امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خام‌ گیاهخواری
(2010/09/26, 09:30 PM)Matilat نوشته است: كي گفته من اصرار دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام بهارجون
فکر کنم یه کمی اشتباه برداشت کردین confused من منظورم اجبار واصرار شما به بچه ها نبود , منظورم خودتون بود که خیلی طرفدار این رژیم هستین .

در هر صورت ممنونم از جواب تون چون متوجه شدم که بعضی از گیاهخواران عسل رو از رژیم شون حذف نکردن Blush

موفق و سلامت باشید icon_question
.
غروب شد خورشيد رفت.
آفتابگردان دنبال خورشيد مي گشت. ناگهان ستاره اي چشمك زد آفتابگردان سرش را پايين انداخت.

آري.... گلها هيچوقت خيانت نمي كنند...
 تشکر شده توسط : Matilat
[quote='Matilat' pid='37389' dateline='1285489578']
يكي از راهنمايي هايي كه دكتر زرين بهم كردن اينه:

بهار عزیز از سابقه بیماری شما و نحوه تشخیص آن اطلاعی ندارم ولی می‌توانم بگویم بهترین راه برای درمان را که همان خام‌گیاهخواری است در پیش گرفته‌اید.
باید بدانید که بسیاری از مواد شیمیایی موجود در مواد غذایی، از جمله برخی از قندهای مصنوعی (نوتراسوئیت) می‌توانند عوارضی شبیه به ام اس بوجود آورند.

بهار جان منظورت از قندهای مصنوعی چیه؟
آخه من از قند رژیمی که به صورت قرصای ریزه به جای قند و شکر استفاده میکنم، میخوام بدونم منظورت اون قنده؟
چرا از سویا به عنوان جانشین گوشت قرمز استفاده نکنیم؟ یعنی سویا هم ضرر داره؟
در مورد ذرت هم دلیلشو میگی؟
راستی اون عسل خالصی رو که گفتی از کجا تهیه میکنی خودت؟
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : Matilat
سلام پريا جون
نوتراسوئيت يكي از قند هايي كه به مواد غذايي كه بسته بندي شده هستند اضافه ميشه. مثل:غذاها و نوشيدني هاي شيرين – نوشابه هاي گازدار-كولاوغيره
در اصل اسمش اسپارتام(اگه اشتباه نكنم) كه به نوتراسوئيت معروفه. قند بالا ولي كالري كمي داره...
بعضا بهش حساسيت دارن. حساسيت هم به شكل كهير و و ورم لب ها و دست و پا هستش ...
راستش دقيقا نمي دونم كه اين قند هاي رژيمي هم شامل نوتراسوئيت ها ميشن يا نه!!! ولي به نظرم چون طبيعي نيستن احتمالا هستن ديگه ،‌نه؟
من از قند خرما و خود خرما استفاده مي كنم . قند خرما خيلي جالب تره .. خيلي شيرين نيست
در مورد سويا هم تو صفحات قبل نوشتم
سويا اصلا ضرر نداره . و ميشه اونو استفاده كرد . البته مصرف هميشگي اون هم زياد خوب نيست . ولي خود من يكي از طرفداراي پر و پا قرص سويا هستم.
پريا جون، چون من بايد به صورت خام استفاده ش كنم ، اينطوري توصيه كرده . چون ميگن مصرف سوياي خام باعث دفع B12 ميشه و اگه هدف من از خوردنش تامين پروتئينه بهتره كه از مواد ديگه استفاده كنم. تا اين ويتامين رو در بدنم حفظ كنم. ولي مصرف پخته شده اون مانعي نداره
در مورد ذرت هم سوال كردم كه هنوز جوابي ندادن ولي فك مي كنم به دليل ارگانيك نبودنشه. فقط يه بار تونستم از تهران گير بيارم
در مورد عسل هم من تاحالا سه بار خريدم
يه بار از انجمن خام گياهخواران تهران
يه بار از فروشگاه محصولات ارگانيك دكتر بسكي كه كندوهاش تو جنگلاي گلستانه
و يه بارم از كردستان تو مسير مريوان سقز يا سنندج
كاملا طعمشون فرق داره
اميدوارم تونسته باشم كمكت كنمlove51
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : pariya , nazaninn , نازلی
توصیه های تغذیه ای به گیاهخواران

سلامت نیوز: با مواد مغذی ضروری برای گیاهخواران آشنا شوید تا بتوانید به آنها کمک کنید به نیازهای بدن خود پاسخ دهند. چند روز و یا هفته‌ای گوشت نخوردن می‌تواند برای بدن و محیط زندگی ما مفید باشد، اما اگر شما مصرف گوشت را محدود کرده‌اید، باید سعی کنید حتما مواد مغذی که به شما معرفی می‌کنیم را در برنامه غذایی خود بگنجانید تا بدن شما دچار کمبود مواد مغذی نشود.

کلسیم باعث رشد و تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها می‌شود. همچنین به انتقال پیام‌ها از طریق سلول‌های عصبی و انقباض ماهیچه‌ها کمک می‌کند. لبنیات مهم‌ترین منبع کلسیم به شمار می‌روند، البته سبزیجاتی مانند کلم براکلی و کلم‌پیچ نیز دارای کلسیم هستند. کلسیم همچنین از سویا و شیر سویا نیز دریافت می‌شود.

بدن برای ساخت هموگلوبین به آهن نیاز دارد. هموگلوبین اکسیژن را در خون حمل می‌کند. اگر شما گیاهخواری هستید که هر چند وقت یکبار گوشت مصرف می‌کنید، بهتر است بدانید که مصرف گوشت قرمز یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های جذب آهن است. آهن در برخی گیاهان، از جمله حبوبات، مغزها، سبزیجات، غلات و میوه‌های خشک نیز وجود دارد، اما آهن موجود در گیاهان کمتر جذب بدن می‌شود، خصوصا زمانیکه پس از خوردن این گیاهان چای، قهوه و یا نوشابه خورده شود. این سه نوشیدنی خاصیتی دارند که مانع جذب آهن در بدن می‌شوند، اما مصرف ویتامینC به همراه آهن، باعث بهبود جذب آن می‌شود.

یُد برای سوخت و ساز بدن، تبدیل غذا به انرژی و عملکرد عادی تیروئید ضروری است. از آنجا که منبع اصلی و اولیه ید غذاهای دریایی هستند، گیاهخواران معمولا با کمبود یُد مواجه هستند، اما برای جبران این کمبود می‌توان نمک ید‌دار مصرف کرد.

DHA و EPA دو نوع چربی امگا 3 هستند که در رشد مغز و قوه بینایی و سلامت قلب بسیار مهم و موثرند. اسیدهای چرب امگا 3 عمدتا در ماهی‌های چرب، مانند ماهی سالمون، یافت می‌شوند، البته برخی از انواع این اسیدها در بدن ما ساخته می‌شوند، اما مقدار آنها بسیار کم است. ALA یکی دیگر از انواع اسیدهای چرب امگا 3 است که در موادی مانند بذرکتان، گردو، روغن کانولا و سویا یافت می‌شود. امروزه به برخی مواد غذایی، از جمله شیر سویا، DHA افزوده می‌شود. مکمل‌های DHA/EPA نیز در بازار موجودند.

هر سلول در بدن ما دارای پروتئین است. بدن برای بازسازی سلول‌ها و ساخت بافت‌های جدید به پروتئین نیاز دارد. پروتئین همچنین در رشد مو، ناخن و استخوان‌ها نیز بسیار موثر و ضروری است. پروتئین تقریبا در همه مواد غذایی که ما مصرف می‌کنیم یافت می‌شود. خوردن انواع گوناگون گیاهان، از جمله دانه‌های سویا، حبوبات، غلات، دانه‌ها و مغزها می‌تواند تمام آمینواسیدهای ضروری برای بدن را فراهم کند. آمینواسیدها اجزاء تشکیل‌دهنده پروتئین هستند. پروتئین در سبزیجات نیز وجود دارد، اما میزان آن کمتر است.

ویتامین B12 به ساخت گلبول‌های قرمز و DNA کمک می‌کند و برای عملکرد مناسب سیستم عصبی ضروری است. ویتامین B12 اصولا فقط در فرآورده‌های حیوانی وجود دارد، اما اخیرا این ویتامین‌ها به برخی محصولات مانند شیر سویا و غلات صبحانه نیز اضافه می‌شوند. بهتر است گیاهخواران از مکمل‌های غذایی برای دریافت این ویتامین ضروری استفاده کنند. توجه داشته باشید که جذب این ویتامین با افزایش سن دشوار می‌شود.

ویتامین D برای جذب کلسیم در بدن ضروری است. به همین دلیل وجود آن برای استخوان‌های بدن بسیار مهم است. این ویتامین همچنین در رابطه با سیستم عصبی و ایمنی بدن و ماهیچه‌ها نقش مهمی‌ را ایفا می‌کند. با تابش مستقیم آفتاب بر پوست بدن، بدن به صورت طبیعی ویتامین D می‌سازد، اما ممکن است افرادی که در شهرهای شمالی کشور زندگی می‌کنند به میزان کافی از نور آفتاب بهره‌مند نشوند. به همین دلیل باید این ویتامین را از طریق مواد غذایی تامین کنند. معمولا موادی همچون شیر گاو و شیر سویا با ویتامین D غنی می‌شوند. برخی از انواع قارچ که هنگام رشد در معرض نور مستقیم آفتاب قرار می‌گیرند نیز دارای ویتامین D هستند، البته بهترین منبع غذایی این ویتامین ماهی است.

وجود روی برای عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن و رشد و تقسیم سلولی از اهمیت بسیاری برخوردار است. روی به میزان قابل توجهی در گوشت گاو و بره وجود دارد، اما محصولات سویا، بادام زمینی و بقولات نیز از منابع روی محسوب می‌شوند. البته توجه داشته باشید که جذب روی از طریق محصولات گیاهی کمتر از محصولات حیوانی است.
منبع:‌ دنیای تغذیه
من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : هانیه
سلام به همه دوستان من از امروز صبح خام گیاه خواری رو شروع کردم نظرتون چیه?confused2agreement2
مرغ باغ ملکوتم ...نیم از عالم خاک
چند روزی قفسی ساخته اند از بدنمicon_question
 تشکر شده توسط : موناامیدوار
(2014/02/15, 01:51 PM)زینب رفیعی نوشته است: سلام به همه دوستان من از امروز صبح خام گیاه خواری رو شروع کردم نظرتون چیه?confused2agreement2

عالیه...منم یمدت بودم...تو قرمه سبزی بجای گوشت،قارچ میریختم خیلی خوش مزه میشدشAngelAngel
چون میگذرد غمی نیست
مونا جان ، میگه خام !! قرمه سبزی چیه ؟confused
به نظر من خودتون رو محدود نکنید با اجبار به خام خوردن .
اینهمه بشر تلاش کرد تا آتش رو کشف کنه اونوقت ما بیایم خام بخوریم ؟!confused2
این رژیم محدودیت و کمبود داره. تحقیق کنید .خیلی سخته برای مایی که پخته خوردیم ، سوء تغذیه میگیرید!sad2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : simin , aztab , zohaa , اميدوار
ماتیلات یا بهار جان ممنون از این اطلاع رسانی تعجب میکنم که چقدر کم بازدید کننده داشته.من در حال تحقیق کامل از این نوع رژیم هستم و جالبه که هر چی خوندم و شنیدم مثبت بوده<تعجب میکنم از بعضی از دوستان اینجا که فقط دنبال منفی ها هستن"این روش عالیه و من هم تصمیم دارم شروع کنم همش بخودم میگم این همه مدت چطور این همه مواد شیمیایی و داروهای شیمیایی مصرف کردم >اگه بعضی از دکترها یا بعضی سایتهای ایرانی هم از این رژیم بد گفتند فقط بخاطر نفع شخصی خودشون هست چون این روش کاملا مجانی متاسفانه جا نیوفتاده هنوز و این زمان میبره که ما آدمها بفهمیم که چقدر در حق بدن و سلامتیمون ظلم میکنیم که بی محابا غذاهایی مصرف میکنیم که با کلی فرایند هایی شیمیایی تهیه شده """"""""فقط میوه و سبزی و مواد طبیعی""""""""""
 تشکر شده توسط : movahedi , Hasty
شما اگه سبزی و میوه طبیعی گیر آوردین تو ایران که آلوده به سم و نیترات نباشه بخورید ! گیاهخواری هم تو ایران مورد داره مگر اینکه آدم خودش بکاره مطمئن باشه !
وقتی وزارت بهداشت در مورد گوجه فرنگی هم میخواد وارد عمل بشه چون گفتن نیترات زیادی جذب میکنه ، به چی میشه اطمینان کرد ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
ناهید جان همونطور که خودت میگی تازه گیاه خواری تو ایران با مشکل روبرو هست پس وای به حال مواد غذایی دیگه که پر از مواد شیمیایی و مواد افزودنی "حداقل سبزیجات و میوه خشکبار کمتر این مواد رو داره چون تاریخ مصرف نداره وتازه هست همه چیز

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان