امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با کاشت چشم، بینایی جزیی سه نابینا برگشت
#1
دانشمندان موفق شدند با کاشت چشم، بینایی جزیی سه نابینا را به آنان بازگردانند.

به گزارش تابناک به نقل از دیلی تلگراف، این موفقیت به عنوان پیشرفتی بی سابقه در کمک به بینایی قلمداد می شود که می تواند زندگی دویست هزار نفر را که با مشکلات بینایی ناشی از بیماری ارثی آماس شبکیه روبه رو هستند، حل کند؛ این بیماری ارثی، باعث توقف عملکرد گیرندگان نور در چشم و مختل شدن بینایی می شود.

دانشمندان مرکز کاشت شبکه AG در کنار محققان تحقیقات بینایی دانشگاه توبینگن در جنوب آلمان، موفق شده اند با عمل کاشت، این تأثیرات را خنثی کنند.

[تصویر:  w8yihskn365w3hdff8n.jpg]

اشیا و اجسام شده و حتی یکی از آنها موفق به شناسایی اجسام روی یک میز، انجام کارهایش به طور مستقل در یک اتاق، خواندن ساعت و تشخیص هفت سایه خاکستری شده است.

این گزارش می افزاید، در این جراحی، ایمپلنت‌های این عمل جراحی در زیر شبکیه کاشته شده و جایگزینی مستقیم برای گیرندگان نوری است که خاصیت خود را از دست داده اند. این ایمپلنت‌ها چون به صورت داخلی کاشته می‌شوند، از توانایی‌های طبیعی چشم برای تشخیص تصاویر و نور بهره برده تا ادراک تصویری باثباتی را در بیمار ایجاد کرده و حرکات چشم آنها را تعقیب کند.

این در حالی است که ایمپلنت‌های پیشین در بیرون از شبکیه کاشته شده و نیازمند یک دوربین یا واحد پردازنده خارجی بودند.

همچنین برآورد شده است که از دو میلیون نفری که در سرتاسر جهان به این بیماری شبکیه دچار هستند، بیش از 25 هزار نفر در بریتانیا زندگی می کنند.

این بیماری احتمالا مهمترین علت نابینایی در افراد زیر 65 سال است.

در این باره باید گفت که محققان امیدوارند، اگر موفقیت کامل این ایمپلنت‌ها اثبات شود، شاید بتوان از آن برای بیماری دیگر مرتبط با کهولت سن، یعنی زوال دانه‌های شبکیه که در یک نفر از هر صد نفر فرد بین 65 تا 75 سال دیده می‌شود، استفاده کرد.
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
 تشکر شده توسط : nazaninn , Morteza
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان