امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوستان کمکم کنید راهنمایی می خوام
خب مهری جان خودت نوشتی که تشنج داشتی که دکتر اینو بهت داده.برای بقیه مسلما همچین عوارض و اعتیادی ایجاد نمیکنه.من حدودا 4 ماهه که گاهی میخورم.بعضی مواقع هر شب و بعضی مواقع دو هفته هم نخوردم.نه حالمو بد کرده و نه اعتیادی برام ایجاد کرده.دکترم برای بیداری ناخواسته ی من در نیمه شب اینو بهم داد و گفت نصف قرص رو بخور.خودم چون میترسم بهش وابسته شم سعی میکنم نخورمش.

استرس و اضطراب و از خواب پریدن بحثش چیز دیگه ایه.

یه مسئله ی دیگه که تجربه کردم رو بهتون میگم.این بیخوابی ها از عوارض داروهاست. من سال 85 که برام تشخیص ام اس دادن، بتافرون رو که شروع کردم کم کم زیادش کردم.دقیقا از وقتی رسید به 1 میلی کامل، من بیداری ناخواسته در نیمه شب رو داشتم.( یعنی نیمه شب ناخواسته از خواب بیدار میشدم و تا دو سه ساعت خوابم نمیبرد)

همون سال رفتم تهران یه مؤسسه که برای ام اس بهم دارو گیاهی و .. بده.بهم یه سری چیزا گفت و مثلا گفت ترک سردی ها.من با ترک سردی ها خوابم درست شد!!! من امتحان میکردم دقیقا هر وقت یه غذای سرد میخوردم ( مخصوصا برنج که خیلی سرده ) شب از خواب بیدار میشدم. چند ماه غذاهای سرد نخوردم و خوابم کامل درست شد.بعدش دیگه رژیمو ولش کردم.Smile (16)

سال 88 دوباره این حالت برام پیش اومد اما من یادم به این رژیم و تصحیح شدن خوابم نبود.confusedconfusedconfused
دو سال کامل من شب از خواب بیدار میشدم و بگفته ی دوستان فرداش خسته بودمSad
به دکترم که گفتم کلونازپام برام نوشت اما چون برای گزگز زیاد بهم پرگابالین داد و از عوارض جانبی پرگابالین بود، من اونو نخوردم.پرگابالین رو که قطع کردم دوباره روز از نو روزی از نو.
از مرداد امسال کم و بیش کلونازپام خوردم.( یه شب تا شش صبح بیدار بودم و از فرداش اینو خوردم )

یه مسئله ی دیگه که میگم مطمئنم این بیخابی ها از عوارض داروهاست اینکه همین الان هم اگه من دوبار در روز آمانتادین بخورم یعنی یکی صبح و یکی شب باز هم نیمه شب از خواب بیدار میشمconfused2 حتی اگ کلونازپام خورده باشم

الان فقط صبح یه دونه آمانتادین میخورم و بدون کلونازپام هم خوابم میبره.فقط گاهی کلونازپام میخورم

اطلاعات بیشتر در مورد کلونازپام
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

دوست عزیز منم این وضع را داشتم موقعی که افسردگی به سراغم اومده بود 3 ماه نمام شب و روز نتونستم بخوابم .angry3angry3angry3angry3
داروهای ضد افسردگی هم 2 هفته بعد از مصرف معمولاً اثر میکنن.
توی اون زمان که امیدوارم هیچ موقع برنگرده من هرروشی که فکرشو بکنین ، کردم ولی هیچ چیزی حتی قویترین قرص خوابها هم اثر نمی کرد. دکتر میگفت اگه یه فرد سالمی یکی از این قرصها بخوره 2 هفته شب و روز میخوابه ولی من شب و روز همش بیدار بودم .sadsad
تقویت ارتباط معنوی با خدا با قرآن خواندن ، دعا و نماز و صدقه و...خیلی موثره.innocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gif
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
سلام دوست عزیز
همسر شما الآن در یک حالت کاملا طبیعی قرار دارند. من خودم تجربه تمام این دوران ها رو دارم. وقتی بیماری من تشخیص داده شد تا 6 ماه افسردگی داشتم و تا 4 ماه شبهاخوابم نمی برد و هیچ دارویی هم روی من اثر نداشت.
فقط ایشون رو حمایت کنید و بهشون بقبولانید که ام اس واقعا چیزی نیست! ضمنا حتما با یه دکتر روانپزشک در ارتباط باشید
اگه لازم باشه از هیچ کمکی دریغ نمیکنم. حتی اگه لازم باشه حاضرم باهاشون صحبت کنم، هر چی باشه ما با هم همدردیم و من کاملا درکشون میکنم
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
دیگه خسته شدم
نه از ام اس
از نتایجش
همش تو خونه هستم و یا تو سایتم یا آهنگ گوش میدم یا با گیتار ور میرم
دیگه حوصلم سر رفته
یه سر گرمی دیگه هم دارم اونم اینه که منو بابام به هم گیر بدیم
واقعا دارم از بیکاری و تنهایی کلافه میشم
افسردگی که هیچ انقدر کنج خونه موندم که احساس فرسودگی میکنم
دارم دیوونه میشم
نمیدونم چیکار کنم؟confused2
دوست خوبم. اول از همه با یه روانشناس در مورد مشکل افسردگیت صحبت کن. درمان دارویی بسیاری از اوقات اجتناب ناپذیره...
در مورد فرسودگی و بیکاری هم باید آگاهانه به خودت کمک کنی... برو دنبال چیزی که ازش لذت می بری... بهت آرامش میده....درس، کار، کلاس هنری و یا هرچیزی که باهاش میتونی خودت رو مشغول کنی و به آرامش برسی.......به خودت کمک کن دوست عزیزicon_question
 تشکر شده توسط : nahid
سلام . من که بیمارستان سینا بستری بودم دکتر به یکی از مریضا که شب بد خوابش میرفت گفت والی فلور بخوره یه قرصه گیاهی هست ضرر هم نداره من هم میخورم وقتی استرس دارم بهم آرامش میده
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : shaytoon , spring
اول بگم مثرف هرچیزی حتی داروها و دمجوش های گیاهی ، بصورت بی رویه توی دوز های نامناسب خطرناکه و میتونه آثار سو داشته باشه
همونجور که دوستان راهنمایی کردن اکیدا و شدیدا توصیه میکنم بدون هماهنگی و مشورت با پزشک مغز و اعصاب یا روانپزشک کاری نکنید
و باز همونجور که دوستان اشاره کردند شرایط زندگی و محیط خونه رو تا جایی که بشه آرام نگه دارید و سعی کنید ریشه یابی کنید تا مساله رو از منشائش بشه حل کرد
(2013/01/04, 01:39 PM)مهري نوشته است: نه تو رو خدا اینکار رو نکنین کلونازپام بدترین دارویی که تا حالا دیدم......
مهری جان هر دارویی برای یه علتی تجویز میشه و اثرات داروها روی افراد مختلف تفاوت داره
اینکه دارویی که مصرف کرده اید برای شما جوابگو نبوده ( البته اونطور که بنظر خودتون میرسه و نه پزشک ) اصلا دلیل خوبی نیست که دوستان رو نسبت به دارو ها بدبین کنید یا اونها رو در جهت مصرف نکردنسون ترغیب کنیدwink2
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : shaytoon , nafass
(2013/05/04, 03:32 PM)یه غریبه نوشته است: دوست خوبم. اول از همه با یه روانشناس در مورد مشکل افسردگیت صحبت کن. درمان دارویی بسیاری از اوقات اجتناب ناپذیره...
در مورد فرسودگی و بیکاری هم باید آگاهانه به خودت کمک کنی... برو دنبال چیزی که ازش لذت می بری... بهت آرامش میده....درس، کار، کلاس هنری و یا هرچیزی که باهاش میتونی خودت رو مشغول کنی و به آرامش برسی.......به خودت کمک کن دوست عزیزicon_question
درس رو که اول دبیرستان گذاشتم کنار که برم دنبال یه شغل آزاد و خودم آقای خودم باشم
از کجا میدونستم ام اس میاد سراغم و محتاج یه کار پشت میزی میشم
کار هم نیست
کلاس های هنری و ... بخاطر مشکل مدفوعم پام رو از خونه بیرون نمیذارم
دوست دارم به خودم کمک کنم ولی نمیتونم واسه همین از شما کمک خواستم

(2013/05/04, 04:23 PM)sama نوشته است: سلام . من که بیمارستان سینا بستری بودم دکتر به یکی از مریضا که شب بد خوابش میرفت گفت والی فلور بخوره یه قرصه گیاهی هست ضرر هم نداره من هم میخورم وقتی استرس دارم بهم آرامش میده

فینگولیمود هم یه قرص کاملا گیاهی
ولی آیا هرکسی میتونه هر وقت خواست ازش استفاده کنه و بگه ضرری نداره؟؟؟؟؟؟angry3angry3angry3angry3angry3angry3
آنارام باشید
(2013/05/04, 04:44 PM)shaytoon نوشته است: درس رو که اول دبیرستان گذاشتم کنار که برم دنبال یه شغل آزاد و خودم آقای خودم باشم
از کجا میدونستم ام اس میاد سراغم و محتاج یه کار پشت میزی میشم
کار هم نیست
کلاس های هنری و ... بخاطر مشکل مدفوعم پام رو از خونه بیرون نمیذارم
دوست دارم به خودم کمک کنم ولی نمیتونم واسه همین از شما کمک خواستم
اینجوری که نمیشه
خب با پزشکتون درباره ی این مشلتون صحبت کنید
اگه قرار باشه تک تکمون مشکلاتی که برامون پیش میاد رو دائمی بدونیم و بر اساس این تفکر زندگیمون رو به حال تعویق بذاریم که کلا نصف مردم جامعه باید بشینن کنج خونه
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : shaytoon

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 103,886 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,441 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  ییییییییییه دونه کمک می خوام!!!! vernal 16 10,086 2013/10/04, 12:02 PM
آخرین ارسال: rezami
  راهنمایی برای انتخاب داروهای تایسبری و کوپاکسون alireza1111 17 6,428 2010/04/24, 10:48 AM
آخرین ارسال: sara

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست