امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دادن ارز به غذای سگ، زین اسب، دسته بیل و لوازم آرایشی
#1

به جای دارو به غذای سگ، زین اسب، دسته بیل و لوازم آرایشی ارز دادند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، احمد شیبانی با رد اظهارات یکی از مسئولان بانک مرکزی که گفته بود ارز اختصاص یافته و در اختیار وزارت بهداشت صرف خرید کالاهای آرایشی شده است گفت: این موضوع از طرف کسی که خود را از مقامات بانک مرکزی معرفی کرده و خواسته نامش فاش نشود کذب محض بوده و اتفاقاً ما شاکی هستیم که چرا به جای اینکه ارز مرجع را به داروهای حیاتی و مورد نیاز و نیز برخی تجهیزات پزشکی که امروز از مهمترین اولویت‌های کشور است اختصاص دهند آن را برای خرید و واردات لوازم آرایشی و خودروهای لوکس اختصاص داده‌اند.

رئیس سازمان غذا و دارو همچنین گفت: از اسفند سال 1390 کمیته تدابیر ویژه در وزارت بهداشت و درمان به شدت دنبال تأمین و ذخیره‌سازی داروهای حیاتی و مورد نیاز کشور بود که متأسفانه با وجود همه پیگیری‌ها و مکاتبات فراوان که اسناد آن موجود است تا امروز فقط یک سوم ارز مورد نیاز برای تأمین دارو در اختیار حوزه سلامت قرار گرفته و امیدواریم با تعامل خوبی که با مسئولان بانک مرکزی ایجاد شده است در ماه‌های آینده باقیمانده دو سوم ارز مورد نیاز به موقع تأمین شود و ما همچنان برای وصول این مطالبات که حق مردم است پیگیری خواهیم کرد.

شیبانی تصریح کرد: انتشار اخباری از منبع ناشناخته یا کسی که خود را از مسئولان بانک مرکزی معرفی کرده، که خواسته نامش هم فاش نشود سندیت ندارد و بیان غیرواقع چنین مطالب کذبی نشان می‌دهد که این فرد یا اطلاع کافی در این خصوص ندارد یا این احتمال وجود دارد که مبالغ بسیار بیشتری از آنچه که تاکنون تصور می‌شد و همواره مورد گلایه و شکایت وزارت بهداشت و درمان بوده است بدون کسب نظر این وزارتخانه و برخلاف توافقات قبلی به کالاهای غیرضرور همچون کالاهای آرایشی، غذای سگ، زین اسب، دسته بیل و ... داده شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو همچنین افزود: کسانی که از الفبای تخصیص ارز اطلاع دارند می‌دانند که هیچگونه ارزی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای توزیع داده نمی‌شود و ارز تخصیص داده شده از مبداء در اختیار شرکت‌های دارویی و سایر شرکت‌ها قرار می‌گیرد که شرکت‌های دارویی پس از گشایش اعتبار در بانک‌های عامل به خرید و وارد کردن فقط دارو اقدام می‌کنند و اینکه گفته شده است وزارت بهداشت و درمان ارز در اختیار شرکت‌های واردکننده کالاهای آرایشی قرار داده است دروغ محض است چرا که اصولاً امکان جابجایی ارز بین شرکت‌ها و حتی کالاها وجود ندارد.
شیبانی افزود: مسئولان وزارت بهداشت و درمان مراتب اعتراض و ناخشنودی خود را درخصوص تخصیص ارز دارو به کالاهای غیر ضرور بدون اطلاع و هماهنگی سازمان غذا و دارو به مسئولان ذیربط اعلام کرده است اما به جهت جلوگیری از دامن زندن به التهابات بازار ارز اصراری بر رسانه‌ای کردن این خبر نداشته و تلاش کرده با پیگیری منطقی موضوع از تکرار موارد مشابه جلوگیری کنند.

شیبانی اظهار داشت: اینجانب تاکنون بنا نداشتم در این خصوص با رسانه‌ها مصاحبه کنم اما در پاسخ به اظهارات ناصحیح فردی که خود را از مجموعه بانک مرکزی معرفی کرده و در رسانه‌های جمعی اتهاماتی را به مسئولان وزارت بهداشت و درمان وارد کرده است ناچار به بیان برخی واقعیات شدم. با این حال اینجانب و تمام همکاران من در وزارت متبوع قدردان زحمات رئیس بانک مرکزی و سایر مدیران زحمتکش این بانک هستیم که بخصوص در ماه‌های اخیر و در شرایط حساس کنونی با تدبیر و همدلی برای رفع برخی از کمبودهای ارزی حوزه دارو و ملزومات پزشکی سعی کرده‌اند.

26 آذر 1391 - http://www.ghatreh.com
-----------------------------------------------------------
در همین رابطه :

خواص دارویی دسته بیل!
آیدین سیارسریع

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: وزارت بهداشت شاکی اصلی در اختصاص ارز مرجع برای کالاهای لوکس و آرایشی است. مسئولان اختصاص ارز باید توضیح دهند که چرا به جای دارو به غذای سگ، زین اسب، دسته بیل و لوازم آرایشی ارز اختصاص داده اند؟

نیمه ی خالی لیوان

کارهای ما هم در نوع خود بسیار جالب است:
دسته بیل وارد می کنیم که بیل تولید کنیم. بیل تولید می کنیم که شخم بزنیم. شخم می زنیم که کشاورزی رونق بگیرد. کشاورزی که رونق گرفت اقدام به واردات محصولات کشاورزی از خارج می کنیم!

غذای مخصوص سگ وارد می کنیم که سگمان تغذیه مناسب داشته باشد مبادا پوستش خراب شود و ریزش مو پیدا کند.بعد آقا یا خانم سگ را فشن می کنیم که ببریمش گشت و گذار در خیابان. آن وقت مجلس قانون ممنوعیت بردن سگ به خیابان را تصویب می کند.

لوازم آرایشی را به صورت انبوه وارد می کنیم که خانم ها استفاده کنند، خانم ها لوازم آرایش می خرند و به صورت انبوه استفاده می کنند، بعد از استفاده هم گشت ارشاد آنها را بصورت انبوه دستگیر می کند و کاری می کند که این لوازم آرایش را که با هزار بدبختی با ارز مرجع وارد کرده ایم پاک کنند!

من پیشنهادم این است که به جای این همه جنس بلااستفاده، فقط دسته بیل وارد کنیم. والله که به صرفه تر است! در این صورت هم کشاورزی مان رونق می گیرد، هم می توانیم به جای سگ پاسبان از دسته بیل برای امنیت خانه و خانواده استفاده کرده و متجاوزان به حریم شخصی را با دسته بیل به سزای عملشان برسانیم هم با بدحجابی و لوازم آرایشی مبارزه کنیم (در مورد شیوه ی مبارزه ما نظر خاصی نداریم!)

نیمه ی پر لیوان

اما با وجود تمام این سیاه نمایی ها، ساده نگری است که فکر کنیم دولت کاری را بدون فکر قبلی انجام می دهد (چه ساده نگر بودیم ما این همه سال!)

بدون شک وقتی دولت به جای وارد کردن دارو دست به واردات چنین اقلامی می زند، اقدامات پیشگیرانه ای را مدنظر دارد که عقل جن (به جز جن های جریان انحرافی که از همه امور آگاهند) به آن نمی رسد. همه وسایلی که در بالا گفته شد، استفاده ی پزشکی و درمانی دارند. مثلا بیل! بله همین بیل در شرایطی که ما دچار کمبود داروی بیهوشی هستیم، کاربرد زیادی دارد. البته ما در مورد دسته بیل نظری نداریم ولی اگر با بیل بزنیم توی سر بیمار حتما بیهوش خواهد شد. (اگر نشد تقصیر خود بیمار است و به ما ربطی ندارد)

یا لوازم آرایشی که استعمال آن توسط خانم ها موجب افزایش بصیرت و تقویت قوه ی بینایی آقایان می شود و نقش هویج را دارد برای چشم! یا حتی زین اسب که هرچه فکر می کنیم نمی فهمیم چه خاصیت دارویی ای دارد اما مطمئنیم دولت خودش اینها را می داند. رئیس سازمان غذا و دارو هم بهتر است به جای غر زدن و نالیدن از کمبود دارو، همت کند و در حد توانش کمی دسته بیل و لوازم آرایشی وارد کند. این همه مریض داریم ولی دسته بیل و لوازم آرایشی مان محدود است. در این شرایط که نباید غر زد. باید کار کرد. حتی نباید فکر کرد، اولویت را باید بر خدمت گذاشت، بعدا سر فرصت فکر کرد. گرفتی قضیه رو آقای غذا و دارو؟ آفرین.

http://baztab.net/fa/news/19668تاريخ انتشار: 24 آذر 1391
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : عمومهربان , mahsa
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رژیم غذای مناسب به درمان بیماری ام اس کمک می کند hamdam 4 7,093 2013/05/08, 01:23 PM
آخرین ارسال: hamdamکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست