امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دسته گل خواستگاري و چند نکته مهم
مي خواهيم از مرحله بسيار شيرين و هيجان انگيز اولين جلسه خواستگاري صحبت کنيم. ... اول از آقاپسرها، يعني آقادامادها شروع مي کنيم که در اين موقع به حضور يک خواهر زرنگ و چابک براي انجام هماهنگي هاي لازم با خانواده عروس نياز دارند.

راستي طرح شما براي اولين جلسه خواستگاري چيست؟ منظورم اين است که مي خواهيد با گل برويد يا بدون گل و خودتان نقش گل را ايفا خواهيد کرد؟
گل ببريد يا نبريد؛ مسئله اين است!

.jpg   167492_685.jpg (اندازه: 41.44 KB / تعداد دفعات دریافت: 4)

ما ديدگاه نويسنده کتاب «در پيچ و خم خواستگاري» يعني خانم «سيده بتول حسن پور» را براي شما بازگو مي کنيم، تصميم با خودتان.

وي مي نويسد: «خانواده پسر با توجه به شناختي که از شرايط فرهنگي و اجتماعي خانواده دختر دارند ممکن است در جلسه اول خواستگاري با خود گل ببرند يا نبرند. اگر خانواده پسر نمي دانند که در جلسه اول بايد گل ببرند يا نه، بهتر است اين کار را به دو دليل انجام دهند: اول اين که اگر خانواده دختر انتظار آوردن گل را داشته باشند ولي چنين کاري انجام نشود ممکن است آن را به حساب بي احترامي يا دست کم گرفتن خود بگذارند.

دوم اين که در هر شرايط فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي اگر در اولين جلسه گل برده شود اثر رواني خوبي روي خانواده دختر خواهد داشت (حتي اگر خواستگاري به سرانجام نرسد.)»

گل، چه رنگش خوبه؟

وقتي تصميم گرفتيد از حجم جيب، کيف يا حساب بانکي تان کم بکنيد و از گل فروش محله تان يا محله دخترخانم گل بخريد؛ هر گلي با هر رنگي که دوست داشتيد، نخريد.

در کتاب ياد شده آمده است: « بهتر است گل صورتي رنگ (علامت حيات و زندگي)، از يک نوع و به تعداد فرد باشد تا دسته گل زيباتري درست شود.»

در ضمن حواستان باشد از باغچه منزل يا همسايه يا ... گل نچينيد. حسن پور در اين باره نوشته است: «مواردي پيش آمده که خانواده پسر از گل هاي باغچه منزل استفاده کرده اند. امکان دارد خانواده دختر چنين کاري را حمل بر بي احترامي کنند. حتي اگر قرار است از گل هاي باغچه منزل استفاده شود، بايد همراه با چند گل ديگر در گل فروشي به صورت دسته گلي زيبا تزيين و سپس برده شود.»

وي به خانواده دختر هم توصيه مي کند: « خوب است خانواده عروس وقتي گل را دريافت مي کنند آن را در يک گلدان بگذارند و در همان اتاقي که خانواده پسر پذيرايي مي شوند، در معرض ديد آنان قرار دهند.»

چه کسي بيايد، چه کسي نيايد؟!

خاله بيايد يا عمه؟ کدام خواهرتان در مراسم حضور پيدا کند؟ تکليف مادربزرگ چيست؟ اگر همسر برادر بزرگ تر بيايد، همسر برادر کوچک تر شايد ناراحت بشود و ...

کاملا درکتان مي کنيم، ولي دقت کنيد که حتما تصميم عاقلانه اي بگيريد چون رفتارها و کيفيت حضور در اولين جلسه خواستگاري بسيار مهم است. در کتاب مورد بحث در اين باره گفته مي شود: «در کشور ما رسم است در نوبت اول، خانم ها که معمولا مادر پسر عضو اصلي آن هاست همراه با يک يا دو دخترش، خاله داماد يا يکي از خانم هايي که احتمالا بزرگ تر فاميل است در مجلس خواستگاري حاضر مي شوند.

بعضي مادران نيز همراهي يک خانمي را که روابط نزديکي با خانواده عروس دارد، ترجيح مي دهند. بهتر است خانم هايي که به خواستگاري مي روند از بردن عروس هاي خانواده، دخترخانم هاي مجرد کم سن و سال و بچه ها خودداري کنند؛ چرا که معمولا عروس هاي خانواده ابتدا به مقايسه خودشان با دخترخانم که احتمالا در آينده «جاري» آن ها مي شود، مي پردازند و اين موضوع ممکن است در ارزيابي آن ها از شرايط عروس تاثير بگذارد. دخترخانم هاي مجرد کم سن و سال قدرت تجزيه و تحليل کامل فضاي خواستگاري را ندارند.

بچه هاي کوچک نيز ممکن است عملي انجام دهند يا حرفي نابجا را در شرايط نامناسبي بزنند که مشکل ساز شود. گاهي در برخي خانواده ها به دليل آشنايي و رفت و آمدي که از قبل داشته اند يا به دليل داشتن نسبت فاميلي، در همان نوبت اول، پدر و پسر هم همراه مادر مي روند.»
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : maryamgoli , عمومهربان , saeid , رامنا , ehsan 10054 , Narges
اخخخخخخخخخخخخخخخی
دسته گت خاستگاری...
اسم زیبای اباالفضل
نمک زندگیمونه
 تشکر شده توسط : ehsan 10054
اینطور که معلومه این تاپیک مخصوص آقایونه!!

یه تاپیک هم بزنید در همین موردها برای خانم ها!!(مثلا چی بپوشن یا چه عطری استفاده کنن....) Heart
واسه من هر گلی بیارین دوست دارم. فقط گلایل نباشه لطفا... هرچی دیگه باشه قبوله Tongue
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
من اگر بخوام برم خواستگاری گل نمیبرمSmile (16)Smile (16)Smile (16)
دست میکنم سبزی و علف میکنم با خودم میبرم که اونجا تو مجلس خواستگاری بخورم علفها روBlushBlushBlush
چون تو اون لحظه خر شدم طبعاً که رفتم زن بگیرمsad2sad2sad2angry3angry3angry3sadsadsadsadangry3angry3icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : رامنا , hessam , ehsan 10054 , amin.noury , majid1 , ali reza 22
(2013/06/13, 12:03 AM)sooorooosh نوشته است: من اگر بخوام برم خواستگاری گل نمیبرمSmile (16)Smile (16)Smile (16)
دست میکنم سبزی و علف میکنم با خودم میبرم که اونجا تو مجلس خواستگاری بخورم علفها روBlushBlushBlush
چون تو اون لحظه خر شدم طبعاً که رفتم زن بگیرمsad2sad2sad2angry3angry3angry3sadsadsadsadangry3angry3icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

بچه ها سروش اومد خواستگاریتون راش ندین evilgrin0039.gif
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : sooorooosh , یه غریبه , ehsan 10054
(2013/06/13, 12:48 AM)رامنا نوشته است: بچه ها سروش اومد خواستگاریتون راش ندین evilgrin0039.gif
تو رو خدا داهم بدین . پشت در یخ میزنم میمیرم:60::60::60::60::60:
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ehsan 10054 , رامنا , majid1
رفتم خاستگاری یادم رفت گل ببرم گفتم خدت گلی
تو را که نمیتونستم بیارم
...
 تشکر شده توسط : رامنا , coffeedot , مُنا_منتظر المهدی
گل یاس بیارید wink2

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : مُنا_منتظر المهدی
مال من که دسته گل بار اول که اومدن طبیعی بود قشنگ بود اما یه جوری پیچیده بودن که نمیشد بزاری تو گلدون.بچه خواهر شوهرمم آورده بودن جلسه دوم هی میگفت دسته گل اوندفعه داییم کو چرا نزاشتین تو گلدون!!!!ده بارم وسط حرف زدن ما اومد تو اتاق هی میگفت دایی بسه دفعه آخر که اومد تو همون لحظه بود که من گفتم ام اس دارم .بیچاره همسر گیج نگاه میکرد از دست بچم عصبانی شده بود دیگه با قول اینکه اگه زنداییت شدم برات ماشین میخرم رفت بیرونconfused
 تشکر شده توسط : coffeedot , مُنا_منتظر المهدی

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ده نکته پزشکی برای خوش اخلاق شدن parisa2011 0 4,250 2012/11/28, 12:45 PM
آخرین ارسال: parisa2011

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان