امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با گرما چطور کنار بیایم؟؟؟
کلن گرما و سرما هرجفتش اذیتم میکنه
سرما که همش برام پا درد میاره
گرما هم بی حالی و کلافگی
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , Exhautless
با اين وضع يكي مثلا اگه يكشنبه ها 4 تا كلاس دو ساعته از هشت تا چهار بعد از ظهر داشته باشه مسلما نميتونه بياد ديگه
مخصوصا كه ما بيشتر كلاساي عمليمون تو فضاي بازو زير آفتاب برگزار ميشه
 تشکر شده توسط : mahdiye1989
ببینید این تجربه شخصی خودمه چون اینجا ما گاهی هوای شرجی تا 55 درجه رو هم داریمconfused
1- استفاده از رفش زبانی اونم نعنایی حس خنکی به آدم دس میده
2- همیشه یه کیسه کوچولو یخ همراه داسته باشید بزارید تو کیف بعد همگام احساس گرما یخ بمکیدagreement2
3-شاید تعجب کنید اما تو گرما بخصوص زمان تابش شدید آفتاب لباس آستین بلند روشن بپوشید
4-بعد از مدتی پیاده روی جای زیر سایه وایسید و استراحت کنید چند لحظه تا دمای بدنتون تنظیم شه
.
امسال اولین تابستان بعد از تشخیص ام اسمه و در مورد گرما ابهام دارم.
مدیر فنی کارخانۀ محل کارم عوض شده و مدیر جدیدمون چون تازه مستقر شده سر پر شوری داره. امروز یه پروژۀ نسبتاً کوچیک به ما داد و خودشم اومد و دست به کمر کنار دستگاه ایستاد. علاوه بر اینکه امروز خیلی هوا گرم بود بخار دستگاه هم همۀ اطرافمون رو گرفته بود، از طرفی زیر پامون هم آب داغ رو زمین بود، گذشته از همۀ اینها فعالیت بدنی زیادی هم داشتم. شرایطی بود که تحمل حتی نیم ساعتش هم سخت بود چه برسه به 6 ساعتی که تا اتمام کار اونجا بودم. علاوه بر کلافگی از گرما، استرس ام اس هم خیلی اذیتم میکرد چند بار وسوسه شدم مشکلم رو بگم ولی چون دل و رودۀ دستگاه رو ریخته بودم بیرون و هیچ کس هم بجز خودم نمی تونست جمعش کنه عملاً هیچ راه فراری نبود، تا آخر شیفت هم باید تموم می شد که فردا آمادۀ تولید باشه.
علاوه بر اون چون به هیچ وجه نمی خوام ام اس باعث تغییری تو روند کارم بشه چیزی نگفتم و تا آخر تحمل کردم.
الان که مطالب مربوط به گرمای سایت رو خوندم متوجه شدم انگار گرما فقط علائم رو تشدید می کنه و باعث حمله نمی شه، و از اونجایی که من حمله های حسی داشتم که علائمش هم از بین رفته قاعدتاً نباید خیلی نگران گرما باشم. البته امروز در حد غش کردن حالم بد بود که نمی دونم مربوط به ام اسه یا اینکه اگر ام اس هم نبود همین قدر اذیت می شدم.
از طرفی یاد حرف یکی از دوستان افتادم که میگفت همۀ حمله هام تو تابستون بوده.
یه تجربه قبلی هم خودم در مورد گرما دارم. بعد از اینکه با بی حسی پا و تشخیص ام اس بستری شدم و پالس گرفتم 5 روز ی رو که بیمارستان بودم، بیشتر اوقات دراز کشیده لپ تاپ رو می گذاشتم روی سینم و کار میکردم، به همین خاطر بعد از مرخصی به شدت گردن و کمرم گرفته بود. دو روز بعدش هم که عوارض کورتن اذیت می کرد رو جلوی شومینه خوابیدم که اسپاسم شدید گردنم رفع بشه (از اونجایی که سیستم بهداشت و درمان خیلی پیشرفته ای داریم اونموقع نمی دونستم نباید در معرض گرما باشم) . تا اینکه پای راستم هم شروع کرد به سر شدن و از پایین به بالا داشت پیشرفت میکرد. وقتی به دکتر گفتم خیلی تعجب کرد که با وجود اون همه کورتون حمله گسترده تر شده. البته چون اون موقع در مورد عوارض گرما چیزی نمی دونستم به دگتر هم نگفتم که دو روزه دارم پتو تراپی میکنم.

این همه قصه رو گفتم که بگم از مجموع این اطلاعات و تجربیات بالاخره نفهمیدم الان باید چکار بکنم. از گرما فرار بکنم، چون باعث حمله جدید می شه؟ یا اینکه چون ضایعات کمی دارم در معرض گرما بودن خیلی نگران کننده نیست؟
لطفاً راهنمایی کنید.
.
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , nahid , مریم امیدوار
آقا کامیار توصیه من به شما اینه که جانبه احتیاط رو رعایت بقرمایید اینهمه خستگی و گرما اصلا برای ما جایز نیست و ممکنه در درازمدت خودشو نشون بدهconfused2
من یادمه روز اول اولی که فهمیدم ام اس دارم دکتر ترابی بهم گفتن به هیچ وجه دوش آب گرم نگیرconfused2
چه اشکالی داره بیماریتونو با مدیرتون درمیون بذارین مطمینا ایشونم شرایط شمارو درک میکنهagreement2
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : Kamyar , nahid
(2014/05/27, 01:04 AM)mahdiye1989 نوشته است: آقا کامیار توصیه من به شما اینه که جانبه احتیاط رو رعایت بقرمایید اینهمه خستگی و گرما اصلا برای ما جایز نیست و ممکنه در درازمدت خودشو نشون بدهconfused2
من یادمه روز اول اولی که فهمیدم ام اس دارم دکتر ترابی بهم گفتن به هیچ وجه دوش آب گرم نگیرconfused2
چه اشکالی داره بیماریتونو با مدیرتون درمیون بذارین مطمینا ایشونم شرایط شمارو درک میکنهagreement2

مهدیه جان مشکل اینه که محل کارم تابستونها وحشتناک گرمه. گاهی حتی سه روز تمام تو اتاق می شینم و هیچ کاری نیست، یه سمت بدنم باد فن کوئل می خوره سمت دیگه باد کولر آبی. ولی یک بار هم که لازم باشه برم تو سالن تولید معمولاً محیط گرم و مرطوبه، مخصوصاً روزهای گرم که دیگه جهنم می شه. با این حساب اگر بخوام در معرض گرما نباشم عملاً هیچ کاری نباید انجام بدم. خیلی چیزها رو فدای این شغل کردم. اگر بخوام استعفا بدم دیگه نمی تونم بگم "با ام اس مثل بقیه دارم زندگیمو می کنم". یعنی ام اس از راه نرسیده زندگیم رو متلاطم کرده.
ضمناً تو محل کار جار زدم که ام اس دارم ولی اگر امروز که اولین برخورد کاری ما بود می گفتم به خاطر ام اس کار نمی کنم مطمئناً ذهینت بدی پیدا می شد. نسبت به من نه، نسبت به ام اس!
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , بهار شیرازی , nahid , elhamtanha
خب آقا کامیار تا حدودی حق با شما هست ولی مطمینا هیچ چیزی ارزش اینو نداره که سلامتی آدم خدشه دار بشهconfused2
یه کوچولو بیشتر مراعات حال خودتونو بکنید راه دوری نمیرهagreement2
موفق باشیدicon_question
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : Kamyar
منم اصلا تحمل گرما رو ندارم از گرما متنفرمbadtastebadtastebadtastebadtastebadtastebadtaste
من بچه ی سردسیرم وعاشق برفlove28love28love28love28love28
برا رفع گرمازدگی وکم کردن دمای بدن میشه از شربت خاکشیر استفاده کرد ،از میوه هایی مثل خربزه وخیار استفاده کنید،شربت آبلیمو بخورین و......
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : Kamyar , mahdiye1989 , zeinabi
من که باهاش کنار اومدم اساسی wink2
توی گرم ترین جای ایران زندگی می کنم ولی به گرماش عادت دارم دیگه
اما چند توصیه برا فرار از گرما
خوردن شربت آبلیمو اونم سرده سردش
خوردن شربت خاکشیر
لباس نخی و نازک پوشیدن
نوشیدن چای: ما خودمون توی هوای گرم چای مینوشیم و در واقع این چای باعث همدما شدن بدن با محیط میشه و حس عطش رو دور میکنه و یه خنکی بهمون میده
اگر امکانش هست مدام آب یخ بزن به صورتت
و زیاد مایعات بنوش
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : محبوب64 , i_sh , Kamyar , mahdiye1989
من اگه کار واجب داشته باشم ظهر درمیام بیرون.وگرنه نمیرم.چون بشدت روم تاثیر داره..چشام تار میشه
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 19,794 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
Rainbow تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس sadaf 43 28,138 2014/01/23, 01:29 PM
آخرین ارسال: sargol
  رابطه گرما و مواد غذایی با ام اس امیدوار 1 3,039 2012/08/02, 09:14 AM
آخرین ارسال: samii
  چطور که شد ام اس گرفتید آرش ارشک 3 3,258 2011/03/18, 02:37 AM
آخرین ارسال: i3aran

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان