امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تایید قرص کلادربین در استرالیا
#1
تایید قرص کلادربین در استرالیا

استرالیا دومین کشوری است که قرص کلادربین را برای درمان ام اس از نوع عود و برگشت تایید کرده است.

این دارو موافقت اولیه خود را در روسیه در ماه ژوئیه سال 2010 ، زمانی که بعنوان اولین داروی خوراکی برای درمان ام اس درجهان مطرح شد به دست آورد. کلادربین در حال حاضر به عنوان داروی درمان سرطان خون است که با تزریق داخل وریدی انجام می پذیرد.

یک مطالعه دو ساله از فرمولاسیون خوراکی این دارونتایج قابل توجهی در کاهش عود این بیماری در افراد مبتلا به ام اس نشان داد.

تولید کنندگان ، شرکت مرک سرونو دارو را در ماه ژوئیه 2009 جهت صدور مجوز به موسسه داروهای اروپا (EMA) ارائه دادند و انتظار می رودهمین امسال و در سریعترین زمان در انگلستان کارهای آن پایان پذیرد.

موسسه ملی بهداشت ، درمان و طبابت نشان داده است که در نظر داردبرای ارزیابی کلادربین تنها از طریق فناوری عمل کند و دامنه نسخه اولیه را برای ارزیابی بالا برده است.

قرص کلادربین در استرالیا با نام تجاری Movectro ثبت خواهد شد

ترجمه از سایت :

http://www.mstrust.org.uk/news/article.jsp?id=4056
منبع:http://denizjoon.blogfa.com/post-595.aspx
ترجمه ازسایت sciencedaily

تحقیقات نشان می دهد فعالیت ام اس در فصول مختلف متفاوت است

ساینس دیلی(30اوت 2010) -- تحقیقات جدید نشان می دهد که فعالیت مولتیپل اسکلروزیس (ام اس) می تواند در طول ماههای فصل بهار و تابستان افزایش یابد

این پژوهش ، در 31 اوت 2010 در قسمت نورولوژی ژورنال پزشکی آکادمی مغز و اعصاب آمریکا منتشر شد..

دومینیکی مایر نویسنده این تحقیق و دارای مدرک دکترا از از بریگهم و بیمارستان زنان در بوستون و عضو آکادمی آمریکایی مغز و اعصاب گفت:"نتایج ما نشان داد که ظهور ضایعات در اسکن مغز در ماههای مارس-اوت ، دو تا سه بار بیشتر از ماه های دیگر سال بود "

برای این مطالعه ، محققان ام آر آی مغز 44 نفر از بیماران را درسالهای 1991الی 1993 درآب و هوای مشخص در سه سال مقایسه کردند.

شرکت کنندگان بین سنین 25 و 52 با ام اس درمان نشده بودند.

هر بیمار هشت اسکن هفتگی داشته سپس هشت اسکن دیگر در هفته های دیگر انجام داد وبه همراه 6 چکاب ماهانه بطور متوسط 22 اسکن به ازای هربیمار صورت گرفت.. اطلاعات آب و هوایی شامل درجه حرارت روزانه ، تابش نور خورشید و میزان بارش در منطقه بوستون بود.

بعد از یک سال ، 310 ضایعه جدید در 31 نفر کشف شد.

در طول مطالعه سیزده نفر ضایعه جدید نداشت.

مایر گفت: "نه تنها بیشتر ضایعات در طول فصل بهار و تابستان یافت شدند ، مطالعه ما نیز نشان داد که درجه حرارت بالاتر و تابش نور خورشیدی نیز با فعالیت بیماری مرتبط بود".

هیچ ارتباطی بین بارش و ضایعات پیدا نشد.

این مطالعه مهم است زیرا تجزیه و تحلیل و پیشینه آن به اوایل دهه 1990 و قبل از تصویب داروهای عود ام اس ،برمی گردد بنابر این داروها نمی تواند در نتیجه آن اثرگذارباشد.

در سرمقاله این تحقیق از قول دکتر آنه کروس از دانشکده پزشکی دانشگاه سنت لوییس واشنگتن ، آمده است: مطالعه ای شبیه این احتمالا قادر به تکرار نخواهد بود"

کروس همچنین عضو آکادمی مغز و اعصاب آمریکاست

مطالعات آینده بایستی بیشتر به این که عوامل محیطی چرا وچگونه در بیماری ام اس تاثیر می گذارد بپردازد.

یکی از جنبه های قابل توجه این پژوهش آن است که آزمایش های بالینی اغلب از ام آر آی برای ارزیابی اثربخشی داروها استفاده می کنند و معمولا مطالعات بین 6 و 12 ماه طول می کشد.

اگر این تحقیق بدنبال بهار در زمستان اجرا گردد ، ممکن است به نظر برسد که کاهش ضایعات به دلیل اثر داروست ، اما علت فقط ممکن است به تغییر فصل مربوط باشد

نتیجه معکوسی را شاهد خواهیم بود. در صورتی که مطالعه در فصل زمستان شروع شده و تا بهار و تابستان به طول انجامد.

منبع ترجمه:

www.sciencedaily.com/releases/2010/08/100830192931.htm

http://denizjoon.blogfa.com/post-593.aspx
 تشکر شده توسط : hamid , mehdi.abdn , Sina , yaro
#2
من پارسال در مورد قرص کلاریپین با دکترم صحبت کردم ولی گفت عوارضش خیلیه و همچین ارزون هم نیست و فراوون هم نیست هر دونه قرص 55000 تومنه که برابر با یه آمپول بتافرونه . ولی بازم خوبه .
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
#3
تایید داروی خوراکی کلادریبین توسط اروپا

همان طور که قبلا هم گفته شد در سال ۲۰۱۰ نتایج مطالعات اولین داروهای خوراکی ام اس یعنی کلادریبین و فینگولیمود برای تایید و ورود به بازار دارویی به سازمان غذا و داروی امریکا یا FDA داده شد اما در ان زمان کلادریبین به علت احتمال بروز سرطان و نیاز به مطالعات بیشتر مورد تایید قرار نگرفت و فینگولیمود مجوز ورود به بازار گرفت.
اما مطالعات مربوط به کلادریبین ادامه یافت و بالاخره بعداز ۷ سال ادامه مطالعات، دارو مجوز ورود گرفت و مشخص شد که این دارو ریسک بدخیمی ها را بیشتر نمی کند.

قرص خوراکی کلادریبین برای ام اس نوع عود کننده - بهبود یابنده استفاده می شود و با توجه به قدرت و تاثیر فراوان دارو بیشتر در کسانی استفاده میشود که بیماری آنها خیلی فعال بوده و یا به خط اول درمان پاسخ ندادند.

نکته بسیار مهم و جالب در مورد دارو ، راحتی مصرف آن است ، به طوری که بیمار ابتدا حدود یک هفته قرص را مصرف می کند و حدود یک ماه بعد مجددا یک هفته قرص را مصرف می کند و تا یک سال بعد نیاز به مصرف دارو ندارد و مجددا بعد از گذشت یک سال این کار را یکبار دیگر تکرار می کند،
یعنی در کل بیمار حدود ۱۰ روز در سال اول و ده روز در سال دوم دارو مصرف می کند . جالب این است که بیمار نیاز به مصرف دارو تا چهار سال ندارد و اکثر بیماران شرکت کننده در مطالعه تحقیقاتی دارو تا چهار سال کنترل بودند و حمله یا پلاک جدید در ام ار آی نداشتند.


دکتر امیررضا عظیمی 27.10.17
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : Aydanima , a_f , mahdi1004 , alireza1111
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  BG-12 دومین داروی خوراکی تایید شده. Prime 17 16,159 2015/05/20, 12:13 AM
آخرین ارسال: 0MID
  تایید داروی تزریقی جدید (plegridy ) توسط FDA sina gt 10 8,463 2014/08/21, 12:23 PM
آخرین ارسال: اميدوار
  داروی اکستاویا برای ام اس تایید شد Sina 2 4,386 2012/04/04, 07:24 PM
آخرین ارسال: سـاناز
  اولین قرص خوراکی برای درمان ام‌اس در آمریکا مورد تایید قرار گرفت nazaninn 15 12,660 2011/02/21, 11:48 PM
آخرین ارسال: مهوش
  FDAداروی fampridine-SR را برای درمان ام اس تایید کرده است aztab 1 3,339 2010/07/31, 12:20 PM
آخرین ارسال: montazerکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست