•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقايقي شگفت‌انگيز و جالب درباره خواب
(2009/11/22, 11:45 AM)سینا نوشته است: امیر جان خوندم اون مقاله رو مرسی
ولی اون موردی که من گفتم ربطی به این چیزا نداره ...
تو وقتی تو خواب بفهمی که تو خوابی ... اگه بتونی خواب رو خودت کنترل کنی ... خیلی کارا میتونی انجام بدی که خیلی خیلی میتونه برا سلامتیت خطرناک باشه ...
از جمله پرواز کردن ... یا در یک موقعیت دیگه ظاهر شدن و ............................
خلاصه زیاد سعی نکنین که بفهمین ماجرا چیه ...
منم اینا رو گفتم تا فکر نکنین که منظورم بختک و جن و این مزخرفاته ...
چه جوري سينا؟؟؟
من مي خوامممممممممممممممممممممممم :'( :'(
بچه ها تا حالا براتون پيش اومده تو خواب، موضوع خوابتون رو عوض كنين؟
مثلا فرض كنين دارين خواب مي بينين بلايي داره سر كسي كه دوستش دارين مي افته ولي خودتون
مي دونين كه دارين خواب مي بينين بعد تو همون خواب سعي كنين اون حالت رو به حالت دلخواه خودتون تغيير بدين؟
اميدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
يه چيزه ديگه تا حالا شده خودتون رو ببينين كه خوابيدين؟ تو خواب نه ها
از بالا به خودتون نگاه كنين؟
[quoe='khaoon25' pid='eline='1258894249''']
چه جوري سينا؟؟؟
من مي خوامممممممممممممممممممممممم :'( :'(
[/quote]
ندا جون باور کن نمیدونم چجوری. چون اصولا وقتی تو خواب بفهمی که تو خوابی همون لحظه از خواب بیدار میشی . به ندرت پیدا میشه کسی بتونه تو همون حالت بمونه

[quot='sara' pid='='1258902739''']
بچه ها تا حالا براتون پيش اومده تو خواب، موضوع خوابتون رو عوض كنين؟
مثلا فرض كنين دارين خواب مي بينين بلايي داره سر كسي كه دوستش دارين مي افته ولي خودتون
مي دونين كه دارين خواب مي بينين بعد تو همون خواب سعي كنين اون حالت رو به حالت دلخواه خودتون تغيير بدين؟
اميدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم

[/quote]
وقتی تو خواب میفهمی تو خوابی و بلند هم نمیشی و اگه بتونی کنترل خوابت رو دست خودت بگیری ... هر کاری که دلت بخواد میتونی انجام بدی

(2009/11/22, 06:44 PM)sara نوشته است: يه چيزه ديگه تا حالا شده خودتون رو ببينين كه خوابيدين؟ تو خواب نه ها
از بالا به خودتون نگاه كنين؟
هیچوقت نمیشه ... اگر هم بشه خیلی خیلی تاثیر بدی رو حالت فیزیکی بدن داره ... یعنی بهتره هیچوقت نشه

---------------------------------------------------------------

من که پیشنهاد میکنم این بحث همینجا تموم بشه دیگه ادامه ندین
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : sargol
(2009/11/22, 09:29 PM)سینا نوشته است: من که پیشنهاد میکنم این بحث همینجا تموم بشه دیگه ادامه ندین
من موافقم
آنارام باشید
منم موافقم كه بهتره دربارش بحث نكنيم فقط سينا جون
اينو بگم كه مي شه آدم خودش رو ببينه كه خوابيده
اصلا خواب دیدن دست ما نیست که بخواهیم کنترلش کنیم وگرنه اگه اینجوری بود همه دوست داشتن خوابای خوبی ببینن!!
اما من بارها در خواب، خواب دیدم یعنی خواب در خواب!!! و جالبش اینجاست که خواب در خوابم، یه نوع برام رویای صادقه بوده و برام توی این دنیا اتفاق افتاده!!
جانم فدای امام هادی علیه السلام.

السلام علیک یا علی بن محمد الهادی

منم حرف اخرمو تو اين تاپيك بزنم بعد اگه خواستيد ادامه نديد

من بارها تونستم خوابمو كنترل كنم يعني بفهمم دارم خواب ميبينم و .... ( حرفي كه سينا ميزنه ) ولي مابقي قضايا رو تجربه نكردم . دفعه ديگه سعي ميكنم پرواز كنم يه سر برم تبريز پيش سينا دوتايي پرواز كنيم� Smile ( ولي جدا از شوخي من حرف سينا رو قبول دارم چون تو بيداريم يه چيزايي رو تجربه ميكنم - البته تجربه كه نه بهتره بگم امتحان - )

راجع به سوال سارا هم بگم : اين اتفاقم واسم افتاد
يعني تو خواب خودمو ديدم كه خوابيدم ولي اون تاثيري كه سينا ميگه روم نذاشت . بيدار شدم و بعدا كاملا عادي بودم
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : sargol
خب فهمیدن اینکه خواب هستیم با کنترل کردن خواب با هم فرق می کنه! و در ضمن بیداری کنترل اعمالت دست خودته می تونی هرچیزی رو امتحان کنی اما در خواب نمیشه، و فقط تنها حالتی که ممکنه برات اتفاق بیفته اینه که متوجه بشی که خواب هستی همین.
جانم فدای امام هادی علیه السلام.

السلام علیک یا علی بن محمد الهادی

یادگیری در خواب فرایندی است که شخص در حالت نیمه هشیار اطلاعاتی را از محیط خارج دریافت می کند.

فراگیرترین ابزارهای یادگیری در خواب نوارها یا سی دی های شنیداری هستند که پیام هایی از روی نا آگاهی به ضمیر نیمه هشیار منتقل می کنند. اثر چنین یادگیری هایی در خواب، برای چندین سال مورد بحث بوده است و مشاهدات پزشکی نشان می دهند که یادگیری در خواب دقیقا باعث بهتر شدن یا حتی افزایش توانایی مغز انسان در جهت ذخیره سازی، فرایندها و در نهایت سازماندهی اطلاعاتی است که در حالت بیداری بوسیله ذهن هشیار بدست آورده ایم.

طبق نظریه ی زیست شناسان و روانشناسان امروزی، به طور کلی ذهن نیمه هشیار ما کنترل بیشتری بر طرز فکر ما دارد تا بر ضمیر ناخود آگاه. همچنین ذهن نیمه هشیار ما عملکردهای غیرارادی یا حتی فعالیت های ذاتی اندام ما را تحت کنترل دارد.

با استفاده از ابزار یادگیری در خواب، اطلاعات به طور عمقی بر ذهن نیمه هشیار ما اثر گذاشته و به ما کمک می کنند تا فرصتی بیابیم که در هنگام ذخیره سازی اطلاعات به سطوح فراتری از آگاهی دست یابیم. در ضمن خواب، ذهن نیمه هشیار ما همیشه در حال فراگیری اطلاعات جدید از طریق حواسی است که هنوز فعالند.

اطلاعاتی که ما در حالت نیمه هشیار دریافت می کنیم، اساسا فراتر از فرایندهای ذخیره سازی عادی و آگاهانه می باشد و برعکس فرایندهای خودکار ذخیره سازی اطلاعات در حالت بیداری عمل کرده و باعث تقویت حافظه می شود. ولی این تقویت حافظه فقط شامل اطلاعاتی می شود که در حالت نیمه هشیار بدست می آوریم. با این حال، این ابتدایی ترین جنبۀ اثر ابزارهای یادگیری در خواب است، زیرا فرایندهای ذخیره سازی اطلاعات مطلوب، نقشی حیاتی در پیشرفت سیستم یادگیری موثرتر در همه ی زمینه ها را ایفا می کنند.

این بر اساس شواهد زیستی است که نشان می دهد خواب برای افزایش و تقویت حافظه (پیشرفت و بهبود مغز) بسیار سودمند است. در اینجا این نکته وجود دارد که در جایی رشته های عصب به یکدیگر رسیده و اتصال محکمی را ایجاد می کنند که می تواند انتقال تحریکات الکتریکی را شدت ببخشد که این انتقالات دربردارنده ی اطلاعاتی هستند که رشته های عصبی به طور جداگانه در طول روز ذخیره کرده اند.

این رشته های عصبی اطلاعات را در قالب تحریکات الکتریکی به بخش های مختلف مغز منتقل می کنند. هنگامی که شخصی در حال خواب است، این رشته های عصبی در هنگام اتصال به دیگر رشته های عصب، عملکرد بهتری دارند. و بدینسان جنبه ثانوی در بین این ابزارهای یادگیری بهینه شده است. زیرا پردازش اطلاعات بهتر است از سیستم های پیچیدۀ مشابه که در حالت بیداری قرار دارند.

نهایی ترین جنبه های سیستم یادگیری، چکیدۀ اطلاعات ذخیره شده در ذهن ما و کاربرد آشکار آنها در حالت بیداری است. یادگیری در خواب در جهت پردازش چکیدۀ اطلاعات مطلوب عمل می کند و هنگامی که در حالت نیمه هشیار هستیم رشته های عصبی پیچیده، به راحتی مسیرها را طی می کنند. و این بدین معنی است که ضمیر آگاه ما، به آسانی می تواند رشته های عصبی را در جهت خلاصه کردن اطلاعات ذخیره شده، فرماندهی کرده و در هنگام برقراری ارتباط بین رشته های عصبی بخش های متفاوت مغزبه اطلاعات از قبل ذخیره شده و بهینه سازی شده دست یابد.

بنابراین از دیدگاه علمی، ابزارهای یادگیری در خواب می توانند برای بهبود و پیشرفت همۀ سیستم های یادگیری تا سیستم های ذخیره سازی ابتدایی اثبات شوند.
 تشکر شده توسط : nazii

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال