امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درد های ام اس
#1
ام اس موقعیت پیچیده ای است که موجب دردهای مختلف می گردد.دونوع اصلی درد ناشی از ام اس عبارتند از:دردهای عصبی ودردهای عضلانی.هردونوع درد ممکن است حاد (کوتاه مدت )یا مزمن(یلند مدت)باشد.
درادامه چگونگی تسکین هرکدام ازاین دردها را یاد خواهیم گرفت.
دردهای عضلانی عبارتند از گرفتگی عضلات یا درد عضلات،استخوانهایا مفاصل.این نوع درد ممکن است ناشی از اسپاسم های عضلانی(انقیاض غیر قابل کنترل ویکی از علایم ام اس)که در اثرنشستن های طولانی مدت یا دراز کشیدن به خاطر مشکلات بدنی یا با تغییر روشهای حرکتی برای جبران ضعف یا دیگر مشکلات مربوط به ام اس بوجود آمده است.
دردهای عضلانی می تواند با ترکیبات مسکن های درد نظیر ایبو پروفن رفع شود.وقتی درد مربوط به اسپاسمهای عضلانی است ،داروهایی نظیر باکلوفن و تیزانیدین برای کاهش اسپاسمها بکار می رود و نتیجتا به کاهش درد کمک می کند.
فیزیو تراپی و طب فشاری می تواند برای تقویت و نرم کردن عضلات بکاررودواز آسیبهای بعدی و درد جلو گیری کند.ماساژنیز ممکن است به کاهش سفتی عضلات و گرفتگی آن کمک کند.
درد عصبی ام اس با آسیب های اعصاب همراه است..اعصاب سالم هدایت می کند احساسهای توام با درد را.وقتی اعصاب آسیب می بیند آن می تواند پیامها را غیر عادی انتقال دهدومنجر به احساسات غیر طبیعی ودرد گردد.درد عصبی می تواند شامل:احساس درد شدید،گزگز،دردهای مزمن گردد.آسیب عصبی هم چنین می تواند احساسهای سالم را ا هم تحت تاثیر قرار دهدازجمله احساس چسیندگی ساختار پوست ......
انواع دیگری از دردهای عصبی وجود دارد شامل:درد های تند وشدید در صورت،درد شدید درقشمت پایین و پشت گردن و احساسات سوزن سوزن شدن و گز گز شدید و درد ناک و......
دردهای عصبی اغلب با ضد دردها و ضد تشنجهایی نظیر:گابا پنتین ،کاربا مازپین؛ فنی توین یا ضد افسردگی هایی نظیر:آمی تریپ تیلین،ایمی پرامین با دیزی پرامین درمان می شود.این داروها بکار گرفته می شوند چون آنها عصبهای اصلی مربوط به احساسات دردرا بهبود می بخشند.جورابها یا دستکشها ی فشاری گاهی اوقات برای کاهش دردهای عصبی بکارگرفته می شود.آن می تواند برای کاهش درد به مانند طب فشاری کمک کند.

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد


ترجمه ازهمدم:

http://hamdam2002.blogfa.com


منبع:
http://health.mytelus.com/channel_health...cle_id=429
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : آزیتا , rose abi , آنا , ehsan 10054 , esmaeil , mehdernet2 , نازی ی , paeazan , hamid , sargol , برگ 7 , ایمان , narsis2 , bhrhzmni
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست