امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درماني جديد براي مولتيپل اسکلروزيس
#1
[تصویر:  CrThumb.aspx?Pic=afarinesh\Images\714\60...=222&Y=141]
محققان مي گويند، درمان با يک داروي سرکوب گر سيستم ايمني ممکن است به افراد مبتلا به بيماري لاعلاج مولتيپل اسکلروزيس کمک کند.
به گزارش محيا نيوز نتايج بررسي کوچک آن ها نشان داد که درمان با دوز بالاي سيکلوفسفاميد سطح ناتواني را در بيماران مبتلا به MS کاهش مي دهد، عملکرد فيزيکي آن ها را بهبود مي بخشد و تعداد ضايعات مغزي مرتبط با اين بيماري را نيز کاهش مي دهد. سيکلوفسفاميد يک داروي ژنريک ضد سرطان است که نزديک به نيم قرن از کشف آن مي گذرد.دکتر داگلاس کر از دانشگاه جان هاپکينز در بالتي مور گفت، نه بيمار به مدت دو سال پس از مصرف دارو پيگيري شدند. پنج نفر از آنان هيچ نشانه اي از فعاليت بيماري نداشتند و چهار نفر بقيه بهبود قابل ملاحظه اي نشان دادند.
بيماران توانستند عملکردهاي فيزيکي خود را که به واسطه بيماري از دست داده بودند دوباره به دست آورند. داروهاي موجود حداکثر مي توانند روند بدتر شدن بيماري را در بيماران مبتلا به MS کند کنند و معمولا لازم است تا به طور مداوم تجويز شوند.
کر که تحقيقش در مجله نورولوژي منتشر شد گفت: «تا آن جا که من مي دانم درمان هاي ديگر به منظور متوقف کردن روند بيماري فقط تا زمان مصرف دارو طراحي شده اند.»
کر افزود: « شما اين درمان را تنها يک بار تجويز مي کنيد تا سيستم ايمني را دوباره تنظيم کند، بنابراين سيستم ايمني ديگر به مغز و نخاع حمله نمي کند. در نتيجه من تصور مي کنم که اين دارو کاملا متمايز و هيجان انگيز است.»
به نه بيمار شرکت کننده در اين بررسي دوزهاي بالاي سيکلوفسفاميد وريدي دو بار در روز و به مدت چهار روز متوالي تجويز شد تا سيستم ايمني را «دوباره به کار بيندازد» و پس از آن ديگر تجويز نشد.
کاهش ناتواني
بيماران شرکت کننده در اين پژوهش به MS عودکننده بهبود يابنده مبتلا بودند. اين حالت شايع ترين شکل اين بيماري است که در آن بيماران دوره هايي از علايم به دنبال دوره هاي بهبودي بدون علايم را تجربه مي کنند. کر گفت که يافته ها مي توانند از يک پيشرفت قابل ملاحظه در درمان MS خبر دهند. او گفت که محققان قصد دارند يک آزمايش باليني بزرگ چندمرکزي را حوالي سال آينده آغاز کنند.
به نظر مي آيد که مولتيپل اسکلروزيس يک بيماري اتوايمون است که در آن سيستم ايمني فرد به اشتباه به بخش هايي از بدن که تصور مي شود بيگانه هستند حمله مي کند.
در MS، بدن به غلاف ميلين حمله مي کند. غلاف ميلين ماده اي چرب است که سلول هاي عصبي را احاطه و از آن ها محافظت مي کند. اين عمل در پيام هايي که ميان مغز و بدن رد و بدل مي شوند تداخل ايجاد مي کند و مشکلات بينايي، ضعف عضلاني، اشکال در هماهنگي و تعادل بدن و مشکلاتي در انديشيدن و حافظه را شعله ور مي کند.
کر گفت که وضعيت نه بيمار شرکت کننده در اين پژوهش در بدترين حالت ممکن بود. هشت نفر از اين بيماران در تمام درمان هاي ديگر شکست خورده بودند و نهمين نفر در گذشته هيچ درماني انجام نداده بود.
محققان گفتند پس از دو سال، بيماران کاهش متوسط 40 درصدي را در ناتواني و بهبود 87 درصدي را در آزمايشات اندازه گيري کننده عملکرد فيزيکي و ذهني تجربه کردند. تصاوير مغزي نيز نشان داد که متوسط تعداد ضايعات مغزي از 5.6 به 2.1 ضايعه کاهش يافته است.
کر گفت که در گذشته سيکلوفسفاميد با نتايج مختلفي در درمان MS به کار رفته است. انفوزيون هاي ماهانه با يک دوز بسيار کمتر به بهترين نحو ممکن اثر مي کند. هم چنين دارو در کنار درمان هاي ديگر توام با پيوند مغز استخوان به کار برده شده است.
داروي سرکوب گر ايمني ديگري نيز وجود دارد که براي MS به کار برده شده است. در سال 2000 سازمان غذا و داروي آمريکا داروي ضد سرطان نووانترون را که ميتوکسانترون نيز ناميده مي شود، براي درمان MS تاييد کرد. اين دارو به وسيله کارخانجات داروسازي OSI ساخته مي شود.
 تشکر شده توسط : mehrnoosh , warrior , najva , احمدرضا , parisa2087 , Sina , hamdam , nazanin , shahryar_eng , ساغر , شهرزاد
#2
علاقه‌مندان به سلول‌های بنیادین بیشتر بدانند

به تازگی یک سایت اینترنتی برای تبادل اطلاعات پژوهشگران علاقه‌مند به سلول‌های بنیادین راه‌اندازی شده است.

در این سایت علاوه بر اینکه پژوهشگران می‌توانند در این زمینه با یکدیگر تبادل نظر داشته باشند، کلیه مقالات منتشر شده، خلاصه مطالعات در دست اقدام و کتاب‌های موجود در این زمینه نیز برای کسب اطلاعات لازم موجود است.

علاوه بر این، لیست تمام کنفرانس‌های سالیانه سلول‌های بنیادین در این سایت ارایه می‌شود. آدرس این سایت اینترنتی عبارت است از: www.stemcellgateway.net.


چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : najva , احمدرضا , parisa2087 , hamdam , nazanin , shahryar_eng
#3
مولکولی ترکیبی شبیه ویتامین A پیشرفت بیماری ام.اس را متوقف می کند
بنا به گزارشی بتاریخ 22 می (جمعه گذشته) در بخش اخبار سلامت سایت kvia اعلام شده است که : مولکول ترکیبی یی شبیه ویتامین A ، امید برای درمان به موقع ام.اس را تقویت می کند.
اخیرا در آزمایشهایی که توسط ( کریستین کلمان و همکاران پژوهشگرش ) از انستیتو ملی نروسانس توکیو برروی موشها انجام پذیرفته ، دریافته اند که ماده ترکیبی AM80 از بروز علائم اولیه ام.اس با متوقف ساختن عملکرد سلول TH17T که نوعی سلول ایمنی شناخته شده است و در ایجاد مراحل اولیه ی بیماری ام.اس نقش بسزایی دارد پیشگیری می‌کند.
هرچند طبق یافته های منتشر شده درماه ژوئن، در نشریه ی ژورنال پاتولوژی آمریکا ، AM80 از علایم مزمن پبشگیری نمی کند.
محققان به این نتیجه رسیده اند که این نوع درمان برخلاف دیگر روشهای درمانی شایع در ام.اس سیستم ایمنی را سرکوب نمی کند و درنتبجه بیماررا درمعرض عفونت و بیماری های دیگر قرار نمی دهد و می تواند یک روش مداخله ای در مراحل Th17بیماری باشد و واسطه ی خوبی برای درمان بیماری های خود ایمنی نظیر ام.اس باشد.
مالتیپل اسکلروزیس (ام.اس) سیستم عصبی-مرکزی رامورد حمله قرار می‌دهد و منجر به قطع شدن ارتباط بین مغز ونخاع و باعث بروز علائم بی حسی و بی‌حرکتی اعضاء بدن مثل دست‌ها و پاها و از دست دادن دید چشم‌ها می‌ گردد.
طبق آمار انجمن ملی ام اس حدود 5/2 میلون نفر در جهان از این بیماری رنج می برند.

منبع : ms-links.org
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : mehrnoosh , najva , احمدرضا , parisa2087 , shahryar_eng
#4
استفاده از نوعی داروی ضد دیابت در پیشگیری از پیشرفت ام اس موثر است.
پژوهش های جدید نشان می دهد: نوعی داروی ویژه دیابت نوع دو موسوم به پایوگلیتازون در بهبود ام اس موثراست.
بررسی گروهی از مبتلایان به ام اس نشان می دهد ، با مصرف این دارو ، تخریب غلاف رشته های عصبی متوقف می شود و بیماری مصرف كنندگان این دارو پیشرفت نمی كند.
استفاده از داروی پایوگلیتازون حتی گاه موجب بازگشت برخی توانایی های بیماران می شود .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : mehrnoosh , najva , ساغر
#5
طی مطالعات جدیدی مشخص شده است که کپسول cladribine میتواند به طور قابل توجهی خطرات ناشی از عود مجدد یا بدتر شدن مولتیپل اسکلروزیس را کاهش دهد.این تحقیق که اخیرا در بریتانیا بر روی 1300 بیمار انجام پذیرفته ، نشان داده است که مصرف داروی cladribine برای مدتی در طول سال ، بدون بجا گذاری هیچ عارضه ی جانبی احتمال عود بیماری ام اس را به کمتر از نصف کاهش می دهد.
پروفسور Gavin Giovannoni متخصص بریتانیایی خاطر نشان کرد که بکار گیری این کپسول ، درمان ام اس را متحول خواهد کرد.
شرکت Merck Serono که این دارو را تولید می کند امیدواراست که اجازه ی مصرف این دارو را برای استفاده بیماران ام اس دریافت کند.
پروفسور Giovannoni سنجش وارزیابی خود را از اهمیت بسیار بالای این دارو برای درمان بیماران MS را در نشست آکادمی عصب شناسی آمریکا در شهر Seattle بیان نموده و اعلام کرده است :
طبق این مطالعه امکان معلولیت ناشی از MS در بیمارانی که cladribine استفاده کردند 30 درصد کاهش داشته است .
کپسول ذکر شده فعلا برای درمان سرطان کاربرد دارد .
مصرف ساده
وضعیت 1300 بیمار شرکت کننده در این تحقیق به مدت 2 سال و با اسکن ام آر آی مورد توجه و نظر واقع شده است بطوریکه بیماران در عرض یک سال2 یا 4 دوره درمانی با cladribine یا داروهای پلاسبو دریافت نمودند . که هر دوره شامل یک قرص در روز بمدت 4یا5 روز بوده است که درکل ، روزهای تحت درمان در طول سال به 8 تا20 روز می رسید.
در صورتی که cladribine به بیماران ام اس تجویز گردد اولین درمانی خواهد بود که نیازی به تزریق مداوم نداشته باشد.
پروفسور Giovannoni از دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی Barts و London که بخشی از دانشگاه Queen Mary است می گویداین یافته ها بسیارشگفت انگیزند .
M.S می تواند منجر به معلولیت فرد گردد و تاکنون درمانی برای آن پیدا نشده است وی همچنین خاطرنشان کرد،درمان با کپسول cladribine می تواند تاثیری قابل توجهی در درمان بیماری ام اس داشته باشد.
وی میگوید : مطالعه ما نشان می دهد cladribine مانع عود بیماری می شود و پیشرفت آن را کند کرده وبیماران را بهبود می بخشد.
وی افزود مهم این است که این درمان بدون نیاز به تزریق دائمی که عوارض جانبی زیادی یه بار دارد مقدور است
به گفته ایشان داوطلبان این مطالعه همچنان تحت نظر خواهند بود تا موقعیت آنها در طولانی مدت برسی گردد.
در همین ارتباط دکتر Lee Dunster رییس تحقیقات انجمن ام اس بریتانیا گفت: این نتایج چشمگیر هستند وقادرند جای تزریق مداوم و ناخوشایند را بگیرند وگام بسیار مهمی برای درمان ام اس باشند.
وی افزود : این نتیجه ی بسیار خوبی است اما ما فعلا نیازمندیم ، ببینیم آیا cladribine میتواند راحت وبی دردسر فرایند بیماری را کنترل کند یا نه؟ و تولید منظم آن مقرون به صرفه خواهد بود ونقشی تعیین کننده خواهد داشت یا خیر.http://1ms.blogfa.com/
 تشکر شده توسط : roya7116 , ساغر
#6
مبتلایان به بیماری ام.اس میتوانند با دریافت بافت سلولهای چربی بدن خود و فردی دیگر بهبودی قابل توجهی یابند
طبق آخرین اطلاع واصله از متخصصان بریتانیایی بیماری ام.اس ،مبتلایان به این نوع بیماری میتوانند با دریافت بافت سلولهای چربی بدن خود و فردی دیگر بهبودی قابل توجهی یابند .این عمل که اخیرا بر روی سه نفر مبتلای به مولتیپل اسکلروزیس ( ام.اس) انجام پذیرفته است نشان از درمان و بهبودی بسیاربالایی داشته است.

مرد بیماری که به مدت چندین سال ازحملات مهلک ام اس رنج می برده است با این نوع عمل ، از آن نجات پیدا کرده و بیمار دیگری نیز تعادل و هماهنگی عضلات خود را بازیافته است

سومین نفری که بیماری اش منجربه از کار افتادن عضلات و موجب فلج شدنش بوده است اکنون می تواند راه برود و دوچرخه سواری کرده و حتی بدود .
با این حال اسکن های گرفته شده از این بیماران نشان داده اند که نقاط آسیب دیده درسیستم عصبی آنها بعد از درمان نیزهمچنان باقی مانده اند.
البته مطالعات و تحقیقات در رابطه با نتیجه اسکن ذکر شده بعنوان گواهی علمی به شمار نمی رود چرا که هنوز مقایسه ای آنچنانی با بیماران درمان نشده صورت نگرفته است.
با این حال تیم تحقیقاتی مربوطه ( us ) اعتقاد راسخ دارند که چشم انداز و امید تازه ای برای درمان ساده و در عین حال بی خطر ام اس را با سلولهای پایه چربی عملا مشاهده نموده اند .
ام اس یک بیماری خودایمنی است که طی آن سیستم ایمنی بدن ، سلولهای خودی را بیگانه پنداشته وبه آن حمله می کنند و علایمی چون گزگز و از دست دادن تعادل و فلجی و تاری دید و ........... ایجاد می کند.
طی آمار جدیدی اعلام شده است که در بریتانیا بالغ بر 85 هزار نفراز بیماری ام.اس رنج می برند.
دکتر Boris Menv از دانشگاه کالیفرنیای سان دیه گو که با کاربردی انساندوستانه این تحقیق را هدایت میکند ،می گوید:"هر سه بیمار این تحقیق ، بهبودی قابل توجهی دردرمان بیماری خود در جریان درمان با SVT تراپی (درمان با سلولهای بافت چربی) نشان داده اند .
بیمار اول که سال 2005 ودر سن 50 سالگی برایش ام.اس تشخیص داده شده بود ، با پیوند 28 میلیون سلول SVF از بافت چربی خودش بعلاوه سلولهای پایه از فردی اهدا کننده درمان شده است .
لازم به توضیح است که این نوع درمان هیچ گونه عارضه ی جانبی نیز بهمراه نداشته و به مدت چندین ماه حملات این شخص متوقف شده و سایر عملکردهایش نیز بهبود یافته است .
بیمار دوم که در سال 2001 و درسن 32 سالگی این بیماری برایش تشخیص داده شده بود. سال گذشته وسه ماه بعد از درمانش بهبودی قابل توجهی در بازیافت تعادل و هماهنگی عضلاتش و سطح بالایی از انرژی همراه با احساس بسیارمثبت و خوبی گزارش داده است .
بیمار سومی که در سال 1993 برایش بیماری M.S تشخیص داده شده بود نیز با پیوند سلولهای SVF و سلولهای هدیه شده درمان شده وتاکنون بهبودی خوبی در نرمش ، دویدن و دوچرخه سواری روزانه داشته است.
اخیرا انجمن ام.اس Chris Bentley طی گزارشی اعلام کرده است که این تحقیق مقدماتی موجب شده است تا محققان انگیزه بیشتری برای تحقیق های بعدی داشته باشند .
آنان اعلام کرده اند که اگراین مطالعاتِ موردی بتواند در کنترل آزمایشهای بالینی تکرار گردد ، ما برای مشاهده و تائید نتایج آن علاقمند میباشیم .
 تشکر شده توسط : ساغر
#7
باسلام خدمت همه دوستانی که زحمت تهیه مطالب رامی کشید استفاده ازچربی برای ترمیم غشائ میلین بسیار جالب است امکان داره بیشتر در این مورد توضیح بدین
#8
سلام به همه ذوستهای عزیز که زحمت ترجمه این مطالب رومیکشندagreement2
باخوندن این مقالات امیدوارشدم که شایددرمانی برای منی که دیگه راه نمیرم هم پیدابشه.
اخه اکثردرمانهابرای افرادیه که هنوزمراحل اولیه هستن وپیشرفت زیادی نداشتن وهنوزتحت کنترل هستن
ازتون متشکرمagreement2
 تشکر شده توسط : ساغر
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پيوند موفقيت آميز مغز استخوان براي درمان ام اس maya 21 13,070 2015/07/13, 09:32 AM
آخرین ارسال: gor911
  يافته هاي جديد ، بيماران مبتلا به ام اس را اميدوارتر کرده است hamdam 6 8,996 2012/12/12, 11:56 AM
آخرین ارسال: sargol
  عوارض برخي روش هاي درماني ام اس paeazan 0 1,378 2012/10/16, 07:26 PM
آخرین ارسال: paeazan
  مطالعات جديد در مورد ام اس نسترنى 6 3,941 2012/09/13, 08:03 PM
آخرین ارسال: paeazan
  كمبود نرواستروئيدها در مغز بيماران ام اس، امكان كشف راهي جديد برا mohghoco 0 2,341 2011/10/17, 11:17 AM
آخرین ارسال: mohghoco
  کشف راه حل جديد در درمان بيماري ام.اس - فعال کردن شيوه ‌«RXR» يک مسير mehdi.abdn 1 2,873 2011/05/06, 09:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  اميدي تازه براي درمان بيماران کم بينا nahid 0 6,373 2011/01/08, 12:16 AM
آخرین ارسال: nahidکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان