امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوددوستی
#1
من برای خودم چه کرده ام؟ اکنون که به این سوال می اندیشم، پاسخی دردناک به آرواره هایم فشار می آورد! گفت: هیچ، تو هیچ کاری را از روی عشق برای خوشحال کردن ات انجام نداده ای! تو حمام می رفتی، زیرا به مهمانی دعوت بوده ای! تو کتاب می خواندی، زیرا می خواستی که فهمیده به نظر بیایی! تو کار کرده ای، زیرا از بی کار بودن ترسیده ای! در کل با هر نیتی زندگی کرده ای، جز رسیدگی به جسم و روان ات! گفتم: هیچگاه تصور نمی کردم که تا این حد با خود بیگانه باشم، همیشه دلیل بی توجهی هایم را به آدم ها فرافکنی می کردم، مثلا لباس های کهنه می پوشیدم و می گفتم که: نظر دیگران چه اهمیتی دارد؟ مهم این است که من راحتم! در صورتی که نظر خودم هم برایم اهمیتی نداشت! داروی این جنون بی توجهی چیست؟ گفت: بیگانه ها معمولا دوگانه هایند! که در برزخ خویش و ناخویش معلق هستند! ساده است، کمتر خود را تحلیل کن و بیشتر دوست بدار! مثل کاری که کودکان می کنند، آن ها پاسخ هوس های دلشان را جانانه می دهند و اینگونه شادمانند. آن ها به نیازهای عمیق شان که بسیار ساده و کم هزینه ست همیشه پاسخ می دهند.
All we have is NOW
 تشکر شده توسط : A.Kh , آرزو , سمیرا67
#2
چندسال پیش من به یه همچین مطلبی خیلی فکر کردم دیدم واقعا بخاطر خودم هیچ وقت هیچ کاری نکردم من همیشه برای خودم کم گذاشته بودم همیشه از خودم راحت گذشته بودم و... هر چی بیشتر فکر میکردم بیشتر دلم برای خودم مظلوم میسوخت خودم مظلومی که فقط خودم در حقش ظلم میکردم تصمیم گرفتم یه بارم که شده یه تکونی به حال خودم بدم به نفع خودم بخاطر خودم پای عشقم ایستادم و پافشاری کردم تا بهش رسیدم طول کشید اذیت هم شدم ولی ارزششو داشت الان ما یه دختر کوچولو داریم خداروشکر اگه این کارو برای خودم نمیکردم تا همیشه بدهکار خودم بودم یه بدهی سنگین که دیگه هیچ وقت جبران نمیشد.
بخاطر خودتون حتما یه کاری بکنین که به خودتون بدهکار نباشین  icon_question
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : الی کوچولو , Hellia , ساناز66 , Farhaad , glassheart
#3
(2020/05/21, 05:36 PM)سمیرا67 نوشته است: چندسال پیش من به یه همچین مطلبی خیلی فکر کردم دیدم واقعا بخاطر خودم هیچ وقت هیچ کاری نکردم من همیشه برای خودم کم گذاشته بودم همیشه از خودم راحت گذشته بودم و... هر چی بیشتر فکر میکردم بیشتر دلم برای خودم مظلوم میسوخت خودم مظلومی که فقط خودم در حقش ظلم میکردم تصمیم گرفتم یه بارم که شده یه تکونی به حال خودم بدم به نفع خودم بخاطر خودم پای عشقم ایستادم و پافشاری کردم تا بهش رسیدم طول کشید اذیت هم شدم ولی ارزششو داشت الان ما یه دختر کوچولو داریم خداروشکر اگه این کارو برای خودم نمیکردم تا همیشه بدهکار خودم بودم یه بدهی سنگین که دیگه هیچ وقت جبران نمیشد.
بخاطر خودتون حتما یه کاری بکنین که به خودتون بدهکار نباشین  icon_question

دقیقا. این احساس رضایتی که از خودت داری بخاطر دوست داشتن خودت بوده و به تبع اون به چیزایی که خواستی و تلاش کردی رسیدی. Blush
All we have is NOW
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , A.Kh
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان