امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت نام برای داروی خوراکی!
بچه ها....بیخود اعصاب خودتون رو خراب نکنین....خدا برا ما هم بزرگه........توکل کنیم به خودش...از اینا کاری بر نمیاد...ولشون کنیمangry2angry2
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , sooorooosh , visko , ghaside
از این دکترا آبی گرم نمیشهangry3
ممنون از همه که اصلا حرص نخوردین بخصوص سروشSmile (52)
منی که نقش شراب از کتاب می شستم
زمانه کاتب دکان می فروشم کرد!!!!!!!
 تشکر شده توسط : sooorooosh
این هفته پیش دکتر صحراییان بودم...
همه این چیزایی که اینجا تو تاپیکهای قبلی نوشتم رو به دکتر گفتم...دکتر میگفت نه دارو خیلی خوب هست...بهم گفتن شما نگاه کن ملکول گلاتیمراستات (همون آمپول جدید که ساختن بجای کوپاکسون )خیلی پیچیدست ایرانیا تونستن بسازنش دیگه این فنگولیمد که ساختارش خیلی راحتر هست رو میتونن به آسونی بسازن...confused2
خوب اگر اینجوره چرا قیمت دارو انقدر از کوپاکسون گرونتره...
یعنی نمونه اصلی همون گلینیا که سویسی هست خیلی گرونتر از کوپاکسون اسرایلیه...
با توجه به ساختار ملکولی سادش این غیر معقول هست...
دکتر خیلی از این دارو بدون دلیل حمایت میکنن...من برام جای شک داره
در ضمن یک نکته دیگه هم هست...نمیشه هم گفت کاره بدیه...چون اگر یک وقت تو ایران بیمار به خط دوم نیاز پیدا کنه با توجه به قیمت زیاد داروهای خط دوم مثل گلینیا و تای سبری ...این کاچی بهتر از هیچی هستconfused2
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : yummy , melody , paeazan , Ali 324 , ghaside , naazanin
سروش جان ... دکتر صحرائیان بدون دلیل از کسی حمایت نمیکنه ... حتما دلیل منطقی برا قیمت و مصرف داشته که بهتر بود برای قیمتش دلیل میپرسیدی ...
فکر کنم صحرائیان بیشتر از همه دغدغه دارو درمان ما رو به گردن میکشه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : maryamjoooon , sooorooosh , paeazan
سروش جان این داروی خوراکی رو ماهم میتونیم استفاده کنیم یا اینکه بچه هایی ک وضعیتی سخت دارن؟ باید ما هنوز تزریق کنیم؟
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
بس با توجه به حرفهاي سروش به اين نتيجه رسيدم كه كار ههمون تمومه!!
كلي ناميد شدم يعني سينووكس هم أشغاله؟يعني تارن روي ما تست ميكنن؟
(2012/12/08, 07:06 AM)reach usa نوشته است: بس با توجه به حرفهاي سروش به اين نتيجه رسيدم كه كار ههمون تمومه!!
كلي ناميد شدم يعني سينووكس هم أشغاله؟يعني تارن روي ما تست ميكنن؟
نه برادر عزیز برای چی کار هممون تموم باشه...سینووکس دارو بینهایت خوبی از کار در اومده...ولی این بحث فقط در مورد سینوکس هست....مثلاً در مورد زایفرون که شرکت زیست دارو میزنه هیچ چیزی نمیشه گفت...خود شخص دکترصحراییان در موردش گفتن ما میدونیم ضرر نداره اما سودش برامون ثابت نشده هست...
در مورد رسیژن هم بحث خاصی نمیکنم....اما اونم بی نقص نیست
یعنی تو داروهای ایرانی سینوکس خوب در اومده که حتی به روسیه وهند هم صادر میشه....اصلاً مشکلی نداره

(2012/12/08, 02:10 AM)Sina نوشته است: سروش جان ... دکتر صحرائیان بدون دلیل از کسی حمایت نمیکنه ... حتما دلیل منطقی برا قیمت و مصرف داشته که بهتر بود برای قیمتش دلیل میپرسیدی ...
فکر کنم صحرائیان بیشتر از همه دغدغه دارو درمان ما رو به گردن میکشه
سینا جان درست میفرمایید....من قبول دارم دکتر حق پدری گردن هممون دارن...
فقط بحثم اینه که این داروی خط دوم دفاع در مقابل ام اس هست ...مثل سینووکس و زایفرون نیست...دارو بینهایت خطرناکیه و کنترلش سخته....تو همون چند سال مصرف نمونه اصلی خیلی موارد ایست قلبی داشته و همین طور مشکلات کبدی حاد...من دارم نمونه سویسی رو میگم...عملکرد نوع ایرانی که اصلاً مشخص نیست...
یعنی چیزی نیست که بشه باهاش شوخی کرد...
من روز چهارشنبه آقای کاکاوند رو دیدم ایشون هم از داروی اسوه حمایت کردن و گفتن من تو انجمن در موردش گفتم...من بهشون گفتم شرکت اسوه بیمارهای زیر طرحشو بیمه درمانی میکنه؟...گفتن بله هم دارو رایگان هست هم بیمه میشن....من خودم یکی از کسایی بودم که برای تست دارو نوبت داشتم...خیلی روش تحقیق کردم...
مسولیت این دارو تو بیمارستان سینا به عهده خانم دکتر دوستی تو مرکز تحقیقات بیمارستان سینا هست...من به ایشون زنگ زدم و در مورده بیمه بیماری که آزمایش میشه سوال کردم...گفتن شرکت چیزی به ما نگفته...
این تناقض رفع شدنی نیست بین حرفهای آقای کاکاوند و خانم دکتر که مسئول این پروژه تحقیقاتی هستن..
بازم خدا رحمت کنه پدر مادر اسوه رو که این دارو رو زد...چون وظیفه دولت هست که نمونه اصلی سویسی رو وارد کنه...از اونجایی که هیچ کدوم از داروهای خط دوم تو ایران نیست و اگر مریض نیاز بهش پیدا کنه باید هزینه خیلی زیادی رو متحمل بشه...وجود این دارو خبری بسیار خوشایند و امید بخش برای کنترل ام اس خواهد بود...
اما به چه قیمتی....من فقط برام مهم بیمارانی هستن که قراره روشون طرح آزمایش بشه...
بیماری که پول خرید تای سبری و گلنیا رو نداره و به ناچار مجبوره بره زیر طرح دارو ایرانی که عملکردش مشخص نیست
این عدالت نیست برادرconfused2

(2012/12/08, 03:45 AM)ghaside نوشته است: سروش جان این داروی خوراکی رو ماهم میتونیم استفاده کنیم یا اینکه بچه هایی ک وضعیتی سخت دارن؟ باید ما هنوز تزریق کنیم؟
نه قصیده خانم...این دارو قوی هست و عوارض جانبی خیلی زیادی داره....هیچ وقت دارو رو تغییر ندیین مگر اینکه ام اس مسیر سیرشو تغییر بده....این شعارشون هست...
اگر دارو خودتون بهتون بسازه هیچ وفت نباید رو گروه قویتر که خطرناک هست برید

[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : mysis , ghaside , paeazan
مرحله اول مطالعه باليني داروي "فينگوليد" بزودي آغاز مي‌شود

با برگزاري سومين نشست هماهنگي با حضور گروهي از محققان و مجریان کلیدی "مطالعه باليني داروي فينگوليد" و مدیرعامل شرکت داروسازی اسوه در آذر ماه 91، مرحله اول مطالعه بالینی این محصول با عنوان CONFIRM، بزودي آغاز مي‌شود.

داروي "فينگوليد" كه توسط شركت داروسازي اسوه توليد شده است، جديدترين داروي مؤثر در بيماري ام.اس و اولين داروي خوراكي مورد تأئید مراجع بین‌المللی در پیشگیری از بروز حملات در ام.اس عودكننده- بهبود یابنده مي‌باشد.
اين طرح مطالعاتي با پشتيباني علمي انجمن ام.اس ايران و كميته كشوري ام.اس و حمايت مالي شركت داروسازي اسوه اجرا مي‌شود و براساس پيش‌بيني انجام شده، اجراي آن دو سال به طول مي‌انجامد.

به گفته دكتر صحرائيان نايب رييس انجمن ام.اس ايران و عضو كميته كشوري ام.اس، وزارت بهداشت و درمان كشورمان قبل از اعطاي تأئيديه‌هاي لازم به داروي فينگوليد كه اولين نمونه ژنريك برند اصلي در دنيا مي‌باشد، تمامي آزمايش‌هاي تخصصي را انجام داده و براي مصرف آن توسط بيماران، هيچ نيازي به مطالعه باليني نداشته است اما اين مطالعه براي تأكيد بيشتر برکیفیت دارو انجام مي‌شود.

[تصویر:  poster-fingolid.gif]

تشکر شده توسط : n.gh , paeazan , elham 66 , sooorooosh , naazanin , nahid , zenith

یه سوال دوستانHuh
چرا مطالعه بالینیشون انقد تاخیر داره!!!!!!!میدونین کی بوده که این دارو رو رونمایی کردن!!!!!!!!!!!!!!!!!
خوب دلیل کش دادن این قضیه چیه؟Huh
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 93,740 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  داروی اکرووس Ocrevus ارزو ش 3 3,571 2019/12/14, 07:29 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,293 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 103,846 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,886 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 20,338 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  شهربازی و بازی های هیجانی برای ام اس بده؟ نگین م 29 17,886 2017/05/24, 11:59 PM
آخرین ارسال: سها
  آیا داروهایم داروی ام اس است؟ danynazary 4 3,328 2017/01/06, 03:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  سفربا ام اس و داروی تزریقی marmar 94 54,218 2016/07/26, 01:34 AM
آخرین ارسال: rezap
  چه نوع ورزش برای ام اس مناسب است ؟ paeeze 45 25,559 2016/06/28, 10:57 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست