•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت ربیف و رسیژن
smilingوالا نمیدونم. فکر کنم می خواستن بگن یه کاری می کنیم دارو ها ارزون بشه . حالا باید صبر کنیم ببینیم چیکار می کننRolleyes
(2010/06/07, 02:12 PM)saffari_mo نوشته است:
(2010/06/07, 01:00 PM)kami نوشته است: مگه ميشه شكايتم كرد آيا ؟ جالبه !

چرا که نه...اونها بایستی وقتی کلی پول ازتون می گیرن بهتون جوابگو باشن.
وقتی که ادعا می کنن که مشابه خارجی هستند باید مثل خارجیها هم رفتار کنن نه مثل ایرانی ها!!!!
(2010/06/07, 12:56 PM)reza نوشته است: خانم محترم لطف کنید
یا پوستتون رو بدید به آقای محمد تا آزمایش کنند .یا الکی شایعه پراکنی نکنید !
که ذهنیت بچه هارو بهم بریزید .

دوست عزیز در یک بحث کاملا علمی و منطقی اصلا جالب نیست که نیش و کنایه بزنید.
این که شما از نوشته های من راضی نشدید بر من پوشیده نیست. دلیلی برای این صحبت شما پیدا نکردم.

laughing3laughing3
راستی ph رسیژن حالا چنده مثل فرمول جدید ربیف شده
icon_cryicon_cry
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : kohedard
(2010/02/23, 04:46 PM)saffari_mo نوشته است:
(2010/02/23, 04:04 PM)inspiration نوشته است: y
مرسي از مطلبتون حالا ميشه يه توضحي هم راجع به اختلاف رسيژن با ربيف بدين؟

رسیژن با ربیف هیچ اختلافی نداره. در اصطلاح داروسازی این دو دارو بیوسیمیلار (مشابه زیستی) هستند یعنی اینکه علی القاعده بایستی تمام مشخصات فیزیکوشیمیایی و بیولوژیک ماده موثره یا همان اینترفرون بتا 1آ در آنها یکسان باشد حتی شیوه تولید این دو دارو هم بایستی یکسان باشد.
در هردوی این داروها از فرمولاسیون و ماده موثره یکسانی استفاده می شود. هر دو به صورت زیر جلدی و یک روز درمیان تزریق می شوند.

سلام به همه بچه های ام اسی .من چند ماهه حمله شدید بهم اومده و دست راستم شدیدا گز گز داره دکتر بهم پرگابالین 75و کاربامازپین 200 تجویز کرده 4 ماه شد که مصرف میکنم و هنوز تغییری احساس نکردم .در ضمن من قبلا ربیف تزریق میکردم ولی از وقتی رسیژن اومد به بازار ربیف گرون تر شد و دیگه نتونستم ربیف تهیه کنم .تاثیر ربیف صد در صد بهتر از رسیزن جواب میداد ولی افسوس که دستم هنوز باز نشده و خیلی زجر میکشم واقع لطفا راهنمایی نید

(2010/02/23, 04:46 PM)saffari_mo نوشته است:
(2010/02/23, 04:04 PM)inspiration نوشته است: مرسي از مطلبتون حالا ميشه يه توضحي هم راجع به اختلاف رسيژن با ربيف بدين؟

رسیژن با ربیف هیچ اختلافی نداره. در اصطلاح داروسازی این دو دارو بیوسیمیلار (مشابه زیستی) هستند یعنی اینکه علی القاعده بایستی تمام مشخصات فیزیکوشیمیایی و بیولوژیک ماده موثره یا همان اینترفرون بتا 1آ در آنها یکسان باشد حتی شیوه تولید این دو دارو هم بایستی یکسان باشد.
در هردوی این داروها از فرمولاسیون و ماده موثره یکسانی استفاده می شود. هر دو به صورت زیر جلدی و یک روز درمیان تزریق می شوند.

ای بابا چرا تفاوت نداره منی که 4 سال مداوم ربیف تزریق کردم بهتر میدونم که تفاوتش با رسیژن چقدر متفاوت هست الان دو سالی میشه که رسیژن استفاده میکنم و افسوس.کاش یه فکری برای قیمت این داروی ربیف میکردن تا دوباره همه بتونن استفاده کنن
 تشکر شده توسط : kohedard , برگ 7 , niloofary
ولی من هم رسیژن مصرف کردم و هم ربیف؛ تاثیر رسیژن برام بهتر بود. هر کس یه دارویی با بدنش سازگاره؛ نمیشه برای همه یه نسخه پیچید
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : helli , یاسی , برگ 7 , niloofary
سلام دوستان خوبم icon_question

میدونم الان احتمالا با این پست من برخورد میشه و ... ولی خلاصه اگه برخورد خاصی صورت نگرفت، پاک نشد و دعوا و نزاع و درگیری نشد بیاید باهم این مسئله رو با هم حل کنیم icon_question

دوستان خوبم من از خرداد امسال تقریبا شش ماه می شد که ربیف میزدم یک ماه ۵۲۵ هزار تومن یک ماه هم با کمک معاونت غذا و دارو ۱۶۰ هزار تومن.
از وضع مالی شما زیاد خبر ندارم اما خب خداییش واسه من و همسرم تهیه این مبلغ سخت بود اما هرطور شده تهیه می کردیم همه چیز خوب بود. طی این مدت البته تقریبا هرروز تحقیق و بررسی می کردم تفاوت های ربیف و آوونکس و ربیف و رسیژن و کوپاکسون و ... می دیدم توی هر سایت و منبع خارجی یا ایرانی ممکن. از اونجایی که زبان انگلیسیم هم در سطح خوبی بلدم حسابی مفصل تحقیق کردم.
خلاصه به جایی رسیدیم که این ماه ربیف شد ۷۸۴ هزار تومن و هیچ راهی جز خریدن رسیژن برامون نموند و بالاخره کاری که دوست نداشتیم بکنیم به انجام رسید.
حالا بعد از شش ماه مصرف ربیف و یک ماه رسیژن این موارد رو دوست دارم در میون بزارم با شما:

رسیژن تقریبا توی هیچ منبع خارجی درست و حسابی ای وجود نداشت بجز یک انستیتو آلمانی به نام فرانهوور که ظاهرا کمک کرده تا رسیژن تولید شه
خیلی ها شکایت کرده بودن که سوزن رسیژن ضخیم تره و درد بیشتری داره، اما واقعا چیزی که من تست کردم فرقی نداشت از لحاظ سوزن با ربیف
خیلی ها گفته بودن رسیژن به خاطر تفاوت در فرمول و ماده موثره و ... آلرژی میده و ... اما رسیژن نه بیشتر و نه کمتر از ربیف جاش موند و نه عوارض حالت سرماخوردگیش فرق داشت
سایز سرنگ ها یکی بود، سوزن ها یکی بودن، عوارض بعد از تزریق یکی بودن، دردشون یکی بود، جاشون یه جور واکنش داشت خلاصه همه قسمت های واضحشون شبیه هم بود
اما حالا سوال؟ واقعا در طولانی مدت هم یه اثر رو دارن؟ چرا اون انستیتو آلمانی اگه قبول داره چی تولید کرده تو آلمان نمیفروشه رسیژن؟
سوال بعدی؟ چرا یهو ربیف دوباره گرون شد؟ چرا به هیچ جا شکایتی نمی کنیم؟ نمیشه بریم همه با هم انجمن ام اس تا شاید ترتیب اثر بدن؟ چرا شرکت سیناژن دارو رو برای مقایسه و تحقیق به یک موسسه مستقل خارجی ارایه نمی کنه؟ اگه کرده نتیجش کجاست؟

بخدا این فکرا و سوالا و هزینه ها و استرس ها ادم سالم رو از پا در میاره چه برسه به ما Sad
سر بالایی فقط تا قله ادامه دارد...
 تشکر شده توسط : hadisss , kohedard , helli , hessam , nasi_20 , mahdie
دوست عزیز قبلا هم این اتفاق در افزایش قیمت افتاده بود
شاید ممکن نباشه که همه باهم بخوان پاشن برن گلایه اما خب میتونی به انجمن ام اس اطلاع بدی و این موضوع رو باهاشون در میون بزاری. هر انجمی در هر استانی افرادی دارن در ربطه با پیگیری این قضایا و طرح سوال و مشکل با مسوولین مربوطه
من خودم یکسال و نیم ربیف زدم و با وجودی که بیمه م خوب بود ولی واقعا گاهی تهیه ش برام کمرشکن میشد!
رسیژن رو افرادی که ازش استفاده میکنن عمدتا راضی هستن و برخی هم ناراضی. این بسته به شرایط بدنی فرد هم داره!
بارها گفته شده این دو دارو تفاوتی با هم ندارند اما خب ماها معمولا به محصولات خارجی به دلیل اینکه اطمینان بیشتری بهشون داریم و در سطح جهانی مطرح شدند بیشتر اعتماد داریم
خیلی از این نگرانیهات با مشورت با پزشکت میتونه حل شه. چون در هر حال انتخاب هر گونه دارویی باید با صلاحدید پزشک معالجه ت باشه
موفق و موید باشی

راستی سلام
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , naazanin , kohedard , nahid , helli , hessam , mahdie
(2014/12/03, 03:01 PM)Roxana.sm نوشته است: اما حالا سوال؟ واقعا در طولانی مدت هم یه اثر رو دارن؟ چرا اون انستیتو آلمانی اگه قبول داره چی تولید کرده تو آلمان نمیفروشه رسیژن؟

در مورد هیچ دارویی قطعا و یقینأ نمیشه گفت که حتمأ واسمون خوبه یا بده!
حالا میخواد ایرانی باشه میخواد خارجی باشه،باید یه مدتی استفاده بشه،چون دارو ها به مرور زمان نتیجه خودشونو روی بدن نشون میدن.
مثلأ ام آر آی سالیانه ایی که هممون میدیم واسه خاطر اینه که متوجه بشن دارو توو این مدت مصرف تونسته بیماری رو کنترل کنه و از پیشرفتش جلوگیری کنه یا نه.

سوال بعدی؟ چرا یهو ربیف دوباره گرون شد؟ چرا به هیچ جا شکایتی نمی کنیم؟ نمیشه بریم همه با هم انجمن ام اس تا شاید ترتیب اثر بدن؟ چرا شرکت سیناژن دارو رو برای مقایسه و تحقیق به یک موسسه مستقل خارجی ارایه نمی کنه؟ اگه کرده نتیجش کجاست؟

علت گرون شدن دارو به این بر میگرده که،بیمه ها درصد کمتری رو نسبت به قبل واسه تحت پوشش قرار دادن داروها تقبل کردن
من بیمم تامین اجتماعیه،الان پول داروم نزدیک 800 شده....
اتفاقا یکشنبه همین هفته که با دکترم داشتم صحبت میکردم،ایشون هم شاکی بودن از این اتفاق........

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , kohedard , hadisss , nahid , hessam , mahdie
منم خودم تقریبا سه ساله دارم رسیژن میزنم ولی الان تو دوستان و اطرافیان میبینم هر کی ربیف زده خاموش شده ام اسش...
با این حال که میگن دکترا هیچ فرقی با هم ندارن....icon_cry
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : یاسی , hessam , niloofary
ربیف پلاکاروکم میکنه فرقش باامپولای دیگه اینه من ازپارسال زدم تاامسال که ام ارای دادم پلاکام کمترشده بودhappy0065.gif
روز را با خنده شروع کن تا زندگی با خنده در دستانت شکوفا شود
 تشکر شده توسط : hessam , برگ 7 , tinookhe , niloofary
ربیف یاایرانیش هردو واسه کبدواسه اکثرافرادمضرهsad2
 تشکر شده توسط : niloofary , یاسی

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دستگاه تزریق ربیف (رسیژن) Ermia 27 24,465 2022/12/10, 08:17 PM
آخرین ارسال: Hossien67
  تامین هزینه داروی ربیف brocade64 0 1,632 2018/09/27, 10:42 AM
آخرین ارسال: brocade64
  دوره مصرف ربیف hyd69hyd 5 5,477 2018/01/14, 01:49 PM
آخرین ارسال: mysis
  اثربخشی وعوارض تزریق رسیژن شبانی 92 64,586 2017/10/02, 07:41 AM
آخرین ارسال: Olive58
Star تزریق ربیف را باید در چه بخش هایی از بدن انجام داد؟ naazanin 15 20,042 2017/08/03, 07:55 AM
آخرین ارسال: hessam
  تقاضای کاهش قیمت ربیف hessam 98 70,560 2017/02/21, 11:32 PM
آخرین ارسال: hyd69hyd
  برنامه هفتگی و زمان مناسب تزریق ربیف PAYA 6 6,247 2016/11/24, 12:57 PM
آخرین ارسال: atkh
  تولید رسیژن در ترکیه با لیسانس سیناژن saffari_mo 6 7,227 2016/07/17, 10:04 PM
آخرین ارسال: Roxana.sm
  تزریق رسیژن شهرزاد 73 47,933 2016/05/05, 11:14 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
Video شکل جدید دستگاه تزریق ربیف hessam 19 16,409 2015/05/11, 11:20 PM
آخرین ارسال: آرامش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: