امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر منطقه جغرافیایی بر ام اس
به نظرم منطقه جغرافیایی حتی در یک شهر تاثیر دارد نظر شما چیست؟
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
اساسا چون من ژئومورفولوژی خوندم و کنکور جغرافیای پزشکی شرکت کردم به شما این اطمینان را میدهم که محیط تاثیر داردSleepySleepySleepy البته چیزایی که درباره جغرافیای ms گفته شده همه کلیت هستن ومنطقه بندیش یا نیست یا حداقل من پیدا نکردم تو ایران اصفهان وبعد تهران بیشترین آمار رو دارنconfused2

اختلافات جغرافیایی: براساس این فرضیه ms در مناطق دور از خط استوا بیشتر رخ می دهد. برخی دانشمندان معتقدند، با توجه به اینکه میزان مواجهه با نور آفتاب در طول سال، در مناطق نزدیک به خط استوا بیشتر است و ویتامین d به طور طبیعی به دنبال مواجهه با آفتاب تولید می شود، این ویتامین اثر مفیدی بر عملکرد سیستم ایمنی دارد و ممکن است به محافظت در برابر ms کمک کند.
همچنین مطالعه درباره الگوی مهاجرت نشانگر این است که اگر افراد متولد شده در یک منطقه جغرافیایی خاص که با خطر بالاتری برای ابتلا به بیماری ms همراه است، قبل از ۱۵ سالگی به یک منطقه جغرافیایی دیگر با خطر کمتر ابتلا مهاجرت کنند، خطر ms در آنها معادل با منطقه ای خواهد بود که به آنجا مهاجرت کرده اند.

همه‌گیرشناسی
انتشار جغرافیایی ام. اس یکنواخت نیست، این بیماری بیشتر در مناطق معتدل و سرد پیش می‌آید و در مناطق با آب و هوای گرم و استوایی نادر است. مهاجرت از مناطق با شیوع بیشتر به مناطق با شیوع کمتر و بلعکس در میزان شیوع ام. اس نقش دارد. ام. اس در نژاد سفید پوست شایع‌تر است.

منطقه جغرافيايي نيز در بروز بيماري ms نقش دارد . بطوريكه در برخي نقاط دنيا مثل آمريكاي شمالي و اروپا شيوع بيماريms بيشتر است و اگر كسي در سنين قبل از ۱۵ سالگي از منطقه كم خطر به اين نواحي مهاجرت كند احتمال بروز بيماري در وي همانند افراد ساكن در آن محل مي شود.
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : paeazan , nazaninamiri70 , farda20032020 , helli , مبارز
خیلی این منطقه جغرافیایی ذهنم رو درگیر کرده چرا که محل قبلی کار من در جایی در یک منطقه خوب بود(از لحاظ آب و هوا) که حالم فوق العاده خوب بود ولی از زمانیکه محل کارم عوض شد حال من هم عوض شد .الان به سختی می توانم تعادل خود را حفظ کنم .
وقتی کلاس کاردرمانی می رفتم چند نفر بیمار هم آنجا بود . ساکنین لبه های شهر مثل من حالشان بسیار بدتر بود .

به نظرم پارازیت ها و امواج مغناطیسی خیلی تاثیر دارد .

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : sasan-8 , سمیرا67
عوامل تشدید کننده در بیماری ام اس :
با مراجعه به منابع مختلف پی میبریم که عوامل زیادی در تشدید بیماری موثر می دانند که تعدادی از آنها را با اطمینان بیشتری میتوان عنوان کرد . لیکن نقش برخی دیگر هنوز مورد سوال است از جمله اینها میتوان به موارد چندی اشاره کرد .

1- استرس های جسمی و روحی چه به صورت حاد و ناگهانی و چه به صورت مزمن میتواند دو برابر بیشتر از شرایط معمول باشد . لازم به تذکر است که طرز تلقی و نگاه فرد به شرایط سخت و دشوار زندگی ، نحوه برخورد او و تلاش وی برای حل مسائل و یا پذیرش منطقی آنهاست که تعیین کننده می باشد ، لیکن رل استرس های روحی و جسمی در بروز و شیوع این بیماری و یا تشدید حملات ام اس هنوز ثابت نشده و نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه دارد.

2- بیماریهای عفونی و تب دار از جمله بیماریهای ویروسی و آنفولانزا

3- گرمای محیط بخصوص اگر همراه با رطوبت باشد ( بعلت بالارفتن دمای داخلی بدن ، لذا بیماران از استحمام با آب داغ و یا رفتن به سونا و هم چنین ورزش های فیزیکی سنگین و خسته کننده باید خودداری کنند.)

4- خستگی : بیش از حد متعارف

5- ضربه ها : که هنوز در مورد آن اطلاعات متناقضی وجود دارد.
ببینین کدوم یکی از شرایط شما بیشتر تغییر کرده وسعی کنید خودتون رو سازگار کنینicon_question
 تشکر شده توسط : sasan-8 , مبارز , farda20032020
سمیرا خانم دست شما درد نکنه خیلی مفید بود.این تاثیر بد گرما به محل پلاکها هم مربوط میشه؟
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , sasan-8
گرما
گرمای محیط به خصوص اگر همراه با رطوبت باشد، می تواند بسیار آزار دهنده باشد. گرمای زیاد می تواند ضعف عضلانی شدید ایجاد کند، گرچه برخی بیماران ام اس از گرما شکایتی ندارند وحتی از گرفتن دوش آب گرم احساس رضایت بیشتری دارند.چیزی که من میدونم این هست که گرمای سیستم مرکزی بدن که زیاد بشه باعث بروز حالتی شبیه حمله میشه که شایع ترین نوع اون هم تاری دید هست.فکر نمیکنم جای پلاک ها روی تاثیر یا عدم تاثیر گرما تفاوتی ایجاد کنهicon_cryicon_cry
 تشکر شده توسط : sasan-8 , farda20032020 , مبارز
مرگ من اینو از حفظ گفتی یا گشتی تو کتابای ترم اولت پیدا کردی!!!!laughing3laughing3laughing3
 تشکر شده توسط : mahdie
احمدرضا نمکدون این تایپکا مثل گفت وگو نیست که شوخی کنیمconfusedاینجا فقط برای مباحث علمیه برات زوده حالاSmile (16)Smile (16)به جون حاجی تو منابع ارشد بود یادم موندهangelangel
 تشکر شده توسط : mahdie , farda20032020 , مبارز
بی جنبهangry2angry2angry2
تقصیر منه رو پستای تو نظر میذارم اصلا قهرم از دلم درآر زود باشsad2sad2sad2sad2
ضمنا اگه اینجوری که نوشتی باشه من اوضاعم خیلی خیته چون تو ناف گرما هستم
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , mahdie
آره آخرین دفعه ای که استخر رفتم دوستام من رو به زور بردن تو جکوزی و خیلی خیلی زیاد حالم بد شد .
رطوبت هم فوق العاده بد هست الان فهمیدم ساحل دریا بخصوص جنوب اصلا خوب نیست ولی واقعا هیچی به اندازه امواج مزاحم برامون بد نیست فکر می کنم .

تشکر شده توسط : سمیرا67 , مبارز

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ام اس میتونه رو خانه دار بودن تاثیر بذاره؟؟ MMy 27 14,428 2014/07/16, 01:16 AM
آخرین ارسال: HannahZ
  تاثیر ویتامینهای سفارش شده رو روند ام اس؟ shams_taban2000@yahoo.com 39 26,164 2014/06/21, 12:55 PM
آخرین ارسال: ابراهیم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان