امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی های ایمونولژیک عفونت های ویرال و باكتريال در رابطه با NMO
#1
نورومیلیت اپتیک (NMO) در سالهای اخیر بعلت داشتن Aquaprine-4 Antibody در مایع نخاع بیماران، در طبقه بندی جدا از مالتیپل اسکلروز (M.S) قرار گرفته است. M.S. با تعدادی از عفونت ویروسی بخصوص مونونکلئوز عفونی رابطه علتی نزدیک دارد. همچنین رابطه عفونت ویروسی HTLV-1 (Human T Lymphocyte Virus-1) با میلیت مزمن دمیلینیزان به علت فعال شدن لنفوسیت های پلی کلونالB مشخص شده است.در مطالعات گذشته، ارتباط NMO با عفونت های ویرال سیتومگال، وارسیلا- زوستر، ابیشتن بار، هپاتیت، HIV، و مایکوپلاسما پنومونی و مایکوپلاسما توبرکولوز که در فاصله زمانی کمتر از یک ماه با NMO وجود داشته، بررسی شده است. رابطه این علل عفونی در ۱۵ تا ۲۵ درصد بیماران NMO، در مواردی که بیماری با گرفتاری نخاعی و وجود آنتی بادی AQP-4 همراه بوده، مشخص شده است.
[تصویر:  opticneuritis.JPG]
در بررسی اخیر که در یک مرکز تحقیقاتی ژاپن بعمل آمده، ۱۹ بیمار با AQP-4 مثبت NMO که شامل ۱۷ زن و ۲ مرد در محدوده سنی ۱۶ الی ۷۱ سال، از نظر احتمال وجود بیماری عفونی با NMO حاد همزمان بوده، مورد مطالعه قرار گرفتند. ۲۴ نوع عامل ویروسی و باکتریایی احتمالی مورد آزمایش قرار گرفتند. از این تعداد نصف بیماران به میلیت حاد دچار بودند و در بقیه NMO به تنهایی وجود داشت. از ۱۵ موردی که در مرحله حاد بیماری قرار داشتند در ۷ مورد (۴۷ درصد) عفونت ویروسی نهفته وجود داشت. همزمان با این بیماران، ۳۲ بیمار با بیماریهای متابولیک و دژنراتیو تحت همان بررسی قرار گرفتند که در بین این افراد علائم عفونت ویروسی در ۱۵ درصد موارد وجود داشت. از بین نشانه های آزمایشگاهی عفونت ویروسی، اوریون (Mumps) و هرپس (Herpes) شایع ترین بود. در موارد NMO حاد بدون گرفتاری نخاع، سیر بهبودی بدون توجه به نوع درمان سریع بود.

علیرغم تنوع عوامل بیماری زا مانند زمینه های ژنی مختلف در افراد و نیز عوامل متغیر محیطی و نامحسوس بودن علائم عفونت های ویرال، در این بررسی ارتباط بیماری دمیلینیزان NMO با عفونت نهفته اوریون و هرپس نشان داده شده است. در هیچکدام از بیماران علائم گرفتاری غدد بزاقی و علائم بالینی عفونت ویرال وجود نداشت.

برگرفته از :www.seifi-npc.com

منبع: http://www.jns-journal.com/article/S0022...10)00521-6
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : SSA , shokolat
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سايت هايي مفيد در رابطه با سندرم دويك. warrior 3 4,952 2014/04/27, 07:45 PM
آخرین ارسال: ghazallll
  نتيجه يكي از تحقيقات دكتر صحراييان در رابطه با NMO. warrior 1 6,262 2012/01/14, 03:40 PM
آخرین ارسال: TootFarangiکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان