امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماهی واسمون خوبه یا بد؟
(2011/10/11, 02:34 PM)TootFarangi نوشته است: فقط می تونم بگم متاسفم angry2

بنده با اجازتون 4 واحد ماهی شناسی خوندم. تو دسته بندی فلسها، 4 نوع فلس داریم icon_cry ، کتنویید، گانویید، سیکلویید و "پلاکویید" که فقط در "کوسه ماهیان" وجود داره. این نوع فلس البته با چشم غیرمسلح دیده نمیشه و چون بسیار ریز و فاقد ترشحه در گذشته کوسه ماهیان رو فاقد فلس می دونستند که شکر خدا با یه کم پیشرفت علم دیدن کوسه بنده خدا هم فلس داره...
ما برای فروریختن آنچه کهنه شده است، آفریده شده ایم
در ما دمیدند که طغیانگر و شورش آفرین باشیم... fighting0030.gif
slm khiliSleepy
aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
(2011/10/08, 10:21 PM)هانیه نوشته است: بچه ها سما راست می گه کوسه ماهی خوبه خیلی هم گرمه خوشمزه هم هست .
بخورکوسه ماهی وقتی برامون خوبه حروم کدومه؟؟؟confused2
 تشکر شده توسط : برگ 7 , arezooo82
منم شنیدم که میگن ماهی مفیده
ولی من تا ماهی میخورم مث جنازه ولو میشم
بستگی به ماهی هم داره
فکر کنم ماهی های جنوب گرمترن
تاریک ترین ساعت شب درست ساعات قبل از طلوع خورشید است
پس همیشه امید به روشنایی داشته باش

تشکر شده توسط : برگ 7
(2012/05/10, 11:50 PM)ابراهیم نوشته است: سلام دوستان پزشک نورولوژ زیادی دارم که همگی متفق القول میگن ماهی خوبه ولی تو مقاله ها و نوشته ها از خوردنش منع کردن من هم زیاد می خورم ولی تاحالا ضرری نداشته...confused2confused2confused2confused2
البته بهتره سعی کنی همراه با مصلح و چیزهای گرم بخوری. نوش جان.

مثلا کدوم مقاله؟ confused2
من فقط از خدادادی شنیدم که میگه سردیجات برای بیماری ما بده که اونم حرفش علمی نیست!
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
یه نوع ماهی بنام زبیده میگن خیلی خوبه........
البته ماهی قزل الا هم برا اونایی که مشکل سردی دارن و تاماهی میخورن حالشون بدمیشه عالیه.......
فقط بعداز خوردن ماهی چهاریاپنج دونه خرما بخوردید تا براتون مشکلی ایجاد نشه........
صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
 تشکر شده توسط : laleh , nahid , narsis2 , helli , minoshka
من این حرف رو از پرستار شرکت سیناژن شنیدم:
ماهی برامون خوب و البته ضروریه به شرطی که بعد از اون گرمی خورده بشه305320_JC_thinking
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
(2015/06/01, 11:57 AM)0MID نوشته است: یه نوع ماهی بنام زبیده میگن خیلی خوبه........
البته ماهی قزل الا هم برا اونایی که مشکل سردی دارن و تاماهی میخورن حالشون بدمیشه عالیه.......
فقط بعداز خوردن ماهی چهاریاپنج دونه خرما بخوردید تا براتون مشکلی ایجاد نشه........
ماهی زبیدی همون حلوای سفید هست
بهترین ماهی و صد البته خوشمزه ترین....
به نظرم بدی رو به خاطر سرب که تو ماهیها هست گفتن که رو سیستم عصبی تاثیر بدی داره سرب تا جایی که اطلاع دارم برای خانم های باردار هم میگن زیاد نخوردید

خوبیش هم به خاطر امگا 3 ای که تو ماهی هستش که خیلی تو بهبود میانجی های عصبی نقش داره
و 2 تا نظریه وجود داره که یکیش اینه که تو بیماری ام اس تولید این میانجیها کم میشه و دومیش اینکه چون سلولهای عصبی آسیب دیدن برداشت میانجیهای عصبی توسط سلول افزایش پیدا میکنه

میانجی های عصبی همون خانواده نوتروفین ها هستن که خیلی رو حافظه و یادگیری تاثیر دارن
 تشکر شده توسط : niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان