امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تزریق ربیف را باید در چه بخش هایی از بدن انجام داد؟
(2013/05/21, 01:38 PM)naazanin نوشته است:
(2013/05/19, 11:01 PM)hessam نوشته است: البته خود شرکت مرک برای محل های تزریق ربیف یک دفترچه مخصوص داره که در این دفترچه محل بر روی بخش های مشخص شده برای تمام قسمت های بدن می توانید تاریخ بگذارید
من که خودم هر هفته یک بخش از بدن را تزریق انجام می دم و هفته بعد به بخش دیگه میرم
مثلا
یک هفته شکم چپ و هفته بعد ران پای راست

نمی دانم آیا درسته یانه ؟icon_cry
ولی من که 4 ساله این گونه دارم تزریق می کنم Smile (16)Smile (16)
آقا حسام من هم تجربه اکستاویا رو دارم هم ربیف
از دو تا مربی اموزشی هم نحوه تزریق رو یاد گرفتم
کلا 8 بخش تزریق داریم(بازو راست وچپ_ران راست وچپ_باسن راست وچپ_شکم راست وچپ)
توی هر بخش هم 6 نقطه واسه تزریق داریم

[تصویر:  99130989575367904408.jpg]

محل تزریق ربیف را باید به طور چرخشی در نواحی مختلف بازو و ران و باسن وشکم تغییر بدین.
اینکه شما یک هفته فقط در یک بخش تزریق میکنید کار اشتباهیه!!
باید هر دفعه که آمپول میزنید در یک بخش مچزا تزریق کنید
و دفعه بعدی که نوبت همون بخش که شد محل تزریقتون با بیشترین فاصله نسبت به محل تزریق قبلیتون باشه
برای مثال اگه بازو راستتون رو امشب زدین دفعه بعدی نویت بازو چپ شماست بعدشم نوبت بخش های دیگه (ران و باسن و شکم)به همین منوال....

بعدش که دوباره نوبت دست راستمون شد باید به این نکته توجه داشته باشیم که دفعه قبل کجا تزریق کردیم
در واقع با علامت زدن توی همون دفترچه هایی که داریم متوجه میشیم که دفعه قبل کجا آمپول زدیم تا بدونیم واسه تزریق جدیدمون که توی بازوی راستمون هست با بیشترین فاصله نسبت به تزریق قبل تو همون بخش (بازوی راستمون)اقدام به تزریق کنیم.
لطفا این عکس رو با کیفیت بالا بذارید تا بتونیم ما هم بتونیم پرینت بگیریم و استفاده کنیم.
سلام بچه ها- من تازه ربیف رو شروع کردم - قبلش اوونکس میزدم - منتها دستگاه ندارم- خانومی هم که بهم یاد داد تزریق کردنش رو گفت چندماه طول میکشه برات کیف و دستگاه بیاد.ایا برای شما هم اینطوریه چند وقت طول کشید تا دستگاهش بیاد؟ من خیلی سختمه بدون دستگاه خودم بزنم - ترسناکه خیلی

میشه نحوه تزریق رو هم بهم یاد بدین .اموزش دیدم ولی ممنون میشم از تجربیاتتون بهم بگین - در واقع اون مسیولی که بهم اموزش دادن گفتن هر هفته یک بخش - مثلا این هفته سمت راست شکم سه نقطه ب بیشترین فاصله- هفته بد بخش بعدی- ولی اینجا خوندم که بعضی ها میگن هر هفته یه نقطه از یک بخش- کدوم درسته؟
فعلا
شما چون ابتداى تزريق هستيد بهتر اول دستى تزريق كنيد
چون براتون راحت تره
بعد عز دو ماه بهتون دستگاه و كيف مى دند
راستى رفتين آموزش تزريق را ديدين ؟؟؟
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : ارغوانم آنجاست
سلام دوست عزیز، در مورد نحوة تزریق که چطوری باید تزریق بشه، به من هم اول گفته شد که هر هفته به سه نقطه از یک بخش بدن بزنید. امابا وجود اینکه با وسواس و دقت زیاد هر چیزی که پرستار ربیف به من گفته بود رو رعایت کردم، متاسفانه بعد از دو سه سال نقاط تزریق گود شدن که به علت ازبین رفتن بافت چربی و عضله در چند قسمت بدنم بود (علت: حساسیت من به دارو باعث شد وزن زیادی از دست بدم و تعداد نقاط تزریق کم شدن). بعداً متخصصی که برای جراحی مناطق از بین رفته به ایشون مراجعه کردم گفتن درست تر این بوده که هر بار به یک نقطه در یک بخش بدن می زدید (یعنی: سه بار تزریق هفتگی در سه بخش متفاوت از بدن) تا بافت های بدن صدمة کمتری ببینن. در مورد اینکه دستی بزنید یا با دستگاه هم نظر پرستار این بود که ابتدا دستی بزنید (توجه: با حفظ رعایت بهداشت دست‌ها). چون 1) هم تمرکزتون بر روی تزریق بیشتر هست (تجربة من از دستگاه: چند بار به علت آزاد نشدن فنر هدایت کنندة دستگاه که باعث راندن آمپول به بدن می شد، دارو خارج از بدنم تزریق شد و در واقع چند آمپول رو از دست دادم) و 2)اگر وزن کمی داشته باشید، تزریق با دستگاه درد خیلی بیشتری خواهد داشت (شخصاً این مورد رو هم تجربه کردم). امیدوارم پاسخ‌ها مفید بوده باشه.
(2017/07/30, 08:35 PM)hessam نوشته است: فعلا
چون براتون راحت تره

بله رفتم اموزش دیدم پیش خانم قدس خیلی با حوصله بهم یاد دادن ولی چون قبلا اونکس میزدم به خاطر همین با پن راحت ترم حس میکنم هر چند 6 تا اول رو باید رد هر صورت بدون پن زد-

(2017/08/01, 04:39 PM)پری سیما نوشته است: سلام دوست عزیز، در مورد نحوة تزریق که چطوری باید تزریق بشه، به من هم اول گفته شد که هر هفته به سه نقطه از یک بخش بدن بزنید. امابا وجود اینکه با وسواس و دقت زیاد هر چیزی که پرستار ربیف به من گفته بود رو رعایت کردم، متاسفانه بعد از دو سه سال نقاط تزریق گود شدن که به علت ازبین رفتن بافت چربی و عضله در چند قسمت بدنم بود (علت: حساسیت من به دارو باعث شد وزن زیادی از دست بدم و تعداد نقاط تزریق کم شدن). بعداً متخصصی که برای جراحی مناطق از بین رفته به ایشون مراجعه کردم گفتن درست تر این بوده که هر بار به یک نقطه در یک بخش بدن می زدید (یعنی: سه بار تزریق هفتگی در سه بخش متفاوت از بدن) تا بافت های بدن صدمة کمتری ببینن. در مورد اینکه دستی بزنید یا با دستگاه هم نظر پرستار این بود که ابتدا دستی بزنید (توجه: با حفظ رعایت بهداشت دست‌ها). چون 1) هم تمرکزتون بر روی تزریق بیشتر هست (تجربة من از دستگاه: چند بار به علت آزاد نشدن فنر هدایت کنندة دستگاه که باعث راندن آمپول به بدن می شد، دارو خارج از بدنم تزریق شد و در واقع چند آمپول رو از دست دادم) و 2)اگر وزن کمی داشته باشید، تزریق با دستگاه درد خیلی بیشتری خواهد داشت (شخصاً این مورد رو هم تجربه کردم). امیدوارم پاسخ‌ها مفید بوده باشه.

ممنون از ابنکه تجربه شخصیتون در اختیارم گذاشتین- راستش پرستار به من گفتن اگه جای تزریفاتو عوض کنی این اتفاق برات نمی افته - نمیدونم چقدر ممکنه برای من اتفاق بیوفته - راستش من چون قبلا هم 7 سال اونکس (اینترفرون) تزریق کردم حساسیت ندارم- و اصلا جاش نمی موند و گود نمیشه با اینگه فقط رو پاهام میزدم-وزنم هم معمولیه ولی امیدوارم این اتفاق نیوفته برای هیچ کدوممون-

(2017/07/30, 08:35 PM)hessam نوشته است: فعلا
چون براتون راحت تره

شما هم همین توصیه رو دارین که هر تزریق یک بخش از بدن (هر هفته سه بخش)یا اینکه هر هفته یک بخش از بدن با سه تزریق؟
(2017/08/02, 09:22 AM)ارغوانم آنجاست نوشته است: شما هم همین توصیه رو دارین که هر تزریق یک بخش از بدن (هر هفته سه بخش)یا اینکه هر هفته یک بخش از بدن با

اين سوال را
از پرستار و واحد آموزش بيماران بپرسيد
چون
واحد آموزش بيماران داروهاى مختلف نظر متفاوت از هم دارند

ولى من
وقتى
كه ربيف تزريق مى كردم
هر سه تزريق را روى يك ناحيه انجام مى دادم
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دستگاه تزریق ربیف (رسیژن) Ermia 27 24,184 2022/12/10, 08:17 PM
آخرین ارسال: Hossien67
  تامین هزینه داروی ربیف brocade64 0 1,599 2018/09/27, 10:42 AM
آخرین ارسال: brocade64
  دوره مصرف ربیف hyd69hyd 5 5,398 2018/01/14, 01:49 PM
آخرین ارسال: mysis
  اثربخشی وعوارض تزریق ربيف omid882 154 124,827 2017/11/25, 03:42 PM
آخرین ارسال: َAngien
  اثربخشی وعوارض تزریق رسیژن شبانی 92 63,684 2017/10/02, 07:41 AM