امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حملات ام .اس و ارتباط آن با ذائقه بیمار
با توجه به اینکه خودم مبتلا به ام اس هستم این قضیه برام ثابت شده هست که حتماً همدردانم هم با اون آشنا هستند و قطعاً در قرن های آینده دانشمندان این رو به عنوان پژوهشی بسیار زمانبر و نایاب برای بیماران ام اس تلقی می کنن و شیپور دستشون میگیرن که همه بدونن چه زحمات و هزینه هایی رو برای ما ام اسی ها متقبل شدن و ما رو کلی خجالت بدن.

همونطور که از عنوان پست پیداست ، در زمانی که ذائقه به طرف طعم خاصی (ترش،تلخ، شیرین،شور) گرایش بیشتری پیدا کرد می تونه نشانه ای از وجود یه حمله جدید در آینده ای نزدیک باشه.
بیشتر طعم ترش یا تلخ در اولویت هست و نیاز بیشتر از حد معمول به این طعم ها یک هشدار هست برای شروع حمله !

در این وضعیت اگر تیز باشید و به موقع این نشانه ها رو درک کنید می تونید با تغییر ذائقه درست به سمت مخالف(برعکس طبع و ذائقه ای که گرایش دارید)، حمله رو خفیف کنید طوری که اصلاً سر و کله ش پیدا نشه و بره. هر چقدر سریعتر عکس العمل نشون بدید و مواد غذایی حاوی پتاسیم رو بیشتر کنید ام اس کمتر خودنمایی می کنه.
منبع : وبلاگ آزاده نامه
 تشکر شده توسط : fereshteh , pariya , anaram , maryamm , nazaninn , voodoo , سحــــــــر , earth , sadaf , shams_taban2000@yahoo.com , Atefeh , aztab , بهرنگ , zaynab , احمدرضا , sattar
خب پس من كه هميشه طعم ترش دوست دارم چيييييييييييييicon_cry
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com
خب نخور دختر خوب[تصویر:  hippie4.gif]
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com
يعني اگه بفهميم دلمون يه چيزي مي خواد بعد خودداري كنيم و يه چيز ديگه بخوريم حله؟
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
(2010/09/25, 09:43 AM)nazaninn نوشته است: يعني اگه بفهميم دلمون يه چيزي مي خواد بعد خودداري كنيم و يه چيز ديگه بخوريم حله؟
نازنین عزیزم تو اگه فهمیدی دلت چی میخواد و تونستی نخوری نه تنها حمله سراغت نمیاد،نوبل هم میگیری:35::35::35:laughing3laughing3
من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
من که عمرا یه چیزی دلم بخواد و بتونم ازش بگذرم اگه هم بگذرم تا قیامه قیامت چشمم دنبالش می مونهlaughing3
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
(2010/09/25, 10:37 AM)voodoo نوشته است: نازنین عزیزم تو اگه فهمیدی دلت چی میخواد و تونستی نخوری نه تنها حمله سراغت نمیاد،نوبل هم میگیری:35::35::35:laughing3laughing3
علي عزيزم ميشه يه كم واضحتر صحبت كني اين جملت رو باز كني متوجه شم؟
نگرفتم موضوع رو
نازنین من گرفتم

یعنی واقعا نگرفتی یا می خوای که نگیری laughing3
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
(2010/09/25, 10:44 AM)nazaninn نوشته است: علي عزيزم ميشه يه كم واضحتر صحبت كني اين جملت رو باز كني متوجه شم؟
نگرفتم موضوع رو
نازنین نهار چی دارین
خوش به حالتونو اینا:35:
من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
(2010/09/25, 10:45 AM)maryamm نوشته است: نازنین من گرفتم

یعنی واقعا نگرفتی یا می خوای که نگیری laughing3
مريم جان از تو هم مگه پرسيدم ناهار چي داريد تا به حال؟confused

ولي واقعا اينكه ادم بتونه با تغيير ذائقه از شديدتر شدن حمله جلوگيري كنه خيله جالبه ها به نظرتون صحت داره اين موضوع

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارتباط ام اس و حافظه - راه های بهبود حافظه fereshteh 9 3,289 2017/09/19, 10:46 PM
آخرین ارسال: yas8866
  ارتباط سیگار کشیدن با ام اس و تولید آنتی بادی خنثی کننده اینترفرون saffari_mo 2 3,508 2013/11/19, 01:18 AM
آخرین ارسال: ahya
  ارتباط بیماری MSبا ماه تولد kami 98 55,917 2013/05/20, 09:59 AM
آخرین ارسال: minoshka
  ارتباط بین نور آفتاب و ام اس محمود 6 6,650 2013/02/26, 06:22 PM
آخرین ارسال: sargol
  تشدید حملات ام اس با مصرف سیگار نازلی 4 8,754 2013/01/15, 09:55 PM
  ارتباط میان ام اس وصرع sargol 1 4,084 2013/01/08, 10:37 AM
آخرین ارسال: شفا یافته
  ارتباط بین بیماری ام اس وبرخی مناطق مغزی sargol 1 2,515 2012/11/21, 12:48 PM
  هواي آلوده، حملات عصبي مبتلايان به ام.اس را تشديد مي‌كند mehdi.abdn 0 1,968 2010/11/27, 10:25 PM
آخرین ارسال: mehdi.abdn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان