•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشخیصهای افتراقی (بیماریهای تقلید کننده ی ام اس)
بیماری( Acute disseminated encephalomyelitis (ADEM یک بیماری خود ایمنی نادر است که به صورت ناگهانی اتفاق می افتد.
در مواردی بعد از ابتلا به یک میکروب یا ویروس یا واکسینه کردن سیستم ایمنی بدن دچار اشتباه شده و
با حملات گسترده و ایجاد التهاب در بافت سفید مغز و نخاع را منجر میگردد.
روش در مانی ان مانع شدن از التهاب ها با داروهای کورتیکو استروییدی میباشد و اگر آن جواب ندهد ایمونوگلوبین داخل وریدی یا پلاسمافریز انجام میگیرد.
این بیماری بسیار شبیه به بیماری ام اس است و در حدود بیماری های اسکروزیس چندگانه طبقه بندی میشود.
با این حال ویژگی های خاصی دارد که می توان ان را از ام اس تفکیک نمود اما این کار براحتی امکان پذیر نیست.
تفاوت ADEMبا ام اس این می باشد که ام اس در طول زمان بر میگردد اما بیماری ADEM دقیقا شبیه به ام است اما یکبار اتفاق می اقتد.
ADEM ممکن است به کما و مرگ منجر گردد در حالی که در ام اس چنین نبوده و فقط در موارد حاد ام اس این اتفاقات محتمل است.
موارد درمانی ان دقیقا شبیه به مواقعی است که در بیماران ام اس با حملات مواجه میشوند
یعنی خط اول درمان متیل پردینوزول و دگزامتازون است.و سپس کنترل با داروهای کاهش دهنده سیستم ایمنی.
این بیماری نادر بوده و با مطالعاتی که انجام گرفته اصل این موضوع که این بیماری فقط یک بار اتفاق می افتد نقض شده و در موارد خیلی کم حدود 3 درصد در کل دنیا گزارشاتی مبنی بر تکرار این بیماری صورت گرفته است که به آن عود مجدد میگویند Recurrence ADEM و این عامل تمایز ان را از بیماری ام اس سخت تر میکند البته در مواردی هم احتمال تبدیل این بیماری به بیماری ام اس گزارشاتی در برخی از مناطق دنیا مشاهده شده است.
تشخیص اینکه افتراق بین این بیماری و ام اس ایجاد شود به گذر زمان و بررسی سیر بیماری نیاز می باشد.
 تشکر شده توسط : آرزو , پریا حقیقت پور
با سلام.لطفا یک متخصص خوب در زمینه تشخیص ام اس بهم بگین .من خیلی از علایمهارو دارم ولی دو سه ماه قبل امآرآی مغز دادم مشکلی نبود.در ضمن پزشک ترجیحا تبریز باشه.
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
سلام عنوان کردن نام یک پزشک خاص در. تاپیک ها برخلاف قوانین یایت هست. مگر در پیام خصوصی
ولی لیست تمامی پزشکان متخصص تفکیک شده بر اساس شهردر این تاپیکموجود هست
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : nahid , پریا حقیقت پور
(2017/11/10, 10:30 AM)glassheart نوشته است: سلام عنوان کردن نام یک پزشک خاص در. تاپیک ها برخلاف قوانین یایت هست. مگر در پیام خصوصی
ولی لیست تمامی پزشکان متخصص تفکیک شده بر اساس شهردر این تاپیکموجود هست

ممنونم از شما.حالا اگه کسی میتونه در این مورد بهم کمک کنه تو پیام خصوصی برام بفرسته ممنون میشم.من موندم به کدومشون مراجعه کنم .
سلام اگه جواب آزمایش مایع نخاعی مثبت باشه و ام ار آی مغز هم پلاک نشان بده ولی بقیه ام آر آی و آزمایشات سالم باشه و هیچ علایم بالینی نباشه فکر میکنید ام اس هست؟؟
سلام
شما MRI مغز و گردن که گرفتید، پلاک هم وجود داشته .
معمولا اگه به MRI شک داشته باشن آزمایش مایع نخاعی میگیرن . مایع نخاعی هم نتیجه ش مثبت بوده. دکتر تشخیص ام اس دادن و دارو هم تجویز کردن .
پزشک بهتر از ما که تخصصی نداریم میدونه.
دیگه غیر از ام آر آی اگه آزمایش خاصی باشه برای رد احتمال بیماری های دیگه هست.
اگر هم شک دارید نظر پزشک دوم رو هم بپرسید و درمان رو با اعتماد به پزشک ادامه بدید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
سلام
همسرم حدودا سی ساله هستند. دو سال پیش دچار دوبینی شد و تاری چشم. وقتی اطراف رو نگاه می کرد انگار دو تا می دید. دکتر هیچ تشخیصی نداشت و فقط گفت عصبی هست و بعد از چند ماه رفع شد.
چند وقت پیش پاهاش احساس گزگز و بی حسی داشت و یا گاهی داغ میشه.
دیدوز چشم هاش به شدت قرمز بود و رکتر چشم پزشک رفت و دکتر بهش گفت پیش متخصص ام اس بره.
چقدر احتمال داره این ها علائم ام اس باشه؟ پیش چه کسی بره هزینه هاش رو نمی تونیم بپردازیم اگر زیاد باشه. احتمال هست چیزی جز ام اس باشه؟
ممنونم از پاسختون
سلام
دوست عزیز شما اصلا ننوشتین کدوم شهر هستین که ما بگیم پیش چه پزشکی برید، هرچند اسم پزشک خاصی را بردن خلاف قوانین سایت هست ولی خب میشد شما بگید که چه شهری هستن و دوستانی که میشناختن از طریق پیام خصوصی بهتون بگن
در حالت کلی این ی لیست از پزشکان مغز و اعصاب به تفکیک شهر هست
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : nahid , kaveh_plus , Yalyar , پریا حقیقت پور
(2018/06/07, 09:45 AM)glassheart نوشته است: سلام
دوست عزیز شما اصلا ننوشتین کدوم شهر هستین که ما بگیم پیش چه پزشکی برید، هرچند اسم پزشک خاصی را بردن خلاف قوانین سایت هست ولی خب میشد شما بگید که چه شهری هستن و دوستانی که میشناختن از طریق پیام خصوصی بهتون بگن
در حالت کلی این ی لیست از پزشکان مغز و اعصاب به تفکیک شهر هست

تهران هستیم و من خیلی نگران هستم. به همسرم نگفتم مطالعاتی کردم و این عوارض به عوارض ام اس شبیه هست. اگر برای شنبه بشه معرفی کنید ممنون میشم
سلام بچه ها. نمیدونم درسته اینجا بپرسم یانه( تازه واردم...ببخشید دیگه زیاد اطلاع ندارم از تالار ها)
راستش من این علائمی ک گفته رو در حد سه چهار مورد داشتم.(البته برای همشون توجیح هم دارما...مثلا خواب رفتگی رو ب طرز نشستنم و زیاد بی حرکت موندنم ربط میدم...تار شدن دیدمو به بالا رفتن شماره عینکم! و درد قفسه سینه ام که گاهی میاد و بی سرو صدام میره...این یکیو هنوز نتونستم توجیحش کنم! Smiley-cool14 خخخ)
میدونم به خانواد ه هم بگم میگن توهم زدم! ://

الان بنطرتون چیکار کنم؟
اصلا نمیدونم چیزی هست یا نه...Unknown

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشخیص افتراقی سندرم دویک و ام.اس havaars 23 23,570 2017/05/24, 08:27 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  ارتباط سیگار کشیدن با ام اس و تولید آنتی بادی خنثی کننده اینترفرون saffari_mo 2 3,502 2013/11/19, 01:18 AM
آخرین ارسال: ahya
  بیشتر بیماران ام اس نوع عود کننده و بهبود یابنده هستند najva 16 15,068 2012/12/17, 06:13 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست