امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خشم و MS
#1
خشم یک عارضه عاطفی از  Ms ( سفت شدگی چندگانه بافت ها یا همان خشکی چندگانه)  است، محققین بر این باورند که خشم تا حدی ناشی از این بیماری می باشد. با درک بیشتر درباره نقش خشم در MS و نحوه مدیریت آن، شما اولین گام را برای کنترل بهتر سلامت جسمی و روانی خود برمی دارید.

در یک مطالعه، بر روی 157 نفر مبتلا به MS، خشم را مورد بررسی قرار دادند.
 شرکت کنندگان از نوع عودکننده-بهبودیابنده، پیشرفته اولیه و پیشرفته ثانویه بودند


در این تحقیق خشم به 4 نوع طبقه بندی شده است:
1. خشم واکنشی: فرد شخصیت عصبی دارد و زمانی که در معرض انتقاد قرار می گیرد خشمگین می شود.
2. خشم حالتی:  فرد در حال حاضر احساس خشم می کند و احساس افسردگی خود را شفاها یا عملا بیان می کند.
3. خشم تخلیه شده: فرد روی اشخاص دیگر خشمگین می شود، مثل فریاد زدن یا مشت زدن به دیوار.
4. خشم سرکوب شده: شخص احساسات عصبی خود را سرکوب می کند.

محققان دریافتند که افرادی که مبتلا به MS هستند احتمال بیشتری دارد که خشمگین شوند (خشم واکنشی)، و همین امر سبب بوجود آمدن خشم شدید تر یعنی خشم حالتی می شود.و از طرفی میزان خشم تخلیه شده و سرکوب شده نیز افزایش می یا بد. به عبارت دیگر،افرادی که مبتلا به MS هستند نسبت به کسانی که MS ندارند، بیشتر خشمگین می شوند.

طبق این مطالعه: افرادی که خشم خود را سرکوب می کنند، سلامت کمتری دارند (مخصوصا زنان) . همچنین در این تحقیق همبستگی مناسبی بین خشم و علائم افسردگی و اضطراب گزارش شده است.   

نتیجه مهم این پژوهش نشان می دهد: خشم ، سلامت افراد را زیاد تحت تاثیر قرار نمی دهد. این یعنی: خود خشم بر روی سلامت فرد تاثیر نمی گذارد، بلکه خشم را درخود فرو بردن ، سرکوب کردن و تخلیه نکردن آن تاثیر نامناسبی بر کیفیت سلامت فرد دارد.                                                                                                                                                                         


درمان خشم در MS
برای مدیریت خشم در بیماری Ms، بهتر است در ابتدا توسط پزشک خود ارزیابی شوید، زیرا این امر بر برنامه درمان شما تاثیر می گذارد. اگر دکتر افسردگی یا اضطراب را تشخیص دهد، ترکیبی از دارو و درمان می تواند فوق العاده مفید باشد.که با همکاری گروه پشتیبانی MS، کلاس های مدیریت خشم، درمان آرام سازی یا صحبت، و مشاوره خانوادگی می تواند کنترل شود.
علاوه بر این جلسات درماني، بعضي داروهايي با نام تثبيت كننده خلق براي کنترل تغييرات غير قابل پيش بيني خلق و خو  وجود دارند، که در صورت تشخیص پزشک تجویز می شوند. بنابراین اگر احساس عصبانیت می کنید و این احساس منفی بر روابط شما و عملکرد کلی روزانه شما تاثیر می گذارد، حتما با پزشک خود درمیان بگذارید.

توصیه مترجم:
زمانی که نسبت به یک مسئله ای آگاهی پیدا می کنیم، این ذهن آگاهی خود یک درمان تلقی می شود. بنابراین یاد بگیریم در لحظه زندگی کنیم و هرآنچه که موجب آشفته شدن ذهن ، فکر ، رویا ها و دنیایمان می شود را از خودمان دور کنیم

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد

منبع:
https://www.verywellhealth.com/anger-in-...is-4114775
 تشکر شده توسط : glassheart , narsis2 , samiramiss , helli , alireza1111 , elham 66 , atkh
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان