به ۳۹ نمره كاهش يافت. بعد از اينكه مجددا به داوطلبان گفتند كه ديگر از بي حس كننده خبري نيست درد تا ۶۴ نمره بالا رفته اين درحالي بود كه ابتدا تا انتهاي آزمايش از بي حس كننده استفاده شده بود.

در همين حين محققان فعاليت مغزي داوطلبان را نيز به كمك ام.آر.آي ثبت كردند و متوجه شدند وقتي داوطلبان به وجود يك دارو و تاثير آن اطمينان دارند فعاليت منطقه مربوط به درد در مغز كم مي شود.
gone out

follow the white rabbit
[/b]

 تشکر شده توسط : naz.gigili , najva , نسترنى , aalieh , neda.n , melody , رنگین کمان , arezoo_azizi , سـاناز , paeazan
#2
جسم ما و به عبارتی تمام زندگی ما، بازتاب کامل وضعیت ذهنی ماست، زیرا ذهن سازنده و تعیین کننده سرنوشت ما انسان هاست. ماهرترین پزشکان و بهترین داروها کاری از پیش نمی برند؛ مگر آن که نیروی شفایابی را در ما برانگیزانند؛ از این رو درمان با کمک ذهن، اصلی مسلم و تنها راه رسیدن به سلامت روحی و جسمی است.(کتاب ذهن خلاق از کورت تپرواین، ترجمه علی اصغر شجاعی) . متنی که در ذیل آورده ایم برگرفته از این کتاب است.

درمان با کمک ذهن، اصلی مسلم و تنها راه رسیدن به سلامت روحی و جسمی است.

روش 21 روزه


دانشمندان دریافته اند که بشر باید هر مطلبی را بطور متوسط نه بار تکرار کند تا در حافظه اش ماندگار شود و بتواند هر زمان خواست، آن را به یاد آورد. وقتی با استفاده از "روش تخته" از رفتار ناخواسته خود رهایی یافتید، لازم است آن رفتار را کاملاً محو کنید و رفتار تازه را پایدار نگه دارید. این کار تنها با تکرار مداوم میسر است.


پیش از به خواب رفتن و پس از برخاستن از خواب


طول مدت "روش 21 روزه" بستگی دارد به اجرای آن که پیش از به خواب رفتن و پس از برخاستن از خواب صورت پذیرد؛ درین صورت 21 روز برایش کفایت می کند.
شب هنگام که به رختخواب میروید سعی کنید پس از بکارگیری این روش، بی درنگ به خواب بروید، فراموش نکنید که از پیش چراغ را خاموش کرده باشید.حال منتظر بمانید تا در آرامش مطلق درونی فرو روید و حالت خواب آلودگی دلپذیری را احساس کنید، سپس ضمن تصوّر اعداد 7 تا 1 و رنگهای مربوطه، به مکان آرمیدگی ذهنی بروید.

آنجا رفتار یا عادت تازه کسب کرده خود را با تمام جزئیات روی تخته سفید بنویسید؛ آنگاه به عقب بازگردید و آنچه را نوشته اید، چندبار بخوانید و ضمن این کار، احساس نیرومند و مثبتی نظیر تمایل قلبی را متوجّه نوشته ها کنید. لحظه به لحظه نیرومندتر شدن این احساس را حس کنید و تصویر رفتار جدید خویش را در برابرتان ببینید. این تصاویر را عمیقاً به خاطر بسپارید و سپس با احساس نیرومندی از شور و شعف آن را همراهی و تصور کنید که به هدف نایل شده اید.

اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : ساغر , نسترنى , neda.n , fireboud , رنگین کمان , arezoo_azizi , najva , نازلی , Parastou , paeazan
#3
واقعاً اين يه حقيقت خيلى بزرگيه كه با قدرت ذهن و تلقين ميشه واقعيات رو ١٨٠ درجه چرخوند من يه مدتى از اين قضيه با خوندن كتابى به اسم تجسم خلاق استفاده كردم و ميتونم بگم كه نتيجه گرفتم . فقط بايد صبور باشيد و معتقد. agreement2
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : naz.gigili , arezoo_azizi , fireboud , نازلی
#4
دقیقا..................ذهن بیمار هم حال آدم بدتر میکنه..............بدتر از اون هم معاشرت با اینچنین ذهن هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااAngel
 تشکر شده توسط : naz.gigili , fireboud , نازلی
#5
اگر به دارويي كه مي خوريد اعتقاد داشته باشيد درمان مي شويد

چه داروی شیمیایی چه سنتی و چه ورزش

من جدیدا این تاپیک رو دیدم مچکرم از دوستان که اینو گذاشتن
من که پست اول رو چاپ کردم زدم به دیوار کنار میز کامپیوترم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : برگ 7
#6
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : leili-asmaneh , برگ 7 , آنا , juju
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان