•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داشتن فرزند در بيماران ام‌اس
خواستم بدونم تو دوران بارداری رژیم خاصی داریم ماها؟؟کسی اگه میدونه بگه
چقد قبل از اقدام برای بارداری دارو رو قطع کردین؟
اگه تو دوران بارداری حمله بیاد چی؟؟sad2 نمیشه که کورتون زد یا دارویی خورد که رو بچه تاثیر نذاره
من خیلی میترسمConfused
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
من در مورد اين موضوع يه مطلب دارم كه نشون مي ده تو دوران بارداري امكان حمله نيست يا كمتره:
بارداري بيماري ام اس تاميا را براي او آسان تر ساخت.
در مصاحبه اي كه با تاميا انجام شد، او اظهار كرده است كه بارداري روي بيماري ام اس او تاثير مي گذارد. بيماري ام اس تاميا زماني تشخيص داده شد كه يك سال از تولد اولين فرزند دختر خود كه هم اكنون 5 ساله است گذشته بود.
تاميا گفت زماني كه يك زن باردار است تمامي علائم مربوط به ام اس او فروكش مي كند. بنابراين بارداري ترسناك نيست و خوب است ولي شما بايد اين را هم بدانيد كه بعد از زايمان امكان حمله كمي بيشتر است.
بنابراين من اصلاً نگران نبودم چون بارداري برايم هيچ خطري نداشت.
در طول بارداري ام اس مرا رنج نداد بنابراين حاملگي نسبتاً آسان داشته ام.
تاميا گفت من به خاطر هر دو بارداري بسيار خوشحالم. من حتي يك روز هم ناخوشي صبح هنگام نداشتم. حتي نمي دانم آن چيست. و به خاطر اين كه يك كودك دارم و هم اكنون در ماه چهارم بارداري خود هستم نمي توانم فقط به خاطر اين موضوع به خانه بروم و استراحت كنم. زندگي ادامه دارد و تنها كمي سخت تر شده. چون در كنار داشتن يك فرزند كوچك باردار هم هستم.

منبع:http://celebritybabies.people.com/2007/0...-tamia-sa/
من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : najva , yummy , parisa2011 , پریا حقیقت پور
خوبه که ام اس سوژه ای شده دست پزشکان مغز و اعصاب که هر روز از یه جنبه درباره این بیماری ناشناخته حرف بزنن( حرف که باد هواست).angryangryangryangryاظهار نظرات درست و نادرست rolleyesrolleyesrolleyes
نمیدونم اگه ام اس نبود میخواستن در چه موردی صحبت کنن ؟HuhHuh
پزشکان محترم اگه راست میگین به جای این همه حرف ، خواهشاً برین علت بیماری و رشد روز افزون ام اس در ایران رو پیدا کنین fighting0030.giffighting0030.gif
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : رزمینا , پریا حقیقت پور
ربطی نداره angry2
مامانم وقتی بیمار بود سعید رو حامله شدwink2
سعید کلیم خوشگل و باهوش و مهربونه love28love28love28
 تشکر شده توسط : sargol , paeazan , parisa2011 , mehdernet2 , پریا حقیقت پور
توی کتاب فکر کنم دکتر نبوی در مورد ژنتیکی بودن این بیماری اینچوری بیان شده بود که ۵ درصد از فرزندان بیماران ام اسی در صورتی به این بیماری مبتلا میشوند که شرایط محیط فراهم باشد ...
یعنی فقط این کافی نیست که پدر یا مادر ام اس داشته باشه ... فراهم بودن شرایط محیط یعنی استرس ... گرما ... خستگی و حالا کلی از نظریاتی که تا حالا داده شده
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : yummy , sargol , parisa2011 , edarzi , پریا حقیقت پور
اينكه مي گن تولدفرزندممكنه تا آخر عمر باعث اتمام حمله ها بشه تا چه حد درسته؟
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , پریا حقیقت پور
من كلي نقشه دارم واسه بچه هام ،مگه الكيه كه به اين راحتي كوتاه بيام!!!evilgrin0039.gif حالا بگذريم كه باباشونو فعلا گير نياوردم!angry3
هزار مرتبه بیماری از سلامت به
تو گر کنی قدمی رنجه بر عیادت من...
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , mehdisalimi , mehdernet2 , فریبا , ارزو , پریا حقیقت پور
(2012/12/22, 03:10 PM)mehdernet2 نوشته است: اينكه مي گن تولدفرزندممكنه تا آخر عمر باعث اتمام حمله ها بشه تا چه حد درسته؟
دوست عزیز نمی دونم این حرف را کی گفته ولی در مورد ام اس هر چیزی که میگن احتمال داره بشه یا نشه از یه بیمار به بیمار دیگه فرق می کنه آخه میدونی که ام اس هزارچهره است.
ولی بر اساس تجربیات خانمهای ام اسی که بچه دارن در دوران حاملگی حمله ای ندارن و براحتی این دوران را طی میکنن ولی بعد از زایمان دچار عود حملات میشن که پزشکان میگن بعلت اختلالات هورمونیه . من فکر می کنم بعلت استرس ناشی از نگهداری بچه است .
پس اگه زن و شوهری میخوان بچه دار بشن برای پیشگیری از عود بیماری خانم ، همسرش باید کاملاً در نگهداری فرزند تلاشش را بکنه و این اطمینان را در خانم بوجود بیاره که جای هیچ گونه نگرانی و استرسی نیست.agreement2agreement2
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , ارزو , پریا حقیقت پور
(2012/04/08, 08:53 PM)hamdam نوشته است: داشتن فرزند در بيماران ام‌اس

دكتر قره‌گزلو، متخصص مغز و اعصاب و استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی به پرسش ما پاسخ مي‌دهد.

آيا بيماران ام‌اسي مي‌توانند بچه‌دار شوند؟

یكی از سوالاتی كه بیماران ام‌اسي می‌پرسند درخصوص داشتن فرزند است. فرد جوانی كه مبتلا به ام‌اس شده و تحت درمان است، تصمیم به ازدواج دارد و می‌خواهد بداند كه آيا این بیماری مانعی برای بچه‌دارشدن نیست و این كه بیماری ام‌اس واگیر دارد يا خير و آيا ممكن است كه فرزند یا همسرش مبتلا شوند؟

نكته اول این‌كه بیماران ام‌اس می‌توانند ازدواج كنند و ممانعتی در اين كار وجود ندارد. اما قبل از ازدواج بايد صادقانه این بیماری را به اطلاع همسر آینده‌شان برسانند، با وجود این‌كه این بیماری براحتی كنترل می‌شود، ولی گاهی اوقات ممكن است منجر به ناتوانی هم بشود. استرس باید در این بیماری كنترل شود، زیرا باعث بدتر شدن حال بیمار می‌شود.

در پاسخ به اين كه این بیماری به بچه سرایت می‌كند يا خير؟ بايد گفت احتمال این كه این بیماری به فرزند انتقال پیدا كند زیاد است.

اگر بگويیم از هر 100 هزار نفر یك نفر مبتلا به ام‌اس می‌شود، فردی كه مبتلا به ام‌اس است، احتمال این‌كه فرزندش هم مبتلا شود پنج درصد است بنابراین ما توصیه نمی‌كنیم، افراد ام‌اسی خیلی بچه بیاورند و یك یا دو فرزند كافی است.

بیماری طی حاملگی كنترل خوبی پيدا مي‌كند و خطر بیماری ام‌اس كمتر می‌شود بنابراین بهتر است خانم‌ها در سنین پایین‌تر بچه‌دار شوند و نكته بعدی این‌كه قبل از بچه‌دار شدن حتماً با پزشك مشورت كنند.

متاسفم
شما نمي تونيد اين حرف رو بزنيد
ام اس به بچه دار شدن ربطي نداره
من عاشق كسي هستم خانوادش به خاطر حرفهايي مقل شما اجازه ندادن د و ترسيدن
فقط مي تونم بگم متاسفم
حرفاتون حال بيمارا رو بد تر مي كنه دكتر
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
این دکتر که به نظر من مثبت حرف زده و حرف نادرستی هم نگفته!!!!
 تشکر شده توسط : majid1 , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow آیا تابحال کسی بوده که با داشتن ms بچه دار بشه؟ HAMIDOF 200 131,501 2018/05/05, 11:44 AM
آخرین ارسال: bahareh.beh
  تماس کمتر بارداران با آفتاب = افزایش احتمال ام اس در فرزند محمود 1 3,216 2010/05/02, 05:05 PM
آخرین ارسال: Atefeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان