امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیستمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران
#1

بیستمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران از 10 تا 13 اردیبهشت سال 92 و با حضور متخصصان نورولوژی از سراسر کشور در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

دبیر بیستمین کنگره سالانه نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران،دکتر منصوره تقاء با اشاره به برگزاری بیستمین کنگره سالانه نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران از تاریخ دهم تا سیزدهم اردیبهشت ماه سال 92 در محل هتل المپیک تهران، در معرفی شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب گفت:
اختلالات عروقی یا همان سکته های مغزی شایع ترین بیماری مغز و اعصاب هستند. وی ادامه داد: سکته های مغزی بیشتر در افرادی که بیماری های زمینه ای نظیر فشار، قند و چربی خون بالادارند و یا مبتلابه بیماری قلبی هستند، شیوع دارد.

دکتر تقاء تصریح کرد: البته ام اس شایع ترین بیماری مغز و اعصاب در سنین جوانی است و حدود 60 هزار مبتلا در کشور داریم. عضو هیات مدیره انجمن علمی مغز و اعصاب ایران همچنین به شیوع بالای صرع در جامعه اشاره کرد و گفت: به طور میانگین در دنیا از هر 100 نفر یکی مبتلابه صرع است.

وی درباره جایگاه ایران در تشخیص و درمان بیماری های مغز و اعصاب تاکید کرد: ایران در بین کشورهای منطقه جزو چند کشور اول هم در تشخیص و هم درمان بیماری های مغز و اعصاب است.

در ارتباط با کشورهای توسعه یافته نیز از نظر علم و دانش پزشکان، درجه بسیار خوبی داریم اما از نظر کارهای آزمایشگاهی به خصوص در قسمت نوروژنتیک هنوز خیلی توانمند نیستیم و همچنین بیماری های دارای زمینه ارثی که تعداد زیادی از آن ها در گروه اختلالات متابولیک قرار می گیرند. وی افزود: در این زمینه متخصصان زیادی نداریم و لازم است تحقیقات بیشتری در این حیطه انجام شود.

روزنامه ایران، 21/1/92

دکتر مسعود نبوی ،عضو هیات مدیره انجمن علمی مغز و اعصاب ایران با اعلام خبر برگزاری بیستمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران از تاریخ 10 تا 13 اردیبهشت 92 در تهران گفت:
در این کنگره مباحث داغ و جدیدی در حیطه های مختلف از جمله ام.اس، صرع، استروک یا سکته های مغزی، دمانس یا اختلال حافظه شناختی، نوروماسکولار، اختلالات حرکتی و جایگاه تغذیه در نورولوژی در نظر گرفته شده است.
این متخصص مغز و اعصاب همچنین از معرفی 4 تا 6 کیس پیچیده و جالب که تشخیص های افتراقی دارند خبر داد و گفت: یک پانل تخصصی با موضوع «کاربرد سلول های بنیادی در نورولوژی» برای کنگره در نظر گرفته شده است که در آن فعالیت هایی که در زمینه سلول های بنیادی انجام شده یا در حال انجام است به اطلاع سایر همکاران در سراسر کشور خواهد رسید.
وی افزود: دوگونه فعالیت در زمینه سلول های بنیادی سال هاست در کشور تعقیب و دنبال می شود؛ یک مورد آن کار روی حیوانات است که موسسه رویان در این خصوص پیشگام است و دسته دوم فعالیت ها به تحقیقات بالینی باز می گردد.

ایران، 29/1/92
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : minoshka , parisa2011 , ماه
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دومین کنگره توانبخشی حرفه ای ایران shokolat 0 2,382 2013/08/23, 10:04 AM
آخرین ارسال: shokolatکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست