امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر ازدواج با زن تحصیلکرده و باهوش...
ازدواج با زن تحصیل کرده و باهوش برشیوه زندگی ، طول عمر و سلامت مردان تاثیرگذار است

تحقیقات جدید نشان می‌دهد مردانی که با زنان تحصیلکرده و با ضریب هوشی بالا ازدواج می‌کنند عمر طولانی‌تر و زندگی بهتری دارند.

مردها تصور می‌کنند که باهوشی آنها برای بهره‌مندی از یک زندگی مطلوب کافی است اما این مسئله به تنهایی کافی نیست زیرا پژوهشگران به تازگی کشف کرده‌اند که هوش و تحصیلات یک مرد در کیفیت زندگی وی نقشی ندارد اما در عوض زنان باهوش می‌توانند باعث افزایش طول عمر و سلامت شوهران خود شوند

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز� به نقل از� تایمز ، محققان این بررسی معتقدند زنانی که دارای تحصیلات بالاتر هستند بیش از دیگر زنان از رژیم‌های غذایی سالم، درمان‌های پزشکی و رعایت نکات بهداشتی مطلع هستند و به همین دلیل می‌توانند کیفیت زندگی همسر و فرزندان خود را به‌طور قابل‌توجهی بهبود ببخشند.

محققان می‌گویند دلیل این امر نیز استفاده بیشتر زنان از هوش‌شان در راستای سالم بودن است. این زنان برای خود و همسران‌شان برنامه غذایی خوبی تدارک می‌بینند و بیشتر مراقب عاداتی هستند که به خطر افتادن سلامت می‌شود گرچه اکثر مردانی که باچنین زنانی ازدواج می‌کنند قدر نشناس بوده و از محتاط بودن بیش از حد آنها گله‌مند هستند.

در این تحقیق که روی بیش از ۵/۱ میلیون نفر صورت گرفته مشخص شد میزان تحصیلات زنان بسیار بیشتر از مردان روی کیفیت زندگی و داشتن عمر طولانی‌تر موثر است.

زنان به‌طور سنتی بیش از مردان وظایف خانه و خانواده را به دوش می‌کشند و به همین دلیل میزان تحصیلات زنان بیشتر از مردان روی کیفیت زندگی موثر است. برای مثال در صورتی که زنان اطلاعات کافی در مورد مواد غذایی و خواص آن داشته باشند می‌توانند رژیم غذایی سالم‌تری برای خانواده خود فراهم کنند و به این ترتیب به سلامت اعضای خانواده کمک کنند.

زنانی که تحصیلات بالاتری دارند همچنین اطلاعات کامل‌تری در مورد داروها و مسائل بهداشتی دارند می‌تواند کمک بسیار موثری به پیشگیری از بیماری‌ها در میان اعضای خانواده کند.

[تصویر:  687658565751.jpg]

این تحقیق با استفاده از مطالعه‌ای که در سال ۱۹۹۰ روی بیش از ۵/۱ میلیون سوئدی که بین ۳۰ تا ۵۹ سال سن داشتند انجام شد.

این مطالعه که نزدیک به ۱۳ سال به طول انجامیده بود علت‌های گوناگون مرگ را که شامل سرطان، بیماری‌های قلبی و سکته و مانند این‌ بود بررسی می‌کرد. این تحقیق که در نشریات بیماری‌های عفونی به چاپ رسیده نشان می‌دهد در مورد زنان میزان تحصیلات بالاتر تاثیر بسیار بیشتری روی بهبود زندگی مردان و افزایش طول عمر آنها دارد، این در حالی است که در مورد مردان میزان درآمد ماهانه اهمیت بیشتری برای داشتن زندگی بهتر دارد، البته هوش مردان نیز می‌تواند بر شادابی همسران و طولانی شدن زندگی شریک زندگی آنها موثر باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد درآمد مناسب مردان می‌تواند میزان مرگ‌ومیر را هم برای زن و هم برای خود مرد کاهش دهد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد مردانی که با زنان دارای تحصیلات دبیرستانی ازدواج می‌کنند نسبت به مردانی که با زنان دارای تحصیلات دانشگاهی ازدواج می‌کنند ۲۵ درصد بیشتر دچار مرگ زودرس می‌شوند. زنان تحصیلکرده سریع‌تر متوجه بیماری‌ در بین اعضای خانواده و همسر خود می‌شوند و نسبت به مسائل پزشکی توجه بیشتری نشان می‌دهند.

تحصیلات زنان روی مرگ‌ومیر خودشان هم تاثیر بسیار بالاتری دارد به‌طوری که زنان دارای تحصیلات دانشگاهی نسبت زنان دارای تحصیلات مدرسه‌ای ۵۳ درصد بیشتر در خطر مرگ زودهنگام هستند.

پروفسور الن ماریون دیویس از دانشکده بهداشت عمومی انگلستان در این‌باره گفت: «این تحقیقات نشان می‌دهد شیوه زندگی، طول عمر، سلامت و تحصیلات تا چه حد به یکدیگر وابسته هستند. به همین دلیل می‌توان با بالا بردن سطح عمومی تحصیلات در یک جامعه طول عمر را افزایش داده و جامعه‌ای سالم‌تر داشته باشیم.

همچنین در تحقیقی که توسط دانشگاه ملی استرالیا به انجام رسیده بود نیز نتایج مشابهی در این زمینه به دست آمد. این محققان متوجه باشند ازدواج به‌طور کلی میزان رضایت از زندگی را افزایش می‌دهد. میزان این افزایش در مردان بسیار بیشتراست به‌طوری که مردان بعد از ازدواج به میزان ۱۳۵ درصد بیشتر نسبت به دوران مجردی شادتر هستند. اگر چه این آمار در مورد زنان کم‌تر است به‌طوری که میزان افزایش رضایت آنها نزدیک به ۵۴ درصد بود.

در این تحقیقات همچنین مشخص شد به ازای هر سالی که به تحصیلات زنان اضافه می‌شود میزان رضایت و شادی مردان از زندگی مشترک نزدیک به ۸ درصد افزایش پیدا می‌کند، به این ترتیب می‌توان گفت مردی که با یک زن لیسانسه ازدواج کند نسبت به مردی که با زنی با تحصیلات غیر دانشگاهی ازدواج کند ۳۲ درصد شادتر است.

اگرچه این تحقیقات نشان می‌دهد این موضوع در مورد زنان صادق نیست و تحصیلات مردان تأثیر زیادی در رضایت زنان از زندگی ندارد، بلکه فاکتور مهم در این زمینه سطح و منزلت اجتماعی، موفقیت و موقعیت شغلی و میزان درآمد است.

تشکر شده توسط : baran , سحــــــــر , saffari_mo , nazaninn , zaynab , hania , sara2 , ارزو , alireza1111 , arezooo82 , عروس
نقل قول: تحصیلات زنان روی مرگ‌ومیر خودشان هم تاثیر بسیار بالاتری دارد به‌طوری که زنان دارای تحصیلات دانشگاهی نسبت زنان دارای تحصیلات مدرسه‌ای ۵۳ درصد بیشتر در خطر مرگ زودهنگام هستند.
??? ??? ??? :Smile :Smile :Smile
بالاخره تحصیلات زنارو زودتر میکشه یا دیرتر ؟!
یعنی تحصیلات زنا به افزایش طول عمر مردا و کاهش عمر خودشون کمک میکنه ؟!! اگه اینطوره که خیلی ایثاره ....همون بیسواد بمونن بهتره� Tongue... ولی اینا مال 1990 سوئده ! اینجا که تحصیلکرده ها زودتر میمیرن� :-[ :-[ :-\
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : arezooo82
عجیب دنیایی شده... Wink
پس بریم یه 2-3 تا خانوم تحصیل کرده بگیریم
تا طول عمرمون زیاد بشه... Smile (16)
این خانوما از همون اول مرام داشتن من باورم
نمیشد... Smile
مرد دیگه باید بمونه یه جوری... 8)
پس این قدیمیا که بی سواد میگرفتن
چه جوری الان همشون خوب عمر میکنن.. Wink
T a n T a n
هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهد
سلمان جان شما اگه پیدا کردی ازدواج کن ...
بابا زن تحصیل کرده کجا بود ؟؟؟
اصلا مرد تحصیل کرده کجا بود؟؟؟

خودت که دیدی تو دانشگاه همه چی یاد میگیریم به جز درس و تحصیل
اینجاست که شاعر میگه "ما برای اخذ مدرک آمدیم نی برای درک مطلب آمدیم"

دختری که دانشگاه نرفته تجربش برای مقابله با شوهرش کمتره

البته کلا دخترایی که ام اس دارن تو این قضیه مستثنا هستن ...
نا گفته نماند سحر هم مستثناست ...
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : ارزو , arezooo82
(2009/12/04, 12:54 PM)سینا نوشته است: سلمان جان شما اگه پیدا کردی ازدواج کن ...
بابا زن تحصیل کرده کجا بود ؟؟؟
اصلا مرد تحصیل کرده کجا بود؟؟؟

خودت که دیدی تو دانشگاه همه چی یاد میگیریم به جز درس و تحصیل
اینجاست که شاعر میگه "ما برای اخذ مدرک آمدیم نی برای درک مطلب آمدیم"

دختری که دانشگاه نرفته تجربش برای __ کردن دهن شوهرش کمتره ....

البته کلا دخترایی که ام اس دارن تو این قضیه مستثنا هستن ...
نا گفته نماند سحر هم مستثناست ...

دست شما درد نکنه آقا سینا angryangry
دعا کن یکشنبه نتونم بیام وگرنه من میدونم و تو angryangry
در ضمن به جای صدور نظریه بهتره یه کم به خودتون زحمت بدین تا
شما هم روی طول عمر خانوم هاتون تاثیر مثبت بزارین icon_cryicon_cry
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
سلام
اولین چیزی که در هر تحقیق مخصوصا تحقیقاتی که به صورت مطالعه موردی (case study) مطرح میشه اینه که شرایط و پیش فرض های اون تحقیق چیه. در این مورد خاص، سطح تحصیلات میانگین کل جامعه، وضعیت فرهنگی منطقه مورد مطالعه و سطح زندگی افراد جامعه، پیش فرض های اصلی هستند که قطعا در استنباط و نتیجه گیری از مطالعه تاثیر دارند. معمولا تحقیقات اجتماعی برای همان منطقه برداشت اطلاعات قابل استفاده هستند و حتی ممکنه که در یک کشور نشه نتایج تحقیق در یک منطقه رو به منطقه دیگه نسبت داد.
حالا به این توصیفات تفاوت های شدید اجتماعی بین فرهنگای شرقی و غربی رو اضافه کنید. برای همین به نظر من این مطالب رو بخونید اما زیاد مبنای تصمیمات خود قرار ندید.
از طرفی به نظر من تعادل نسبی بین زوجین چه از نظر فکری چه مالی و چه تحصیلی می تونه تضمین کننده آیندشون باشه. اما تمام این معیارها به تنهایی تاثیرگذار نیست.
اینکه تو قرن 21 بگیم زن تحصیلکرده بیماری های خانواده رو زودتر تشخیص می ده و غذای سالم تری می پزه، یکم توهین به شخصیت زناست چون این مسائل دغدغه جامعه ای که لااقل ما در حال زندگی تو اون هستیم نیست.
آرامش تنها دلیل یک ازدواج می تونه باشه و پیدا کردن کسی که بشه در کنارش آروم بود به شناخت انسان از خودش و شخصیتش بر می گرده.
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , khatoon25 , saffari_mo , alireza1111 , arezooo82
پریا جان شما که نبودی من این نظریه رو دادم
کلا دخترایی که ام اس دارن و مردایی که زناشون ام اس داره یا رنایی که مرداشون ام اس داره جزو مسثناها هستن

در ضمن : سقراط گفته اگه زنتون زیبا و فهمیده باشه خوشبخت میشین ... ولی اگه زشت و نفهم باشه مثل من فیلسوف میشین
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : ارزو , arezooo82 , یوسفی نازنین
اوه اوه
سینا شانس آوردی من اینا رو نخونده بودمangry
وگرنه من مث پریا اینقد آروم عمل نمیکردم...یه حالی ازت میگرفتم
به به...چشمم روشن..
مثلا فکر میکنی کسی که دانشگاه رفته و حالا کاری به سوادش نداریم با یه آدم بیسواد که ازدواج نمیکنه!!
بنده خودم به کمتر از پروفوسر بهله نمیگم!گفته باشم!:35:
به نظر منم تعادل داشتن در این زمینه خیلی بهترهagreement2
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
ببخشید من اشتباه اومد اینجا مثل اینکه دعوا شده.....صحنه رو بهم نزنید تا من به 110 زنگ بزنم!!
با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
سینا نداشتیماDodgy
این آقایون هم که همش نشستن تا از خانما یه خیری بهشون برسه خداییconfused
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثیر شادی تا یک کیلومتری! paeazan 3 4,217 2014/04/17, 02:33 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  مشکل ازدواج دختران دهه 60 / جامعه به دختران رشد پسرانه داد paeazan 0 2,802 2014/01/31, 02:57 AM
آخرین ارسال: paeazan
  ۱۰ وضعیت خطرناک برای ازدواج !! # پریسا # 11 9,831 2012/11/17, 02:34 AM
آخرین ارسال: پویش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان