•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 21
  • 22
  • 23(current)
  • 24
  • 25
  • ...
  • 34
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاری دید
حدودآً از دو هفته پیش تاری چشمم بیشتر شده سرگیجه ی شدید دارم و تعادلم هم ضعیفه از ترس پالس پیشِ دکترم نی رفتم تا اینکه به اجبار همسرم چهارشنبه رفتم فعلاًیه دونه پردنیزولون تجویز کرد گفت اگه چند روز بعد خوب نشدی باید پالس بشی برا فردا هم کلاً باید چکاپ بشم الان اوضاع چشمم بد جوریِ ،دارم یه چشمی نگاه می کنم تایپ با یک چشم خیلی سخته ناهید جان من هر دفعه پالس شدم بهتر شدم فقط عوارض خود کورتون یه ماه طول کشیده به خاطر همین از پالس متنفرم ولی چاره نیست الان دیگه نمی تونم حتی به مانیتور نگاه کنم
التماس دعا از همه ی بچه ها دارم innocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gificon_questionicon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : baharan , MFhealth , neda.n , kaveh_plus , Nooranta , nahid
(2013/09/09, 01:15 PM)nahid نوشته است: من چند ساله که می خوام بدونم اگه چشممون تار شد درهمون لحظه که اولین احساس تاری رو داشتیم باید فورا به دکتر مراجعه کنیم و کورتون یا پالس بگیریم چون در غیر این صورت کامل رفع نمیشه ؟ این درسته ؟
یا این که فرقی نمیکنه چه زود داروی کورتونی مصرف کنیم چه دیر تفاوتی از لحاظ بهبودی نداره مگر در سرعت رفع تاری ؟
تا به حال چیزهای ضد و نقیضی شنیدم و میخوام یه بار برای هم خودم و هم دیگران همه چیز روشن بشه.
لطفا هرکسی اطلاعاتی داره بگه .ممنون میشم.
ناهید جون اول از همه بگم اطلاعاتم نه جنبه علمی داره نه پزشکی تنها تجربه شخصیه اول اینکه پزشک من معتقده هر علامتی که بیشتر از چهل و هشت ساعت طول بکشه باید پیگیری بشه . دوم اینکه به نظر من بستگی داره حد تاری چقدر باشه . من خودم تجربه خوب شدن تاری خیلی محدود و کم رو بدونه پالس داشتم . در خیلی از موارد هم شنیدم که در صورت پالس نگرفتن بعد یه دوره البته طولانی تر خودش خوب میشه حالا این خوب شدن بدون کورتون شاید تاثیراتی هم داشته باشه مثلا عصب چشم رو بیش از حد معمول ضعیف کنه . من خودم اگه تاری دید جدی داشته باشم ترجیح میدم حتما پالس بگیرم چون هم زودتر خوب میشه و هم دیگه کار با تردید انجام ندادم . بالاخره عوارض کورتون هم ک نازلی جون گفت خب بعله هست ولی ارزشش رو داره . در نهایت من همیشه نیاز به پالس گرفتن یا نگرفتن رو به عهده تشخیص پزشکم میذارم و هر کاری که بگه انجام میدم
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , hamid , Nooranta , nahid , نازلی , MFhealth
(2013/09/09, 01:15 PM)nahid نوشته است: من چند ساله که می خوام بدونم اگه چشممون تار شد درهمون لحظه که اولین احساس تاری رو داشتیم باید فورا به دکتر مراجعه کنیم و کورتون یا پالس بگیریم چون در غیر این صورت کامل رفع نمیشه ؟ این درسته ؟
یا این که فرقی نمیکنه چه زود داروی کورتونی مصرف کنیم چه دیر تفاوتی از لحاظ بهبودی نداره مگر در سرعت رفع تاری ؟
تا به حال چیزهای ضد و نقیضی شنیدم و میخوام یه بار برای هم خودم و هم دیگران همه چیز روشن بشه.

من هم زیاد با چشمم مشکل داشتم (تاری دید مشکل اول و شایع در من بوده و هست)
این که بدونه کورتون کامل رفع نمیشه غلطه و رفع میشه ولی زمان میبره
ولی من اینجوری به این داستان نگاه میکنم
مثلا بدون کورتون چند ماه و با کورتون چند روز زمان میبره تا مشکل اونقدر که باید حل شه

فرض بر این که به جای تاری چشم یکی پاهام مشکل پیدا کنه و بدون کورتون هم بعد از چند ماه خوب بشه اما بعد از چند ماه که خوب شده آیا من میتونم مثل قبل راه برم؟ یا نیاز به فیزیوتراپی دارم؟
تو فکر من اینجوری ترسیم میشه که نباید ارتباط مغز با هر عضوی مدت زیادی قطع بمونه چون مغز بعد از یه مدت طولانی زمان و تمرین نیاز داره تا دوباره بتونه مثل قبل با اون عضو ارتباط بر قرار کنه(مغز فراموش میکنه و دوباره باید یاد بگیره)
چشم ارتباط خیلی گسترده با مغز داره پس نباید این ارتباط خیلی طولانی مدت مخدوش بمونه و یه پالس کورتون با همه عوارضش لازمه(البته باز هم نظر دکترم مهمترین قسمته)
این چیزیه که من فکر میکنم
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : sina gt , simin , kiana , Nooranta , nahid , ahya , نازلی , ayda.m , zohaa , hadisss , liliyam
ناهید خانم
اول لطفاً لینک زیر رو ببینید
http://mscenter.ir/showthread.php?tid=8888
ببینید تو تعریف اتک هایی که تو ام اس به وجود میاد نوریت اپتیک خیلی بهتر کنترل میتونه بشه. یعنی خفیف تر محسوب میشه نسبت به سایر عودها.
بعدشم بحث مهم اینه که از علامت باید حتماً 24 ساعت بگذره و علامت ماندگاری داشته باشه تا اعلام اتک کنن. بعدشم نکته مهم تر اونکه برای هر چیزی پالس شدن اصلاً کار درستی نیست. مخصوصاً نوریت اپتیک. البته نوریت اپتیک های قوی ای هم هستن. دیدم بیمار کاملا بینایی دو چشم رو از دست میده حین عود بیماریش
میزان پالس و اینکه در حملهای عصب بینایی فقط با نظر پزشک قابل تعیین هست. خیلی از حملهای عصب چشم هستن که با چند تا دگزا التهاب عصب بینایی بر طرف میشه
در مورد ماندگاری ضعفبه وجئود اومده باید بگم .کورتن تنها وظیفه ای که داره اینه که التهاب سریعتر رفع میشه. خاصیت داروهای استروئیدی هست.اگر ضایعه ای به وجود اومده باشه کورتن هیچ وقت نمیتونه ضایعه رو ترمیم کنه.خوب حین عود با تشخیص پزشک بهتره مصرف بشه تا از ایجاد ضایعهای بیشتر جلوگیری بشه
در ضمن یه نکته مهم که میخواستم بگم. اینه که کورتن شمشیر دو لبه هست. هیچ وقت نباید سر خود مصرف بشه. ضررش به اندازه مزیتش هست. خیالتون راحت باشه. اگر پزشک تشخیص مصرف بده احساس خطر کرده که حاضره عوارض ناشی از مصرف رو قبول کنه. پس هر حمله ای کورتن نمیخواد. زیاد بهش دل خوش نکنید
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : nahid , ahya , نازلی , paeazan , MFhealth , hamid , neda.n , محبوب64 , kaveh_plus , Nooranta , zohaa , yummy , hadisss , liliyam
(2013/09/09, 04:49 PM)sooorooosh نوشته است: در مورد ماندگاری ضعفبه وجئود اومده باید بگم .کورتن تنها وظیفه ای که داره اینه که التهاب سریعتر رفع میشه. خاصیت داروهای استروئیدی هست.اگر ضایعه ای به وجود اومده باشه کورتن هیچ وقت نمیتونه ضایعه رو ترمیم کنه.خوب حین عود با تشخیص پزشک بهتره مصرف بشه تا از ایجاد ضایعهای بیشتر جلوگیری بشه

پس کورتون میتونه از ضایعات بیشتر جلوگیری کنه ، اینش مهمه .
تاخیر در درمان ممکنه عوارض جبران ناپذیری داشته باشه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , MFhealth , نازلی , zohaa
سلام بچه ها
من اولین حملم یکسالو نیم پیش تاری دید بود
که یه چشمم کاملا تار میدید
اما الان دوباره چشمام تار شده
نه اینکه مثل اون دفعه کامل تار باشه ها اما مثه یه ضعیفیه
یعنی به شدت اون دفعه نیست
راستش میترسم برم دکتر کورتون بزنه
آخه تارش شدید نیست اما کاملا حسش میکنم
اولا فکر میکردم از ضعیفی چشممه
نور انداختم تو چشمم و فهمیدم دوباره .....
یعنی خودش خوب میشه؟
 تشکر شده توسط : FBF , kaveh_plus , zohaa
ماندانا جان بهتره به دکترت مراجعه کنی
شاید اصلا احتیاج به پالس نداشته باشی و با چند تا دگزا هم به بهبودی کامل برسی
و شاید دکترت بگه چیز مهمی نیست
ولی پشت گوش انداختن شاید عواقب خوبی نداشته باشه
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : neda.n , FBF , kaveh_plus , paeazan , mandana18 , zohaa
ماندانا خانوم حمید درست میگه این که یه سر به دکترتون بزنید بهترین گزینه است
واقیتش تاری دید همیشه با تاری دید کامل اتفاق نمی افته و اشکاله خیلی متنوعی داره
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
منم یه 2 هفته ای هست که از آخرین حملمم که 7 مرداد بود چشم سمت راستم کمی تار شده , چشم پزشک گفت عصب چشمت ملتهب شده چون من از چشم چپ کلا ایراد دارم , خلاصه که با دکتر عظیمی تماس گرفتم گفتند 4 تا آمپول دگزا بزنم ,
خدا بخیر بگذرونه
زندگی باوری میخواهد از جنس امید که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد , آن امید از ته دل به تو گوید که خدا هست هنوز ...... Heart
 تشکر شده توسط : zohaa , liliyam
سلام دوستان گلم...چند تا سوال داشتم
1)عزیزایی که بیماریشون با تاری دید شروع شد، چقدر طول کشید تا تاری دیدشون خوب بشه و مثل اول ببینن
من خودم 6 ماهه که با تاری دید گفتن ام اس دارم... و هنوز تاری دیدم خوب نشده...پس کی خوب میشم؟؟؟
دکتر گفت این لکه هایی که تو مغزت هست عمودی هستن....(نفهمیدم منظورشو) ولی گفت نه میشه گفت ام اس داری نه میشه گفت نداری!!!!! به نظرتون تا کی معلوم میشه که دارم یا نه!!! البته اکتووکس تزریق میکنم و خیلی راحته واسم دو ماه بتافرون میزدم که جاش می موند ولی این اصلا جاش نمی مونه...

(2012/01/05, 08:12 PM)ZAKER نوشته است: سلام:من سه چهار ماهی میشه که تاری دید دارم ولی دکترم داروئی براش نمیده.میخوام بدونم آیا شما برای تاری دید دارویی میگیرین یا نه؟

سلام من تاری دید داشتم ولی ام آر آی هم ازم گرفتن و گفتن ام اس هست...4 روز بستری بودم 10 تا سرم زدن که نمیدونم چی بود!!!!!
اکتووکس میزنم و تاری ه خوب نشده!!!!

(2012/01/05, 08:18 PM)نازلی نوشته است: سلام، برای تاری دید داروی خاصی نیست فقط اگر پالس تراپی بشید تاری دیدتان برطرف میشود چون کورتون التهاب عصب را بر طرف می کند
با توجه به تجربه ای که دارم گفتم چون در هر حمله ای که به من میشه چشمهام تار میشه و دکتر کورتون تجویز میکنه

سلام من تاری دید داشتم ولی ام آر آی هم ازم گرفتن و گفتن ام اس هست...4 روز بستری بودم 10 تا سرم زدن که نمیدونم چی بود!!!!!
اکتووکس میزنم و تاری ام خوب نشده!!!!

(2012/01/05, 11:50 PM)TootFarangi نوشته است: بسته به شدت حمله ممکنه براتون کورتون تجویز بکنن یا نه !
گاهی مواقع پیش میاد فقط کورتون عضلانی رو میدن و گاهی وریدی.
بازمپزشک ها بعد از معاینه اگر متوجه بشن 60% مشکلی ندارید دارو تجویز نمی کنن.
اصولا عقیده شون بر اینه که اگر بیمار تا 60% بهبود داشته باشه ینی خوبه. صبر نمی کنن تا به 100% برسه.

احتمالا شما هم برای پزشک تون جزو اون 60% ها هستید.

(2012/01/06, 01:10 AM)غزل نوشته است: سلام دوستانicon_question
من هم چند هفته ای میشه که گاهی اوقات تاری دید و دوبینی دارم. این حالت دائمی نیست و به فواصل تکرار میشه. التهاب عصب بینایی که ازش صحبت میکنید در ام اس جزء علائم شایع هست اما قابل رویت مستقیم توسط پزشک نیستconfused2 استفاده از وسیله دید مستقیم شبکیه که از طریق اون میشه عصب اوپتیک رو دید بر خلاف تصور التهاب رو نشون نمیده به این دلیل که این حالت در خلف ناحیه عصب دیده میشه و از طریق دید دوبعدی قابل مشاهده نیستHuh شدت این التهاب فقط از طریق MRI & VIP تعیین میشه. من برای این مشکل حتی به اوپتومتریس مراجعه کردم و عینکم رو عوض کردم اما کمکی نکرد پس سعی میکنم سازگار بشم به شما هم پیشنهاد میکنم زیاد دنبال درمان علائم نباشید. دارویی که برای این مشکل به صورت کلاسیک استفاده میشه پرذنیزون هست از دسته کورتیکواستروئیدها. با توجه به اثرات سوء کورتن در دراز مدت به خصوص بهتره استفاده نشه angry2 عصبی که دچار تحلیل میلین شده بعد از مدتی بازهم با تاخیر راهش رو پیدا میکنه به بدن هوشمند خودتون فرصت رهایی بدین و از راههای سرکوب مکانیسم طبیعی استفاده نکنیدagreement2 پاینده باشید و آدینه روز شما به خیر.

سلام من تاری دید داشتم ولی ام آر آی هم ازم گرفتن و گفتن ام اس هست...4 روز بستری بودم 10 تا سرم زدن که نمیدونم چی بود!!!!! امکان داره کورتن باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 تشکر شده توسط : نازلی

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 21
  • 22
  • 23(current)
  • 24
  • 25
  • ...
  • 34