امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بادرنج بويه مانع از تکثير ويروس ايدز در بدن مي‌شود
#1بادرنج بويه مانع از تکثير ويروس ايدز در بدن مي‌شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - زنجان


يک متخصص گياهان دارويي در دانشکده داروسازي زنجان با بيان اينکه عصاره گياه “بادرنج بويه” بر روي ويروس عامل ايدز و تب‌خال مؤثر است، گفت: با توجه به "فارماکوپه گياهي بريتانيا" که اثر ضدويروس بادرنج بويه را تأييد کرده است، عصاره اين گياه دارويي از تکثير ويروس بيماري‌هايي مانند ايدز و تب‌خال ممانعت مي‌کند.

عليرضا يزدي‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا منطقه زنجان، با اشاره به اين که در منابع رسمي نيز اثرات آرام‌ بخشي، هضم غذا و برطرف کردن نفخ نيز براي اين گياه دارويي آورده شده است، اظهار کرد: اين گياه دارويي همچنين بر روي باکتري‌هايي که منشاء عفونت‌هاي چرکي پوست و عفونت‌هاي روده‌اي هستند، مؤثر است.

وي يادآور شد: بر اساس کميسيون اروپا، خاصيت خواب‌آوري و ضد اسپاسم، از جمله مهم‌ترين خواص اين گياه دارويي آورده شده است.

يزدي‌نژاد در ادامه با اشاره به کاربرد “بادرنج بويه” در طب سنتي به‌ صورت ترکيبي با روغن گياهي و استفاده از آن به صورت موضعي، ابراز کرد: از اين گياه به‌ صورت موضعي نيز براي درمان بيماري‌هاي ويروسي مانند زونا و آبله مرغان استفاده مي‌شود.

اين متخصص با بيان اينکه در مصرف خوراکي اين گياه، عوارض چنداني مشاهده نشده است، يادآور شد: با اين حال مصرف اين گياه در دوران بارداري ممنوعيت داشته و در دوران شيردهي نيز توصيه مي‌شود با نظر پزشک به مصرف برسد.

گياه «بادرنج بويه» بويي شبيه ليمو داشته و در بسياري از مواقع عطر و اسانس آن در فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين گياه تقريباً در همه مناطق رشد مي‌کند، البته در مناطقي که داراي رطوبت و بارندگي زياد است و همچنين در مسير آب‌هاي دائمي، رشد و فراواني بيشتري دارد.


 تشکر شده توسط : # پریسا #
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان