امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوزبالای ویتامینD هیچ مزیتی بردوز پایین آن دردرمان ام اس ندارد.
ویتامین D با دوز بالا در درمان مولتیپل اسکلروزیس (ام اس)هیچ مزیتی بر دوز پایین آن ندارد
ساینس دیلی(24اکتبر ، 2011) -- سطح پایین ویتامین D با افزایش خطر ابتلا به اسکلروز متعدد (MS) همراه است ، اما مطابق مطالعه منتشر شده در25 اکتبر 2011 مجله پزشکی آکادمی نورولوژی آمریکا ، اولین کارآزمایی تصادفی انجام گرفته نشان می دهد:مصرف ویتامین D با دوز بالا در MS هیچ سود اضافی از دوز پایین آن ندارد.
"
دکترمارک .اس.استین , MBBS ، FRACP ،از بیمارستان رویال ملبورن و والتر و الیزا هال موسسه تحقیقات پزشکی در Parkville استرالیا گفت : "ما سود اضافه از ویتامین D با دوز بالا نسبت به دوز پایین آن مشاهده نکردیم ، اما این نتایج جهت تایید نیاز به مطالعات بزرگترو وسیع تر دارد.
این مطالعه شش ماهه شامل 23 نفر از نوع عودکننده MS بود.
شرکت کنندگان در دریافت ویتامین D با دوز پایین (1000 واحد بین المللی روزانه) برای جلوگیری از هر گونه کمبود ویتامین D مصرف روزانه داشتند.
نیمی از شرکت کنندگان دوز بالا نیز برای بالا بردن ویتامین D خون اشان به سطح بالا ویتامین D2 (با هدف سطح سرمی 25 هيدروکسی ويتامينD ( 130 - 175 نانوگرم در ميلی‌ليتر)دریافت داشتند.
نیمی دیگر دارونما با دوز بالابود.
مغز شرکت کنندگان در شروع مطالعه و پس از چهار ، پنج و شش ماه ام.آر.آی شد. هیچ تفاوت معنی داری بین دو گروه در تعداد ناهنجاری های جدید مغز پس از شش ماه و هیچ تفاوت قابل توجهی در تغییر حجم کل ناهنجاری های مغز مشاهده نشد.
چهار نفر از 11 نفر مصرف ویتامین D با دوز بالا ، و یا 37 درصد ، یک مورد عود داشتند که در آن علائم MS آنها در طول مطالعه به وخامت گذاشت ، در حالی که هیچ یک از 12 نفر مصرف کنندگان ویتامین D با دوز پایین عودنداشتند.
استین اشاره کرد که مطالعه شامل افرادی بود که به طور متوسط شش سال MS داشتند .
ا و گفت. "این امکان وجود دارد که مطالعات انجام شده ویتامین D با دوز بالا در مراحل اولیه MS ممکن است به نتایج متفاوتی منجر شود ،"
این مطالعه توسط بنیاد Myer در ملبورن ، استرالیا مورد حمایت قرار گرفت

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد

ترجمه از: همدم
http://hamdam2002.blogfa.com/

منبع:

http://www.sciencedaily.com/releases/201...164701.htm
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : TootFarangi , nahid , sara.arsham , هانیه , arezoo_azizi , maedeh , ساغر , najva , kia , esmaeil , مولتی ام اس , SSA , hedieh , MAHDI , fireboud , neghar , parisa2011 , Saina , MFhealth , sattar , hamedtifani , roya7116 , ش.م , naz.gigili , آنا , زهرا59 , Mehdi Marjani , # پریسا # , sami , عمومهربان , غزل , asmg , ورپریده , شیرین , DavidBili , niloufar , hamid , paeazan , constant , yummy , arezooo82 , امین , anaram , برگ 7 , hania , zohaa
یه نفر به دکتره من بگه که همش برام ویتامین D می نویسه !!!! میگه برات خوبه !!! icon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

آهای دکتر علی اینقرد براش ویتامین دی ننویس

علی بهش گفتم دیگه نمی نویسهlaughing3laughing3laughing3
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید

[تصویر:  28018023802572124662.jpg]

تحقیقات جدید نشان داد میانگین بالای ویتامین D با افزایش مرگ در ارتباط است

تحقیقات جدید نشان داد که وجود سطح بالای ویتامین D در خون با افزایش میانگین مرگ و میر در ارتباط است.

.jpg   634ad9d3-ff38-4944-8a3a-0d557bc74ab4.jpg (اندازه: 8.83 KB / تعداد دفعات دریافت: 7)
تحقیقات جدید نشان داد میانگین بالای ویتامین D با افزایش مرگ در ارتباط است

به نقل از روزنامه دیلی میل انگلیس، محققان دانشگاه کپنهاگ در تحقیقات خود به نتایج غیرمنتظره ای رسیدند.

این تحقیقات نشان داد: همانطور که سطح کم ویتامین D باعث آسیب به بدن می شود؛ مقادیر زیاد آن در بدن نیز ممکن است زیانبار باشد.

این محققان دریافتند: میانگین مرگ و میر در افرادی که سطح بالایی از ویتامین D داشتند به میزان 40 درصد نشان می داد.

محققان بعد از تجزیه و تحلیل نمونه خون 247574 نفر به این نتایج دست یافتند.

این تحقیقات نشان داد: افرادی که در هر لیتر از خون آنها کمتر از 10 نانومول ویتامین D وجود دارد؛ 2.31 برابر بیشتر در معرض مرگ و میر قرار دارند.

اما اگر میزان ویتامین D در خون افراد بیش از 140 نانومول در یک لیتر باشد؛ آنها نزدیک به 40 درصد بیشتر در معرض مرگ و میر هستند.

ویتامین D برای سیستم دفاعی بدن و سلامت استخوانها و دندانها و جذب کلسیم مفید است و کمبود آن با بیماریهای قلبی و عروقی ، دیابت نوع دوم و برخی از سرطانها و مشکلات ایمنی بدن در ارتباط است.

ویتامین D از ویتامین‌های لازم برای بدن و محلول در چربی است که به رشد و استحکام استخوان‏ها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می‌کند.

این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان‌ها کمک می‌کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می‌کند.

منبع اصلی دریافت این ویتامین به جز منابع گیاهی مثل غلات و حیوانی مثل ماهی ساردین و شیر، نور آفتاب است به طوری که 10 تا 20 دقیقه ماندن در زیر نور آفتاب، نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین می‌کند و کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان در کهنسالی می‌ شود.

منبع: فارس نیوز

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : زهرا59 , movahedi , SSA , elham 66

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پایین بودن سطح پتاسیم خون ممکن است بر روند ام اس تاثیر گذارد شيدا رها 0 7,083 2012/08/28, 04:47 PM
آخرین ارسال: شيدا رها
  عوامل ضد التهابي جديد پاسخ ايمني فعال را پایین می آورد hamdam 0 3,347 2011/09/03, 05:50 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان