امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بلوک عصب مغز چيست؟
سلام دوستان ,ممنون میشم راهنماییم کنیدicon_question
من کلا خیلی سردرد میشم,ولی چند روزی هست که,سردردای ممتد و دیـوانه کننده ای دارم,امروز رفتم دکتر,گفت که باید عصب مغزم بلوک بشه!
کسی میدونه بلوک عصب مغز یعنی چی?و قراره باهام چیکار کنن???
HuhHuhHuh
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : SSA , ahya , omid_nejad , visko
confused2

بلوک عصب
اگر مصرف دارو نتواند کاهش درد عصبي را در پي داشته باشد پزشکان از بلوک عصب استفاده مي کنند. در اين حالت مي توان مقداري از يک ماده بي حس کننده موضعي را به منظور بي حس کردن و رفع درد براي يک مدت محدود، در ناحيه مورد نظر تزريق کرد. يک رويکرد طولاني مدت مي تواند مشتمل بر بلوک عصب درگير، با مصرف داروهاي خوراکي موسوم به «عصب کش» باشد.اين داروها بافت عصبي را در منطقه درگير تخريب کرده و به رفع درد کمک مي کنند.

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : mahdiye1989 , دربند , ahya , محبوب64 , omid_nejad , SSA , منصور91 , shaytoon
سلام,زهرا جان یعنی من که سرم درد میکنه,تو سرم تزریق میکنن?!
sadsadrolleyes
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : ahya , paeazan
خدا رحم کنه بهمون چیا میگن ای دکترا
من که اولش فکر کردم اون بلوک را میگه
اسم زیبای اباالفضل
نمک زندگیمونه
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , ahya , محبوب64
خدایا بلوک عصب دیگه چی بود!!!؟ یعنی این موج هایی که گاهی اوقات توی سرم زده میشه و دکتر میگن درد عصبیه باید بلوک بشه!؟confused2
السلام علی الحسین
و علی علی بن الحسین
وعلی اولاد الحسین
و علی اصحاب الحسین
بلوک عصب پشت سری خلفی

بلوک عصب پشت سری خلفی در موارد نورالژی این عصب انجام می‌شود اما باید توجه داشت که نورالژی عصب پشت سری خلفی بسیار نادر است پی مواردی زیادی این حالت را تقلید می‌کند. با این وجود بلوک این عصب با نرومدولیشن باعث کاهش سر در به خصوص سردرد میگرنی می‌گردد.

این عصب از ریشه دوم و سوم نخاع گردنی منشأ می‌گیرد.
1- ابتدا شریان پشت سری در لبه خط فوقانی پس‌سری لمس می‌شود.
2- تزریق در سمت داخل شریان انجام می‌شود.
3- تزریق به سمت فورامن ماگیوم باشد. در صورت تزریق در ناحیه صاب آراکنونید کل نخاع بی‌حسی پیدا می‌کند.
4- با توجه به عروق فراوان و جذب سریع مایع بی‌حسی باید به مقدار ماده بی‌حسی به کار رفته توجه داشت.
5- با توجه به عروق فراوان ناحیه احتمال اکیموزو و ایجاد هماتوم در ناحیه زیاد است.

دوازدهم شهریور 1392- دکتر غلامرضا رئیسی، دکـتر طناز احدی
http://rehab.blogfa.com/post/1637/%d8%a8...9%81%db%8c
--------------------------------------------------------------------------------

سوال : سلام جناب دکتر بنده حدود 4 سال دارای سر درد کلاستر میباشم در ابتدا هیچ دارویی به جز پردنیزولون به مقدار 30 میلی گرم که به تدریج به 5 میلی گرم تقلیل پیدا میکرد به اضافه ی لیتیم کربنات این درد را تغییر نمیداد متاسفانه بعد از مدتی در ناحیه ی چشم سمت راستی شروع شده و مزمن گردیده پس از مراجعات مکرر به پزشک جهت جلو گیری از عوارض دارو ها تصمیم به عمل جراحی black nerev یا سوزاندن عصب سه قلو نموده ام. به نظر شما راه حل مناسب تری وجود دارد. با تشکر
دکتر علیرضا مقتدری : باسلام . به نظر میرسد بلوک عصب و آزادسازی اعصاب برای شما موثر باشد .
[ 1392-02-05 ] http://www.pezeshkonline.ir/index.php?To...D=64001707
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : رامنا , مولتی ام اس , محبوب64 , hania
وااااااااای اینکه خیلی وحشتناکه,گریم گرفت,
توروخدا یکی بهم بگه تزریقش وریدیه,تونخاعه یا تو سر??????
خدایا شکرت....
مهدیه جان ارسال قبلم فقط برای آگاهی پیدا کردن هممون از این شیوه بود نه ترسوندنت . چون فکر میکنم حق همه ماست که از نوع و روش درمان پزشکان اطلاع پیدا کنیم.
شما هر چیزی رو که نگرانت میکنه با دکترت در میون بذار ببین چی میگه.
در ضمن اگه بتونی درد رو با یه روش دیگه ساکت کنی، اجباری با انجام این عمل نداری.به هر حال وقت زیاده فعلا فقط برو بپرس و اطلاعات کسب کن ولی نگران و مضطرب نشوچون تصمیم با خودته.icon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : SSA , mahdiye1989 , مولتی ام اس , محبوب64
وای , هرچی به 17 ام نزدیکتر میشم ,تپش قلبم,تند و تندتر میشه,کاش میدونستم قراره باهام چیکار کننsadconfused2
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : paeazan , محبوب64 , nahid
مگه نگفتی بهتر شدم ؟
پیش یه دکتر دیگه هم برو بین اون هم همین راه رو پیشنهاد میده ؟
ببین راه های دیگه ای هم هست برای رفع سردرد شدید میگرنی ؟
 تشکر شده توسط : رامنا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست