امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حرف شنوی همسر،صد در صد تضمینی
#1
Shocked 
[تصویر:  funny-wedding-photos-04.jpg]

بسیاری از اوقات زن یا مرد بدون توجه به ویژگی وحساسیت روحی وروانی جنسیتی ، با همسرش در مورد موضوعی سخن می گوید ودر کمال تعجب مشاهده می کند که همسرش برآشفته شده وعکس العمل منفی از خود بروز می دهد.

به بندگانم بگو: «سخنى بگویند كه بهترین باشد! چرا كه (شیطان بوسیله سخنان ناموزون)، میان آنها نزاع ودعوا می اندازد، همیشه شیطان دشمن آشكارى براى انسان بوده است!

« سخن » ، وسیله وابزاری است که انسان ها را به یکدیگر مرتبط نموده وافکار درونی خود را به هم منتقل میکنند . این سخن گاهی موجب آرامش یکدیگر وکسب محبت نسبت به هم می شود ، گاهی هم به تعبیر علی (ع) تیری به سوی مقابل می باشد واورا زخمی می کند .

علی (ع) :رُبِّ كَلَامٍ‏ كَلَّامٌ‏. «بسا سخنی که بسیار زخم زننده است » .

در روابط زناشویی ، نوع سخن گفتن و به چه لحنی گفته شود ، در تحکیم زندگی، بسیار مۆثر است . زن ومرد می بایست با توجه به ویژگی های جنسیتی در صحبت کردن با همسر خود دقت نماید .

بسیاری از اوقات زن یا مرد بدون توجه به ویژگی وحساسیت روحی وروانی جنسیتی ، با همسرش در مورد موضوعی سخن می گوید ودر کمال تعجب مشاهده می کند که همسرش برآشفته شده وعکس العمل منفی از خود بروز می دهد و با تعجب به همسرش به تندی می گوید :« من که چیزی نگفتم تو این جور برآشفته شده ای !!!» . این سۆال طرف مقابل را بیشتر عصبانی کرده واز این که همسرش او را درک نمی کند ، رنجیده خاطر می شود .

بنابراین زن ومرد ، می بایست به ویژگی های جنسیتی ، در صحبت کردن با همسرشان دقت کنند

ویژگی های « مرد » که هر زنی می بایست در صحبت کردن با شوهر خودش رعایت نماید عبارت است از :

1 ـ مرد دوست دارد مورد تأیید قرار بگیرد

هر گونه سخنی که « مرد » احساس کند این نیازش خدشه دار شده است ، او را عصبانی کرده و واکنش نشان می دهد . به طور مثال اگر شوهرتان در مورد مطلبی صحبت می گوید ، شما با مطلب او مخالف هستی و می خواهی مطلب او را تصحیح کنید ؛ اگر مستقیم گفتید « این مطلب نادرست واشتباه است » او جبهه می گیرد وبا عصبانیت از مطلب خودش دفاع می کند ( حتی اگر حق باشما باشد ) . در این وضیعت،بین شما وشوهرتان ایجاد تشنج شده و گاهی اوقات به نزاع های بزرگی منجر می شود !

اگر همین مطلب درست خودرا با توجه به نیاز روانی فوق « مرد» بدین گونه بیان می کردید هیچ گونه ناراحتی به وجود نمی آمد واز شما هم راضی وخوشحال می شد .

« عزیزم ، خوشحالم که این مطلب را از شما می شنوم و من مطمئنم که در این مسئله حتماً موفق خواهی بود ؛ ولی آیا در باره فلان مسئله این موضوع فکر کرده اید ؟ ( به وسیله طرح سۆال ، مطلبی که فکر می کنید شوهرتان غافل شده بیان می کنید ) . منتظر پاسخ ایشان می مانید ؛ شاید هم دلیل قانع کننده ای برای اثبات صحت مطلبش داشته باشد .

از این رو به جای جمله « نه ! این هیچ درست نیست وکاملاً اشتباه است !! » خوب است بگویید :

خیلی عالی است وخوشحالم ولی عزیزم آیا با فلان مطلب ( ایرادی که به ذهن شماست بیان نمایید ) دقت کرده ای ؟ ممکن است برای من توضیح بیشتر دهید ؟

2 ـ مرد نیاز به ریاست ومدیریت در خانواده را دارد

اگر شما دائم به شوهرتان دستور بدهید وبرای او برنامه بچینید ، یا آن که قبل از این که به شوهرتان بگویید اورا در برابر عمل انجام شده قرار بدهید ، منتظر عکس العمل او باشید . زیرا او احساس می کند که « مدیریت » او خدشه دار شده است وتبدیل به موجودی بی خاصیت شده است !! شاید شما چنین منظوری نداشته باشید ولی « مرد » چنین برداشتی خواهد داشت !

بنابراین خوب است درمواردی که می خواهید برنامه ای به شوهرتان بگویید به شکل پیشنهاد به او بگویید ومنتظر تصمیم گیری اوباشید مثلاً به جا ی جمله « امروز به فلان جابرویم » بگوییم « عزیزم به نظر شما صلاح می دانید( وقت دارید ) امروز به فلان جا برای فلان کار برویم ؟ نظر شما چیست ؟


با این ادبیات صحبت کردند حداقل 90% پیشنهادات شما را می پذیرد ؛ در حالی جملاتی که در حالت دستوری بیان می کنید ، به احتمال زیاد شوهرتان مخالفت می کند.

خدای متعال نیز در قرآن با تأکید به این که بندگانش با دیگران به نحو احسن سخن بگویند والاّ شیطان بین آنها نزاع ودعوا راه می اندازد :

وَ قُل لِّعِبَادِى یَقُولُواْ الَّتىِ هِىَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَنَ یَنزَغُ بَیْنهَُمْ إِنَّ الشَّیْطَنَ كاَنَ لِلْانسَانِ عَدُوًّا مُّبِینًا

به بندگانم بگو: «سخنى بگویند كه بهترین باشد! چرا كه (شیطان بوسیله سخنان ناموزون)، میان آنهانزاع و دعوا می اندازد ؛همیشه شیطان دشمن آشكارى براى انسان بوده است! (سوره اسرا آیه 53).

در مقاله بعدی انشاالله در مورد سخن گفتن آقایون به همسرشان گفتگو خواهد شد . مردان با « همسران » خودبا توجه به تفاوت جنسیتی چگونه سخن بگویند که موجب جلب « همسرشان » شود .


منبع:تبیان
[تصویر:  setare1.gif]
 تشکر شده توسط : فرناز , movahedi , maryamgoli , رزمینا , آقا صادق , eglantine , ostad2000 , hilda , Yanis , پروانه , parastoo joon
#2
عزیز جان!شما طرفو واسه ما پیدا کن،من قول میدم صددرصد حرف شنوی داشته باشمlove28evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : chipchip , آقا صادق , OMG!
#3
شرمنده الان تو تحریم هستیم طرف کلا کمیاب شده ، هر کی هم داره اهتکار کرده angry2
[تصویر:  setare1.gif]
 تشکر شده توسط : آقا صادق , ostad2000
#4
ببینید چقد مردم دوراندیشن که احتکار کردن!اوونوقت من تو ی جورکردن یه دونش موندم....
ای خدا!بازم شکرتrolleyes
 تشکر شده توسط : chipchip , آقا صادق
#5
کـــــــــــــــــــــــــو گوش شنوا؟!!confused2

ولی خیلی ممنونagreement2
دردم نهفته به از طبیبان مدعی
باشد که از خزانهء غیبش دوا کنند
innocent0001.gif

#6
ما این کارا رو هم کردیم، اما میبینیم زنهایی که مرد رو به بندگی میکشن موفق تر هستن.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : sanaz-sss
#7
(2013/04/27, 11:42 PM)SSA نوشته است: ما این کارا رو هم کردیم، اما میبینیم زنهایی که مرد رو به بندگی میکشن موفق تر هستن.

مردا رو به چی کشیدن؟!!!!!Huh
کیا؟!!!!Huh
به چی؟!!!Huh
angry2
دردم نهفته به از طبیبان مدعی
باشد که از خزانهء غیبش دوا کنند
innocent0001.gif

#8
(2013/04/28, 05:37 AM)آقا صادق نوشته است: مردا رو به چی کشیدن؟!!!!!Huh
کیا؟!!!!Huh
به چی؟!!!Huh
angry2
صادق جان بندگی دیگه
الان دوره ی استثمار مرداست دیگه
باید ما مردا قبول کنیم که دورمون تموم شده
باید از خانوما حرف شنوی داشته باشیم تا خانوما موفق باشن
شمام سعی کن شرایط جدید رو بپذیری
فان مع العسر يسرا
#9
من مورد اول رو کاملاً قبول دارم نباید مستقیم مخالفت کرد اما در مورد دوم من شخصاً واسم سخته بگم صلاح میدونی بریم بیرون؟؟؟ یعنی چی اصن؟؟؟ من سوالی میگم مثلاً میگم حالشو داری بریم یرون امروز؟ یا میای الان بریم یه دور بزنیم؟؟؟Smile (16)
حالا آقایون بگن با این طرز گفتن باز احساس مدیریتشون خدشه دار میشه ؟؟؟؟
دردهایت را دورت نچین تا دیوار شود .......
زیر پایت بگذار تا پله شود .....
#10
سمیرا جون،من کاملا با حرفت موافقم.من مدتی کار فیلم وعکس انجام میدادم.اونموقع به چشم خودم میدیدم عروسایی که اصلا داماد وشرایطش واسشون مهم نبود واصلا اونو حساب نمیکردن،پیش داماد وصدالبته خانواده ی پسر چه ارزش واحترامی داشتن اما عروسایی که داماد رو درک میکردن وبخاطر شرایط مالی به داماد فشار نمی آوردن اصلا ازطرف خانواده ی داماد وخود داماد احترام نداشتن!!!!!!!!!!!!!!!
آخه این یعنی چی؟واقعا همیشه باید توسری زد تا......؟؟؟!!!!!!
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان